Jak dosáhnout španělského stylu?

26.11.2013 | Mgr. Monika Kovačková | Inspirace pro bydlení | Komentářů 0 |

Španělský styl, který je ve svém jádru vášnivý a temperamentní, vás překvapí také svou jemností a umírněností. Zaujme důrazem, který klade na harmonický vztah mezi světem přírody a světem člověka, a usilím o jejich dokonalé splynutí.

Jak dosáhnout španělského stylu? - foto, Hyperbydleni.cz

K tomu hojně využívá přírodních materiálů a kontrastních kombinací chladných a teplých odstínů, tvarů a textur: bílé štuky jsou zdůrazněny taškovými střechami zemitých tónů, klenuté stropy doplňují rustikální rámy a sněhobílé zdi zdobí rudé tkané koberce. Tyto kombinace vytvářejí dokonalé spojení nadčasovosti a historie, a právě díky tomuto jedinečnému působení je v současnosti španělský styl tak populární.

Jak dosáhnout španělského stylu?, fotka

 

Přírodní materiály od podlahy až ke stropu

Základem španělského stylu jsou tedy přírodní materiály, které interiéry jižních zemí zdobí doslova od podlahy až ke stropu. Domovy vášnivých Španělů se pyšní dřevěnými podlahami: pro autentický nádech volte dřevo s patinou, která podlaze propůjčí omšelý, zašlý a opotřebovaný vzhled. Podlahy tu a tam zdobí pestrobarevné tkané koberce. Dřevo je někdy k vidění i na stěnách a stropech v podobě obkladů a v prostoru v podobě vintage trámů. Častěji jsou však stěny vymalovány bíle, popřípadě obloženy dlaždicemi, jejichž chladivý a osvěžující vzhled příjemně kontrastuje nejen s rustikálním dřevem, ale také s teplým podnebím jihu.

Jak dosáhnout španělského stylu?, fotka

 

Teplé zemité tóny symbolizují tradici

Rustikální atmosféru španělských interiérů a krásu přírodního dřeva dokonale podtrhují zemité odstíny, jimiž si Španělé připomínají své propojení s přírodou a se zemí. Tradiční jižanské obydlí má obvykle hnědočervenou podlahu, bílé či pískové stěny a tmavé trámové stropy.

Jak dosáhnout španělského stylu?, fotka

 

Bílé štukované stěny oceníte i v moderních interiérech

Výrazným doplňkem dřeva a zemitých tónů se ve španělském stylu obvykle stávají bílé štukované stěny. Ty původně měly funkci čistě praktickou a napomáhaly udržet chlad v horkem zkoušených španělských obydlích. Bílé stěny či stěny s obklady z dlaždic plní tuto funkci v jižních zemích i nadále, nemohou však zapřít i svoji dekorativní stránku. Světlé stěny ve španělsky zařízených interiérech krásně vyniknou a vnesou do nich více světla i dojem vzdušnosti.

Jak dosáhnout španělského stylu?, fotka

 

Doteky Terra Cotta

Terakota je druh pálené hlíny typické hnědočervené barvy. Ať už zvolíte hliněné dlaždice, dlažbu, obklady, velké hrnce nebo jen doplňky, můžete si být jisti, že terakota do vašeho interiéru ihned vnese kouzlo španělské atmosféry. Terakota díky přirozené zemité barvě interiéru dodá hřejivou atmosféru poklidného domova.

Jak dosáhnout španělského stylu?, fotka

 

Kované železné doplňky

Ve španělských interiérech nechybí kovové doplňky a motivy, které slouží jako kontrastní prvek k přirozené jemnosti okolního zařízení. Interiéry tak zdobí kovaná zábradlí, lustry, krbové mříže, pelesti a další nepřehlédnutelné prvky. Požadovaného efektu však docílíte i za pomoci kovových detailů a doplňků, jako jsou svícny, pohrabáče, rámy zrcadel, stojany na víno a další.

Jak dosáhnout španělského stylu?, fotka

 

Více inspirace najdete na našem facebooku.Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Článek Jak dosáhnout španělského stylu? zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »