Osvětlení pomocí LED panelů doporučují odborníci i designéři

1.8.2014 | PR článek | Inspirace pro bydlení | Komentářů 0 |

Jednou z nejdůležitějších věcí, která dotváří pocit z prostoru, je umělé osvětlení. Stále více lidí dnes proto řeší, čím a jak doma svítí. V úvahu by se měly brát především tři věci - cena svícení, kvalita osvětlení a design. Ve všech těchto ohledech vychází výborně osvětlení pomocí LED panelů.

Osvětlení pomocí LED panelů doporučují odborníci i designéři - foto, Hyperbydleni.cz

LED panely jsou několik milimetrů tenké desky různých rozměrů, které poskytují kvalitní světlo rovnoměrně po celé své ploše. Patrně nyní přemýšlíte, jak se dostane placatý LED panel do vašeho úzkého lustru. LED panel slouží nejen jako zdroj světla ale i jako efektní svítidlo samo o sobě. Zejména do moderních bytů se výborně hodí stylová úprava, při které visí LED panely na ocelových lancích. V místnostech s nižšími stropy je lepší LED panely jednoduše uchytit přímo u stropu. Pro svůj minimalistický design a účelnost jsou LED panely často vyhledávány bytovými architekty, kteří se nebojí ani originálních řešení s LED panely připevněnými třeba na zdi. V kancelářích jsou díky intenzivnímu svícení absolutní klasikou a navíc výborně splynou s kancelářskými podhledy.

Osvětlení pomocí LED panelů doporučují odborníci i designéři, fotka

 

Významná úspora
Kromě toho, že LED panely výborně vypadají, jejich pořízení je i velmi rozumnou variantou. LED panely jsou v současnosti nejefektivnějším typem svícení v poměru příkonu a intenzity světla. Většina spotřebované energie je využita pouze ke svícení a LED panely se tak nezahřívají, jako je tomu například u klasických žárovek a zářivek. Pro představu, LED panel o rozměrech 60 x 60 cm potřebuje příkon pouhých 40 Wattů a vydá srovnatelný osvit jako svítidlo s klasickými zářivkovými trubicemi 3 x 18 wattů. I když pořizovací náklady jsou v řádu několika tisíc korun, člověk musí vzít do úvahy, že ušetří i za lampu, lustr či jiné svítidlo. Srovnání je skutečně na místě, protože životnost panelů je okolo neuvěřitelných 50 000 hodin. To znamená, že pokud byste měli zapnutý LED panel 8 hodin denně, vydrží vám jako svítidlo více jak 17 let.

Příjemné světlo na míru
Svícení LED panely je nejen úspornější než svícení zářivkami, ale světlo z nich je i nepoměrně kvalitnější. Rozhodně nečekejte žádný dlouhý náběh, blikání a nepříjemné zvuky jako v případě zářivek. Panel reaguje okamžitě po spuštění a svítí ihned plnou intenzitou. Vybrat si lze z několika světelných variant uzpůsobených tak, aby se co nejvíce blížily dennímu světlu, které je pro lidské oko nejpříjemnější. Velkou výhodou je zvláště v letních měsících i to, že světlo z LED panelů nepřitahuje tolik hmyz. Pořízení LED panelů tak odborníci doporučují z ekonomických, estetických i praktických důvodů.Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Článek Osvětlení pomocí LED panelů doporučují odborníci i designéři zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »