Nový trend v interiéru: Kovový lesk!

24.10.2013 | Mgr. Monika Kovačková | Inspirace pro bydlení | Komentářů 0 |

Trendy moderního bydlení a interiérového designu přicházejí a odcházejí. Na některé se brzy zapomene, jiné však za sebou zanechávají nesmazatelnou stopu a pravidelně se vracejí do módy. To je také případ užití kovu v interiéru, který se opět dostal na výsluní. Interiéry s lesklým kovovým dekorem jsou fascinující a oplývají nevšedním půvabem, který prostě nelze přehlédnout.

Nový trend v interiéru: Kovový lesk! - foto, Hyperbydleni.cz

V centru pozornosti jsou především měděné povrchy, které každému prostoru propůjčí útulnou atmosféru s nádechem starých časů. Nábytek můžete vyzdobit buď měděným nátěrem, nebo pouze ornamenty s leskem tohoto kovu. V každém případě třpyt mědi váš interiér zajímavě zpestří a zkrášlí. Vyzkoušejte měděným nátěrem natřít desku stolu nebo pouze nohy židlí a sami uvidíte tu proměnu. Měděné desky se také skvěle hodí pro umístění v blízkosti krbu, velkých zrcadel a svítidel, kde se postarají o ještě efektivnější rozptyl světla.

Nový trend v interiéru: Kovový lesk!, fotka

 

Dekorace se zlatavým nádechem byly velmi populární v roce 1980, a nyní, v roce 2013, zažívají další boom. Zlatá vypadá skvěle především v podobě interiérových doplňků, jako jsou rámy zrcadel a obrazů, svícny, lustry a květináče. Nevšedního vizuálního efektu dosáhnete také pomocí zlatavých tapet a textilií.

Nový trend v interiéru: Kovový lesk!, fotka

 

Nevšedním doplňkem moderních interiérů se stává také vlnitý plech. Ten bytoví designéři volí především k ozvláštnění stěn a stropů v kuchyních a koupelnách.

Nový trend v interiéru: Kovový lesk!, fotka

 

Stejně tak jsou velmi oblíbené doplňky z niklu, chromu, hliníku a nerezové oceli. Ty mají v českých domácnostech již své místo a plní v nich především funkci praktickou. Dnes je však na čase povýšit je také na dekorativní prvek. Lesk kovů se stříbrným odleskem prostor prozáří a dodá mu osobité kouzlo. Chladné lesklé kovy se hodí především do kuchyně, kde vytvářejí pocit čistoty.

Nový trend v interiéru: Kovový lesk!, fotka

 

Stejnou službu jako lesklé kovy vám prokážou i velké zrcadlové plochy. Ty jsou v interiérech velmi módní a nadčasovou dekorací. Navíc se postarají o rozptyl světla a každou místnost tak opticky prosvětlí a zvětší. Jsou proto elegantním a jednoduchým řešením malých a tmavých prostor.

Nový trend v interiéru: Kovový lesk!, fotka

 

Když je řeč o interiérových trendech roku 2013, nesmíme zapomenout na tvrdé kovy. Nebojte se proto při zařizování domova použít také železo či slitinu. Tyto materiály jsou skvělé pro vytváření nejrůznějších ornamentů, které mohou zdobit například zábradlí, krbovou mřížku nebo čelo postele. Skvělou volbou jsou také doplňky jako svícny, pohrabáče a další dekorace, které nesou půvab zámeckého stylu.

Nový trend v interiéru: Kovový lesk!, fotka

 

Třpyt kovů je nesmazatelně spjat s atmosférou starých časů, a tak jej ocení všichni milovníci retro stylu. Díky unikátnímu vzhledu a originálnímu designu si ho však oblíbí i všichni vyznavači moderního bydlení.Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Článek Nový trend v interiéru: Kovový lesk! zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »