Chodba – místo, které o interiéru mnohé prozradí!

26.10.2015 | Mgr.Monika Kovačková | Inspirace pro bydlení | Komentářů 0 |

Při zkrášlování a zútulňování domova většinou řešíme hlavně obývací pokoj, ložnici či kuchyň, přičemž chodba obvykle zůstává ležet ladem a mnohdy uniká naší pozornosti. Vždyť v ní také trávíme nejméně času! Na druhou stranu je právě chodba tím prvním, co při příchodu domů vidíme, takže by nás měla příjemně přivítat. Nemluvě o zvědavých sousedech a návštěvách, kterým vzhled chodby o interiéru prozradí více, než si myslíme. Abychom si každého příchodu i odchodu z domu užívali, je třeba chodbu proměnit na stylové místo, které se nám bude líbit.

Chodba – místo, které o interiéru mnohé prozradí! - foto, Hyperbydleni.cz

Stěny
Stěny chodby obvykle nabízí úžasné možnosti. Pokud máte malou chodbu, volte na stěny světlé odstíny – osobité kouzlo místnosti propůjčí například odstíny pastelové. Vizuálně zvětšit místnost Vám pomohou také zrcadla, přičemž se nebojte volit opravdu velké modely. V případě, že v chodbě máte volné stěny, určitě je využijte. Umístěte na ně obrazy, plakáty nebo fotografie, které se jinam nehodí nebo nevejdou, a přesto je chcete mít v interiéru.

Zkrátka, pro dekoraci stěn chodby volte více neformální a hravý způsob. Stěny skvěle oživí například tabulová barva – ta je ale vhodná spíše do světlých a prostornějších místností.

Chodba – místo, které o interiéru mnohé prozradí!, fotka

Podlaha
Stejně zanedbávanou a nevyužívanou částí chodby je i podlaha. Dejte si záležet na výběru podlahové krytiny, kterou dosáhnete nejen požadovaného stylu a vzhledu, ale mnohdy i nejrůznějších optických klamů, které místnost zvětší nebo prosvětlí.

Opět se podívejte po atypických materiálech. Do chodby je velmi praktické umístit dlažbu, dřevěná podlaha do ní zase vnese kouzlo domova. Použít můžete také korek, kámen, mince či oblázky, zkrátka cokoli se Vám líbí. Úžasnou volbu představují také vinylové podlahy, které za příznivou cenu dokážou věrně imitovat nejrůznější materiály.

Nábytek
Kreativně přistupujte i k výběru nábytku do chodby. Nejčastější řešení často představují tradiční šatní skříně nebo chodbové stěny, které obvykle bohužel mají k originalitě a nápaditosti hodně daleko. Proto si zkuste vybavení chodby sestavit sami, přičemž myslete nejen na praktickou, ale i dekorativní stránku.

Chodba – místo, které o interiéru mnohé prozradí!, fotka

 

V chodbě by nemělo chybět pohodlné křesílko či lavice s polštáři, které se ihned postarají o útulnější atmosféru. Stejně tak je vhodné sem umístit praktické věšáky, a to nejen na odkládání svršků, ale také doplňků a drobností, jako jsou šály, rukavice, klíče, mobily apod. Z toho důvodu by nábytek v chodbě měl obsahovat dostatek úložného místa, a to i v podobě nejrůznějších poliček a šuplíků.

Před zařizováním si proto dobře rozmyslete, co skutečně při odchodu či příchodu v chodbě skutečně potřebujete nebo chcete.

Dekorace
Jak je vidět, ani chodba by neměla být ochuzena o dekorace. Polštářky můžete sladit s koberečkem, stejně jako se stylem obrazů nebo fotografií na zdi. I nejrůznější doplňky, jakou jsou například věšáky či stojany na deštníky, mohou mít zároveň dekorativní funkci. V moderních i klasických chodbách nádherně vyniknou především vintage doplňky, které jsou v současnosti velmi in – rozviklaná stolička, starý žebřík, nebo plechový kýbl zde jistě najdou své místo i funkci.

Chodba – místo, které o interiéru mnohé prozradí!, fotka

 

Přidejte se k nám na našem facebooku!



Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 1

Diskuze

Článek Chodba – místo, které o interiéru mnohé prozradí! zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamy







veletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »