Šedé mámení

18.1.2016 | Mgr. Monika Kovačková | Inspirace pro bydlení | Komentářů 0 |

Šedá barva již dávno není považována za nudnou a monotónní. Naopak – v posledních letech se těší stále větší oblibě a je hojně využívána s cílem vytvořit elegantní a sofistikovaný vzhled interiérů. Kromě vytříbeného vzhledu je vysoce ceněna také pro svou neutrálnost - šedá je perfektním doplňkem jak pestrobarevných, tak monochromatických interiérů.

Šedé mámení - foto, Hyperbydleni.cz

Abyste dosáhli požadovaného efektu, je třeba šedou – stejně jako jiné barvy – užívat podle určitých pravidel. Při vhodném použití dokáže šedá barva podtrhnout silné stránky prostoru a zároveň potlačit jeho slabiny. Pojďme se podívat, jak na to!

Šedé mámení, fotka

 

Dá se říci, že šedou barvu můžete užívat, jak je libo. Výborně se hodí k nejrůznějším stylům, což platí i o barevných kombinacích. Šedá barva sjednocuje a harmonizuje prostor, a tak je dobrou volbou tam, kde dochází k jeho roztříštění v důsledku užití několika stylů. Kvůli této vlastnosti se naopak šedá nehodí k užití v prostorách, v nichž potřebujete pociťovat působení kreativity, energie a inspirace. Z tohoto důvodu šedou nevolte do domácích pracoven, ateliérů a studentských pokojů.

Šedé mámení, fotka

 

Šedá je velmi elegantní, vkusná a nadčasová barva. Nejčastěji je volena do obývacích pokojů a ložnic, v nichž vytváří nejen dojem luxusu, ale také uklidňující, relaxační atmosféru.

Šedé mámení, fotka

 

Šedé se však nemusí vzdávat ani milovníci originálního a nekonformního bydlení. Šedá výborně ladí s jasnými a veselými barevnými odstíny. Výrazné barvy v kombinaci s šedou ještě více vyniknou, a přitom nenaruší sjednocený vzhled interiéru.

Šedé mámení, fotka

 

Barevné kombinace s šedou jsou téměř neomezené. Nádherně s ní ladí především všechny odstíny červené a modré. Jediná barva, která s šedou příliš dobře nefunguje, je hnědá, proto s ní v šedé místnosti zacházejte umírněně.

Šedé mámení, fotka

 

Stejnou svobodu volby budete mít také při výběru textur. Šedá skvěle ladí jak s jednoduchými liniemi, geometrickými obrazci a lineárními texturami minimalistického stylu, tak s bohatým zdobením, výraznými barevnými kombinacemi a květinovým vzorem romantického stylu. Šedá má své zastoupení i v oblíbeném stylu venkovském či skandinávském.

Šedé mámení, fotka

 

Působení šedé můžete zvýraznit nejrůznějšími bytovými doplňky. Šedé kromě výrazných barev sluší i černo-bílá kombinace: černou užijte v podobě jednoduchým dekorací, bílou ideálně v podobě chlupatých koberců či kožešin. Luxusní vzhled šedé podtrhnou materiály jako satén či hedvábí. Potahy, závěsy a povlečení z těchto materiálů ještě více zesílí jemné a uvolňující působení šedé.

Šedé mámení, fotka

 

Jestliže při zařizování interiéru nevíte, jakou barvu zvolit, spolehněte se na šedou, s kterou snadno vytvoříte požadovaný styl i atmosféru.Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 3

Diskuze

Článek Šedé mámení zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »