Internet v novém bytě

27.1.2014 | PR článek | Inspirace pro bydlení | Komentářů 0 |

Stěhování, kromě zabalování a vybalování věcí, výměny dokladů a obíhání úřadů, s sebou přináší i nutnost výběru nového připojení k internetu. Dobré připojení, které vám nebude svou pomalostí způsobovat vředy, lze dnes pořídit za pár stokorun. Důležité je však zvážit všechna pro a proti a důkladně porovnat nabídku dostupných poskytovatelů.

Internet v novém bytě - foto, Hyperbydleni.cz

Možnosti tu jsou

Hned na začátku by si měl zájemce rozmyslet, kolik hodin denně bude internet doma využívat a k čemu. Pokud potřebujete po práci zkontrolovat e-mail a chvíli brouzdat po zpravodajských portálech, nejlepší volbou bude mobilní internet.

Mobilní propojení se většinou skládá z USB modulu, který obsahuje SIM kartu některého z mobilních operátorů. Výhodou tohoto připojení je mobilita a nízké náklady okolo 300 Kč za měsíc. Na druhou stranu uživatel musí akceptovat datový limit (nejdražší tarify nabízejí obvykle max. 10 GB na měsíc) a fakt, že rychlost internetu je závislá na kvalitě signálu. Ve vašem bytě v centru Prahy budete moci surfovat jak o život, na chatě v Jizerských horách sotva načtete domovskou stránku.

Drát je drát

Pro náročnější uživatele, kteří potřebují stabilní datový tok, je výhodnější využít pevné připojení. Pokud jste se nastěhovali do bytového domu, ve kterém jsou dostupné rozvody některého z kabelových poskytovatelů, nemáte prakticky o čem uvažovat. Surfování přes linku kabelové televize je tím nejspolehlivějším připojením. Cena se odvíjí od poskytované rychlosti (20–100 Mb/s), průměrně zaplatíte zhruba 500 Kč měsíčně.

Alternativou je připojení ASDL, které bývá uskutečněno skrze klasickou telefonní přípojku. Výhodou je dostupnost, neboť ADSL v současnosti pokrývá 95 % území České republiky. Na druhou stranu je třeba dát pozor na měsíční poplatky spojené s telefonní linkou, zejména pak tzv. hlasový paušál, což může ADSL prodražit o zhruba 300 Kč měsíčně. Průměrná cena za toto připojení se pohybuje okolo 700 Kč za měsíc.

Zeptejte se místních

Pokud si nejste jistí, zda vámi vybraná služba má v domě pokrytí, můžete využít speciální webové nástroje, které dokážou dle adresy nabídnout dostupné služby ve vašem novém bydlišti. Další možností, která nevyžaduje nové technologie, je vyzvídání u sousedů, což často bývá tou nejefektivnější metodou.

 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Článek Internet v novém bytě zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »