Relaxace v pohodlí domova. Denně.

6.3.2014 | PR článek | Inspirace pro bydlení | Komentářů 2 |

Unavení a zmožení po celodenním pracovním vypětí si leháte na masážní stůl a svěřujete se do rukou zkušeného maséra. Během půl hodiny naberete zpět ztracené síly a jste naprosto odpočatí. Záda ani krk vás již nebolí. Cítíte se jako znovuzrození. Fikce? Ani náhodou.

Relaxace v pohodlí domova. Denně. - foto, Hyperbydleni.cz

Ti z vás, co již někdy byli na relaxační masáži, ví, že tohle skutečně není utopie. Masáž vás skutečně může během pár minut postavit na nohy. Což je důležité zejména ve chvíli, kdy se snažíte kupříkladu zhubnout a dáváte svému tělu pořádně zabrat. Relaxace a odpočinek jsou totiž stejně důležité jako samotný trénink. Co však dělat ve chvíli, kdy vás bolí svaly, vy jste doma a nikam se vám nechce? Řešením je relaxační nebo masážní křeslo.

Relaxační a masážní křesla dokážou prakticky totéž, co zkušený masér. Hodí se zejména pro osoby, které sužují neustálé bolesti pohybového ústrojí a masáž je pro ně jediným rozumným východiskem. Anebo pro ty, co nemají moc času na to, aby se dopravovali do masážního střediska (a nebo mají zkrátka tu smůlu, že v jejich blízkosti žádný masér není) a chtějí si užít masáž v pohodlí domova. Patříte mezi některé z těchto skupin a plánujete v dohledné době nákup relaxačního křesla? Pak čtěte pozorně.

Relaxace v pohodlí domova. Denně., fotka

 

Než si pořídíte relaxační křeslo

Než se pustíte do výběru vhodného masážního křesla, je třeba vědět, jaká křesla se vlastně vyrábí, co umí a pro koho jsou vhodná.

A sice každé relaxační křeslo by mělo umět promasírovat každou část vašeho těla, což většina levnějších křesel rozhodně neumí. Nikdy nevíte, kdy vás začne bolet za krkem (od bolesti vám mohou pomoci také masážní límce a polštáře určené speciálně pro masáž krční páteře). V oblasti beder. A nebo kdy budete potřebovat promasírovat lýtka. Myslete na to už při výběru křesla a pozorně si zkontrolujte, jaké části těla dokáže vámi vybrané křeslo řádně promasírovat, ať nejste pak zbytečně překvapeni.

Relaxace v pohodlí domova. Denně., fotka

 

Dbejte také na počet masážních programů. Jeden vám rozhodně stačit nebude. Každý se totiž hodí pro jinou část těla a umožňuje prožít zcela odlišné pocity. Různé druhy masáží vás po ránu nabudí a připraví na náročný den. Jiné vám pomohou snížit hladinu stresu nebo uleví od bolesti. Mají často různá jména. Kupříkladu:

Inverse kneading je roztírací masáž. Kneading je tzv. hnětací masáž, kdy se masážní hlavice pohybují v kruzích. Lumbar se zaměřuje na potíže v oblasti bederní páteře. Neck & shoulders řeší potíže v oblasti krční páteře a šíje. Relax se hodí pro každodenní využití po fyzické i psychické zátěži. Rolling je válečková protahovací masáž. Některá křesla nabízí také poklepovou masáž a nebo masáž sloužící k stimulaci reflexních bodů, ovlivňujících chod tělesných orgánů atd. Pokud nevíte, zda nabídka masážních programů je pro vás dostatečná (a sice – všechny výše zvýšené pojmy jsou pro vás naprosto cizí), není nic jednoduššího, než se zeptat přímo prodejce. Sdělte mu, jaké obtíže vás trápí a nebo k jakému účelu hodláte relaxační křeslo používat a on vám poradí, jaký typ masážního křesla je vhodný právě pro vás. Samozřejmě počítejte ale s tím, že čím více toho bude dané křeslo umět, tím poroste také jeho cena. A když už jsme u té ceny.

Relaxace v pohodlí domova. Denně., fotka

 

Kolik stojí moderní relaxační křesla?

Obyčejná multifunkční křesla stojí kolem 15 000 Kč a výše. Za luxusní designová masážní křesla zaplatíme kolem 100 000 Kč, což se možná zdá na první pohled hodně. Na druhou stranu, když si spočítáte, na kolik vás vyjde jedna masáž (v průměru se ceny pohybují kolem 700 - 1 500 Kč), tak lehkými počty dojdete k tomu, že stačí jít jednou týdně na masáž a za dva roky utratíte prakticky stejnou částku za maséra. Rozdíl je však v tom, že s křeslem si můžete masáž užít kdykoliv a mnohem častěji.

Relaxace v pohodlí domova. Denně., fotka

 

Moderní masážní křesla vám také vždy nabídnou něco navíc. Dražší křesla se dají polohovat, bývají spojená s vyhříváním, hudbou a mají další funkce, které přinášejí úlevu unaveným svalům.

Mají kupříkladu v sedáku a v opěrce nohou zabudované vzduchové 3D masážní vaky, které vytváří účinnou tzv. lymfodrenážní masáž. Tímto daleko efektivněji uvolňují napětí v lýtkových, stehenních a hýžďových svalech a působí blahodárně na krevní oběh. Po celé ploše křesla mají také zabudované nahřívání a tak nehrozí, že při masáži zbytečně prochladnete. Moderní masážní křesla mají v opěrkách hlavy umístěné i reproduktory a umožní vám na chvíli zcela vypnout a zaposlouchat se do rytmu vaší oblíbené muziky.

Relaxace v pohodlí domova. Denně., fotka

 

V křesle budete trávit relativně hodně času a tak se určitě zajímejte také o to, zda lze křesla jakkoliv polohovat – u dražších křesel je to samozřejmost, u těch levnějších bohužel tato vlastnost často chybí. Nejjednodušší samozřejmě je křeslo si rovnou vyzkoušet a zjistit, zda je to skutečně to pravé pro vás.

Opět – jde hlavně o to, abyste se mohli maximálně uvolnit a užít si těch pár cenných chvilek pro sebe. A to přece jde.

Relaxace v pohodlí domova. Denně., fotka

 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 2

Diskuze

Christian Louboutin Evenings : Christian Loub: ...< Odpovědět

martenka: Jéé, to bych chtěla doma!...< Odpovědět

počet příspěvků: 2

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »