Připravte svůj interiér na zimu!

5.11.2014 | Mgr.Monika Kovačková | Inspirace pro bydlení | Komentářů 0 |

S každým ročním obdobím se proměňuje nejen příroda, ale mnohdy i vzhled našich interiérů. Zimní sezóna, která se nyní blíží, v nás budí tendence naše domovy co nejvíce zútulňovat. Právě v zimě trávíme doma nejvíce času, a tak je logické, že se chceme cítit co nejvíce pohodlně a příjemně. Začleňte do svého interiéru zimní akcenty a užívejte si hřejivé atmosféry a rodinné nálady, které do Vašeho domova vnesou.

Připravte svůj interiér na zimu! - foto, Hyperbydleni.cz

1. Pro vytvoření příjemné atmosféry použijte tmavší barevné schéma. Ideální jsou například odstíny hnědé, například v podobě přirozeného dřeva, nebo odstíny červené a tmavě zelené, které dokonale evokují vánoční náladu. Zvolenou barevnou paletu doplňte prvky ve zlaté či stříbrné barvě, která Váš domov rozzáří obdobně jako sněhové vločky přírodu.

Připravte svůj interiér na zimu!, fotka

 

Zimní odstíny do interiéru nejsnadněji začleníte pomocí doplňků. Perfektní jsou především textilie, jakou jsou přehozy, potahy, závěsy apod., které Váš interiér pocitově zahřejí a zútulní.

Připravte svůj interiér na zimu!, fotka

 

2. V zimním interiéru by neměly chybět koberce, které vytvoří velmi příjemné prostředí, i když za okny bude zuřit vichřice. I v případě, že preferujete jiné podlahové krytiny, měli byste o nich zauvažovat – malé a nadýchané koberečky interiér dokonale vyzdobí a vytvoří pocit tepla, kterého s žádnou jinou podlahovou krytinou nedosáhnete.

Připravte svůj interiér na zimu!, fotka

 

3. Snad každému z nás chybí v zimním období slunce a přirozené světlo, a proto je nejvyšší čas posílit osvětlení umělé. K vánočnímu času neodmyslitelně patří světelné řetězy, svíčky a lucerny, které se mohou stát trvalou dekorací Vašeho domova. Především nyní, kdy přirozeného světla neustále ubývá, s těmito interiérovými doplňky nešetřete a rovnoměrně jimi vyzdobte všechny místnosti svého interiéru.

Připravte svůj interiér na zimu!, fotka

 

Především červené, žluté a oranžové světlo dodá prostoru potřebný jas a vytvoří přátelskou a milou atmosféru. V případě, že vsadíte na svíčky, volte ty se zimní vůní jablka, vanilky, skořice nebo borovice.

Připravte svůj interiér na zimu!, fotka

 

Tip: Světelným řetězem vyplňte vnitřek lucerny a ihned získáte nádhernou třpytící se dekoraci, která vyzdobí nejen Váš interiér, ale třeba i balkon, terasu či zahradu.

Připravte svůj interiér na zimu!, fotka

 

4. K zimní atmosféře bezesporu patří teplem sálající krb. Šlehající plameny Vám poskytnou okouzlující podívanou během dlouhých večerů, nemluvě o úžasné tepelné pohodě. Pokud krb nemáte, můžete si pořídit biokrb, jehož instalace a obsluha je velmi snadná – jednoduše řečeno, může hořet všude, kam ho umístíte. Díky široké nabídce si snadno vyberete biokrb, který Vám bude vyhovovat, přičemž k dostání jsou i cenově dostupné modely.

Krb v bytě bez komínu? Žádný problém!

Připravte svůj interiér na zimu!, fotka

 

Připojte se k nám na našem facebooku!Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Článek Připravte svůj interiér na zimu! zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »