Potěšte na jaře svůj balkón i sebe

28.2.2014 | Tisková zpráva | Inspirace pro bydlení | Komentářů 0 |

Dalo by se říci, kolik budov, tolik různých druhů balkónů a teras. Balkón je ideálním místem pro odpočinek, slunění se i večerní posezení s přáteli. Právě tím je tento oblíbený prostor vystaven značné mechanické zátěži. Kromě toho však na něj působí i různé klimatické vlivy. Proto je vhodné věnovat balkónu nebo terase čas od času trochu péče. A jaro je pro tuto aktivitu ideálním obdobím. Přímo v prodejnách společnosti Hornbach vám kvalifikovaní odborníci poradí, jak na to, a na živých předváděcích akcích vás dokonce přímo provedou jednotlivými kroky úprav.

Potěšte na jaře svůj balkón i sebe - foto, Hyperbydleni.cz

Krok za krokem s Hornbachem

S jarním obdobím přichází nejen čas sazeniček, ale také ta nejvhodnější doba, kdy se odhodlat k opravě balkónu – dát mu nový vzhled a zajistit jeho funkčnost, aby z něj například správně odtékala voda. „Zní to komplikovaně, ale opak je pravdou. Tuto, na první pohled složitou činnost, zvládne skutečně každý,“ ujišťuje Helena Ševčíková ze společnosti Hornbach. Základem je začít odstraněním starých a poškozených dlaždic a očištěním zašpiněného podkladu. Důvodem pro výměnu dlaždic mohou být například trhliny nebo díry. Důležitým krokem je následné vytvoření mírného (2%) sklonu pomocí tzv. nivelační hmoty, abychom zajistili odtok vody z balkónu.

Potěšte na jaře svůj balkón i sebe, fotka

 

Krokem číslo tři je utěsnění, které má za úkol chránit hodnotnou stavební část před navlhnutím a poškozením mrazem. Po nanesení této vrstvy můžete za 24 hodin pokládat dlaždice.

Potěšte na jaře svůj balkón i sebe, fotka

 

Vyberte si podlahovou krytinu

Společnost Hornbach svým zákazníkům nabízí široký sortiment podlahových krytin vhodných pro balkóny a terasy. Na výběr máte z několika druhů terasové dlažby, která se vyznačuje snadnou údržbou a stálostí vůči povětrnostním vlivům. Zároveň je mrazuvzdorná a protiskluzová. Jednou z variant je i dlažba se systémem Click, jejíž nespornou výhodou je zejména jednoduchá pokládka, která funguje díky „nástrčnému systému“. Nejsou tedy zapotřebí žádná lepidla ani spárovací malty. Další možností jsou potom například terasové desky. Samozřejmostí je přitom pestrost nabízených vzorů i materiálů.

Potěšte na jaře svůj balkón i sebe, fotka

 

„Věřím, že každý správný český kutil si s opravou balkónu nebo terasy hravě poradí. A pokud si přeci jen nebude v nějakém kroku jistý, může se přijít poradit do jedné z prodejen Hornbach,“ uzavírá Helena Ševčíková.

 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Článek Potěšte na jaře svůj balkón i sebe zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »