Pohádkové ložnice v arabském stylu

11.2.2015 | Mgr. Monika Kovačková | Inspirace pro bydlení | Komentářů 1 |

Hlavními rysy arabského stylu jsou kamenné podlahy, oblouky a sloupy, štukované stěny, výrazné pestrobarevné koberce a závěsy, masivní vyřezávaný nábytek a symbolické předměty typické pro islámskou kulturu a náboženství.

Pohádkové ložnice v arabském stylu - foto, Hyperbydleni.cz

Arabský styl vnese do českých domácností závan exotiky a přenese vás do zemí pohádek tisíce a jedné noci. Jestliže nejste zapálenými vyznavači arabské kultury, při zařizování svého interiéru tento svérázný styl pravděpodobně nezvolíte. Pokud vás však jeho kouzlo očarovalo, zahalte do arabského hávu svou ložnici, která díky němu získá luxusní a nevšední nádech.

Pohádkové ložnice v arabském stylu, fotka

 

Ne všichni Arabové jsou bohatí a mohou si dovolit žít v honosných interiérech připomínajících sultánské komnaty. Nicméně, většina návrhářů a designérů vyjadřuje orientální styl bohatou výzdobou, které dominují drahé textilie (brokát, hedvábí, samet), ručně vyráběné koberce, stoly vykládané perlami, pozlacené nádobí a džbány, středověké zbraně a mnoho dalších ozdobných dekorací.

Pohádkové ložnice v arabském stylu, fotka

 

Bohužel ne všechny byty se mohou pochlubit prostorem vhodným pro vytvoření ložnice v pravém arabském duchu. Arabské ložnice mají vysoký strop a jsou prostorné, takže v nich masivní postel a doplňující nábytek zabírají pouze malou část. Díky vhodně zvolenému designu však mohou i malé panelákové ložnice sálat orientálním kouzlem.

Pohádkové ložnice v arabském stylu, fotka

 

Arabský styl se vyznačuje interiérovou výzdobou světlejších odstínů bílé, slonové kosti a pískové, kterým jako doplněk slouží matně žlutá, růžová, zelená a oranžová.

Pohádkové ložnice v arabském stylu, fotka

 

Arabský styl se vyznačuje nejen bohatě zdobenými, ale také nepravidelnými a členitými stěnami: výklenky nejrůznějších tvarů a velikostí slouží k umístění a vystavení symbolických předmětů, váz, stolních lamp i svrchních oděvů. Pokud jsou vaše stěny rovné, můžete si výklenky nechat vytvořit i uměle ze sádrokartonu.

Pohádkové ložnice v arabském stylu, fotka

 

V tradičních arabských interiérech jsou zajímavé stěny doplněny umělecky zdrobeným stropem. Pokud to výška místnosti dovolí, skládá se strop z několika vrstev a je zdoben složitými ornamenty, řezbářskými díly, římsami a stropními malbami. V moderním interiéru vám tuto tradiční výzdobu může snadno a rychle nahradit stylová tapeta.

Pohádkové ložnice v arabském stylu, fotka

 

Postel by pak měla být široká a nízká, vyrobena z kvalitního tmavého dřeva a bohatě zdobená. Pokud Vaši ložnici zdobí jiný typ postele, nemusíte zoufat – požadovaného efektu dosáhnete díky instalaci nebes se závěsy, které jsou nepostradatelným prvkem arabského lůžka.

Pohádkové ložnice v arabském stylu, fotka

 

Vzhled postele k dokonalosti dovedou textilie – obzvlášť záležet si dejte na výběru jejich barev a vzorů. Dobrou volbou pro svůdné a luxusní ložnice je těžké hedvábí a samet sytých barev zdobený zlatými třásněmi a střapci. Pokud je vaším cílem svěží romantický design, volte jasné vzdušné tkaniny, jako je tenké a hebké hedvábí, zdobené korálky.

Pohádkové ložnice v arabském stylu, fotka

 

Hlavními materiály arabských doplňků jsou bronz a měď. To platí pro všechny druhy dekorací – od vyřezávaných lamp, přes velké široké mísy na ovoce a sladkosti až po elegantní vázy s vysokým krkem. Stejně populárními materiály jsou cín a keramika.

Pohádkové ložnice v arabském stylu, fotka

 

K dokončení designu ložnice v arabském stylu nezapomeňte na orientální vůně, které velmi ovlivňují vnímání atmosféry v místnosti. Pro dosažení požadovaného efektu použijte kadidlo, vonné svíčky nebo sáčky s orientálním kořením. Především u vůní v ložnici platí všeho s mírou: vzduch v ložnici by měl zůstat čerstvý a svěží pro zdravý a klidný spánek.Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 2

Diskuze

Monika: Sice má tento styl něco do...< Odpovědět

počet příspěvků: 1

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »