Jak svět módy ovlivňuje svět bydlení?

14.10.2013 | Mgr. Monika Kovačková | Inspirace pro bydlení | Komentářů 0 |

Podle šéfredaktorky portálu „Fashion+Decor“ a uznávané znalkyně světové módy a interiérového designu Gretchen Aubuchon mají tyto dva světy, tedy móda a moderní bydlení, mnoho společného. „Zatímco před několika lety trvalo přibližně 5-6 let než trendy z přehlídkového mola ovlivnily také oblast bydlení, dnes jsme svědky aktivního tvůrčího procesu, který zasahuje oba tyto světy téměř současně, přičemž už není výjimkou, že dochází k jejich vzájemnému ovlivňování“.

Jak svět módy ovlivňuje svět bydlení? - foto, Hyperbydleni.cz

Zásluhu na tomto vývoji mají sociální média a redaktoři, fotografové a blogeři, kteří novinky a trendy ze světa módy a bydlení každodenně neúnavně sdílí se svými čtenáři a diváky. Možná jste si sami všimli, že blogy, webové stránky a pořady zaměřené na tato témata se stále více prolínají: u světoznámých modelek nás zajímá, jak bydlí, módní návrháři se chlubí svými nápady na design interiérového zařízení a slavní architekti jsou podrobováni soudům Módní policie. Zatímco móda dříve udávala hlavní slovo při návrzích interiérového designu, dnes stojí móda i design na stejné příčce a v hledání inspirace spolupracují.

Jak svět módy ovlivňuje svět bydlení?, fotka

 

Móda a design čerpají ze stejného pramenu inspirace!

Aubuchon věří, že stejně jako se designéři nechávají inspirovat krásou módních přehlídek a hojně využívají střihy, barvy, materiály a vzory předváděných modelů, hledají i módní návrháři nové nápady na veletrzích bytového designu. Jako příklad Aubuchon uvádí rok 2012: tématem číslo jedna byly jednoznačně skotské vlivy a v centru pozornosti stál především pléd a tartan. A právě tyto materiály byly ve stejný týden uvedeny ve světoznámém magazínu moderního bydlení Lonny a v kolekci oblečení Chanel pro rok 2013 jako nejžhavější módní trendy. Stejný osud potkal také street styl: na straně módy byl k vidění v podobě ležérně nedbalé elegance ulice, na straně bydlení v podobě loftových bytů, průmyslových interiérů a graffiti dekorace.

Jak svět módy ovlivňuje svět bydlení?, fotka

 

Obdobný boom zažily v módě i designu také zvířecí vzory a námořnický styl, které do obou oblastí vletěly jako tornádo a způsobily převrat. Imitace zvířecí kůže či modrobílé proužky s příměsí červeně tak uvidíte u každého, kdo ví, jak se stylově oblékat a luxusně bydlet.

Jak svět módy ovlivňuje svět bydlení?, fotka

 

Móda a bydlení jako vyjádření životního příběhu!

Podobnost těchto dvou světů není překvapující: móda i bydlení prezentují určitý životní styl a příběh a jsou velmi osobitým vyjádřením toho, kdo jsme, čím chceme být a kam směřujeme. Ke zvýraznění naší jedinečnosti nejčastěji využíváme barvy. V obou světech se oblibě nejvíce těší černá, bílá a neutrální šedá barva; výrazné barvy pak slouží jako jejich oživení. Pokud máte rádi určité barvy, materiály či vzory, je škoda vnést je pouze do šatníku, nebo naopak pouze do interiéru. Dnes se již nemusíte rozhodovat: látka vašich šatů může stejně dobře zdobit nejen vás, ale i vaše okna či postel.

Jak svět módy ovlivňuje svět bydlení?, fotka

 

Trendy roku 2013!

A právě tato situace nastává letos. Nevýraznějším prvkem, který dominuje jak módě, tak interiérovým dekoracím, je pestrobarevný výrazný květinový dekor, který si do parády vzali jak uznávaní designéři, tak světoví návrháři. Podle Aubuchon květinový vzor odráží touhu lidí po pocitu štěstí: „Lidé chtějí být šťastní a vědí, že to, jak bydlí, a to, jak se oblékají, jim k tomu může dopomoci.“

Jak svět módy ovlivňuje svět bydlení?, fotka

 

Letošní rok je také ve znamení comebacků. Vrací se především džínovina – denim je vidět nejen na přehlídkových molech, ale také ve stylových interiérech v podobě denimového čalounění nebo džínové modré. Stejně tak se vrací pruhy a puntíky, které patří k nejuniverzálnějším vzorům vůbec.

Jak svět módy ovlivňuje svět bydlení?, fotka

 

Barvou roku byla zvolena smaragdově zelená, která je mimořádně výrazná a má tak zástupy milovníků i odpůrců. A tak až si budete vybírat látku pro svoji večerní róbu, nezapomeňte vzít také kousek na záclony, čalounění či potahy. Výsledek neobvyklé proměny vás jistě překvapí.

Jak svět módy ovlivňuje svět bydlení?, fotka

 

Nejdůležitější je dobrý pocit!

V módě i interiérovém designu se projevují i stejné tendence lidí – spotřebitelů. Ti jsou v současnosti velmi informovaní – vědí, co je in a trendy. Nově si však ve žhavých novinkách hledají své vlastní alternativy a kombinace, které se jim nejvíce líbí a odpovídají jejich osobitému stylu. Od slepého kopírování či naopak nezájmu přecházejí ke zlaté střední cestě a stávají se tvůrci vlastního designu i módy. Díky prolínání těchto dvou oblastí jsou lidé stále kreativnější a originálnější a nebojí se svým způsobem oblékání i bydlení vybočit z davu.

Jak svět módy ovlivňuje svět bydlení?, fotka

 

Více inspirace naleznete na našem facebooku!Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Článek Jak svět módy ovlivňuje svět bydlení? zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »