Současné trendy v bydlení: futurismus, rovné linie i útulnost a pohodlí

13.10.2014 | Tisková zpráva | Inspirace pro bydlení | Komentářů 0 |

Ukaž mi, jak bydlíš, a já ti řeknu, jaký jsi. Tato věta v posledních letech nabývá čím dál více na významu. Domov je odrazem vlastní osobnosti a současně i obrazem přístupu k životu, hodnot a vášní jeho obyvatel. Ať už se jedná o obývací pokoj, ložnici, či kuchyň, každý si může pomocí různých světelných efektů, vizuálních prvků a dekorací sám utvářet podobu svého bydlení. Aktuální trendy nabízejí mnoho variant. Moderní jsou blýskavé efekty s nádechem futurismu, jednoduché linie vzdávající hold funkcionalismu i přírodní materiály.

Současné trendy v bydlení: futurismus, rovné linie i útulnost a pohodlí - foto, Hyperbydleni.cz

Říká se, že na atmosféru obytného prostoru má významný vliv zejména barva stěn. Jsme-li například obklopeni červenými barevnými tóny, dělá nám to dobře a cítíme se v bezpečí. Již mnoho let provádí hobbymarket Hornbach spolu s Axelem Vennem, profesorem v oboru návrhu barev, průzkum trendů v této oblasti. „Na základě výsledků získaných z průzkumu můžeme sortiment optimálně přizpůsobit potřebám našich zákazníků,“ vysvětluje David Kolář, ředitel marketingu společnosti Hornbach. Pro nadcházející období podzimu a zimy byly stanoveny čtyři různé styly bydlení.

Současné trendy v bydlení: futurismus, rovné linie i útulnost a pohodlí, fotka

 

Electric Feeling – vesmírná energie pro mladé

Mladí lidé touží po budoucnosti. To je sdělení, které předává moderní futuristický vzhled. Interiér ve výrazných barvách prostý dekorací doplňují kovy a fólie, neonové a blýskavé efekty a měnící se barvy. Je patrné, že se tu bydlí, učí i oslavuje. Lepicí páska v neonových barvách ukazuje cestu na večírek, doplňují ji fototapety s motivy mléčné dráhy, disco koule rozptylující světlo a vesmírné zvuky plní celý prostor energií a vytvářejí zmíněný „Electric Feeling“. Tento styl bydlení jako by unášel člověka do jiných galaxií, mimo jiné díky barvám „Cosmic Blue“ (vesmírná modrá) a „Midnight Black“ (půlnoční černá), zatímco „Hot Pink“ (žhavá růžová) a „Ruby Red“ (rubínová červená) do domova vnášejí atmosféru science fiction.

Současné trendy v bydlení: futurismus, rovné linie i útulnost a pohodlí, fotka

 

City Comfort - život a bydlení v rovných liniích

Styl bydlení „City Comfort“ se obejde bez stuh a volánků. Díky rovným liniím, jasnému členění a systematickému uspořádání z něj vyzařuje elegantní věcnost. Barvy inspirované přírodou jako Sandlewood (santalové dřevo), Ironstone (železná ruda) a Fossil (fosílie) vytvářejí spolu s výraznými odstíny modré jako Cyan (azurová) či Thunderstorm (bouřka) harmonický dojem. Použité materiály se vyznačují jasností a určitou tvrdostí: pracuje se například na ultralehkých psacích stolech z oceli a ze skla. Měkké akcenty pro vášnivé tvůrce bytových prostor pak funkční neokubisté vytvářejí především pomocí polštářů, dek a koberců.

Současné trendy v bydlení: futurismus, rovné linie i útulnost a pohodlí, fotka

 

Deco Modern – atmosféra tepla

Ústředním prvkem tohoto usedlého stylu bydlení je barvený kov. V případě nábytku evokuje „Deco Modern“ secesi z 20. a 30. let minulého století. Mondénní styl bydlení a života připomínají i tvary palmových listů, ovály a vrstvené základní vzory. Elegantní tvary, drahé materiály, výrazné a smyslné barvy vytvářejí zvláštní kouzlo prostoru. Klidné, jemně zastřené barevné tóny jako „Rosewater“ (růžová voda) a „Daisy“ (sedmikráska) přerušuje měkký povzbudivý odstín „Blush“ (ruměnec), zatímco zlaté a měděné tóny vyzařují smyslné teplo.

Současné trendy v bydlení: futurismus, rovné linie i útulnost a pohodlí, fotka

 

Nature Relax – stylová relaxace

Ekologie a design jsou v dnešní době ruku v ruce. Dokazuje to styl bydlení „Nature Relax“, který charakterizuje klidný, uvědoměle ekologický, ale i estetický životní styl. Kuchyň, jídelna a obývací pokoj ve stylu „Nature Relax“ jsou prostory vhodné pro rodinu, protože poskytují mnoho světla. Široká dřevěná prkna, přírodní materiály a krb v jídelní a obývací části obytného prostoru skýtají ještě více pohodlí. Útulnému, pohodlnému prostředí dominují tři zelené tóny – jemná barva listů khaki, měkký odstín gingko a výrazná bylinková zeleň – spolu s hebkými zemitými odstíny. Důrazy vytváří teplá podzimní barva listí „Autumn leaves“ (podzimní listí).

Současné trendy v bydlení: futurismus, rovné linie i útulnost a pohodlí, fotkaDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Článek Současné trendy v bydlení: futurismus, rovné linie i útulnost a pohodlí zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »