Zamilujte si Art Deco!

20.1.2014 | Mgr. Monika Kovačková | Inspirace pro bydlení | Komentářů 0 |

Art Deco je vlivný umělecký směr, který se poprvé objevil ve Francii po první světové válce. Ztělesňuje doteky francouzských, egyptských a středomořských kultur především prostřednictvím geometrických vzorů a jasných barev. Art Deco si získal oblibu také coby interiérový trend, a to především díky své působivé a neotřelé vizuální hře barev a tvarů a kosmopolitní atmosféře.

Zamilujte si Art Deco! - foto, Hyperbydleni.cz

Tak jako každý styl se i Art Deco řídí určitými pravidly. Jeho originálního vzhledu si v interiéru můžete užít díky našim žhavým trendům, které vás ihned přenesou do nezaměnitelné atmosféry třicátých a čtyřicátých let.

Nepřehlédnutelné geometrické tvary

Hnutí Art Deco bylo symbolizováno výraznými tvary a vzory. Chcete-li dobový smysl pro styl vnést i do svého domova, začněte tapetami, koberci, čalouněním a doplňky nepřehlédnutelných geometrických vzorů. Obrazce nejrůznějších tvarů okamžitě upoutají vaši pozornost a rázem oživí každý prostor.

Zamilujte si Art Deco!, fotka

 

Výrazné materiály

V roce 1930 začal vzkvétat cestovní ruch, cestovatelé patřili k novodobým hrdinům a vše, co mělo příchuť vzdálených krajů, bylo populární. Interiéry se hemžily zvířecími potisky, kůží a exotickými povrchovými úpravami a doplňky, jako jsou perly či želvovina. V Art Deco interiérech byly zvířecí motivy kombinovány s jinými materiály, především se sklem, kovem a lesklými barevnými tkaninami.

Zamilujte si Art Deco!, fotka

 

Neuvěřitelné barevné kombinace

Art Deco se vyznačuje nečekanými kontrastními barevnými kombinacemi. Velmi oblíbené je především spojení černé, bílé a červené zjemnělé hlubokými hnědými odstíny. Tato nevšední barevná variace vynikne nejlépe v podobě koupelnové a kuchyňské dlažby a obkladů.

Zamilujte si Art Deco!, fotka

 

Poutavá umělecká díla

Art Deco interiéry svou vizuální dramatičností připomínají umělecká studia, galerie či obrazárny. Tuto jejich stránku podtrhují další prvky, které v interiérech zařízených v Art Deco stylu nesmějí chybět – jedná se o umělecká díla, která mohou mít v moderních interiérech podobu abstraktních olejomaleb, soch, dekorativních stolních lamp, vyřezávaného nábytku a dalších dekorativních doplňků. Čím více různých stylů zkombinujete, tím snadněji vytvoříte kosmopolitní vzhled typický pro Art Deco prostory.

Zamilujte si Art Deco!, fotka

 

Krása textilií

Art Deco styl je velmi dramatický a poutavý, proto není divu, že se velké oblibě těšil v Hollywoodu, a to nejen jako prostředí scén filmařského průmyslu. Specifickou vizuální stránku Art Deco podpoříte užitím tkanin a látek výrazných barev a vzorů, jako jsou cik-cak pruhy, mozaikovité vyšívání, geometrické obrazce apod. Prim pak hrají především hedvábné textilie.Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Článek Zamilujte si Art Deco! zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »