Chválíme Čechy za zodpovědnější přístup k penězům

3.10.2013 | PR článek | Inspirace pro bydlení | Komentářů 0 |

Ještě nedávno se v tisku objevovaly články o špatném hospodaření Čechů s financemi. Nyní si však zasloužíme pochvalu. Home Credit nechal provést nezávislý výzkum agenturou STEM/MARK, která přišla s potěšující zprávou – s penězi nám to jde mnohem lépe. Pravidelně se informujeme o výdajích, hlídáme si měsíční rozpočet a rozumně šetříme.

Chválíme Čechy za zodpovědnější přístup k penězům  - foto, Hyperbydleni.cz

Rozpočet i výdaje máme pod kontrolou

Téměř 8 z 10 Čechů kontroluje zůstatek na běžném účtu minimálně jednou týdně. A ještě lépe 3 z 10 Čechů jej kontrolují každý den nebo obden. Máme tak pravidelný přehled nejen o příjmech, ale i výdajích. Víme, kdy si můžeme dovolit zaplatit účty a kdy počkat s utrácením.

Pomáhají nám hlavně moderní technologie – internet a mobilní telefony, které umožní rychlé i bezplatné nahlédnutí do běžného nebo úvěrového účtu. Oblíbené je zasílání SMS zpráv o provedených transakcích.

Díky tomu, že máme výdaje neustále pod dohledem, můžeme se nad jejich výší zamyslet a těch zbytečných se jednoduše zbavit. Nejčastějším výdajem, který lze stáhnout na minimum, jsou měsíční splátky. Více půjček stačí sloučit do jedné a nadále platit méně na poplatcích i formou splátek. V tabulce konsolidace půjček si sami ověřte, kolik tisíc měsíčně ušetříte.

Šetříme na správném místě a spoříme

O něco méně utrácíme za zbytečnosti. Je to znát na rodinných rozpočtech. Po zaplacení bydlení, energií, splátek a výdajů za děti zbývají rodinám dokonce peníze navíc cca 2 500 – 4 000 Kč.

V čem se dokážeme uskromnit, když je třeba? Je to hlavně nákup oblečení, doplňků, bot, lístků do kina a na koncerty nebo drahé večeře v restauracích.

Namísto toho peníze šetříme do budoucna. Výzkum zjistil, že 53 % lidí spoří veškeré zbylé peníze na budoucí účely a dalších 39 % si část dopřeje na zábavu, ale zbytek jde opět do úspor.

Jak jste na tom se svými financemi vy? Využíváte například odborné poradenství? Dobrá rada je nad zlato a nemusí vás stát ani korunu. Přečtěte si například článek – Jak finančně zvládnou přírůstek do rodiny nebo řadu dalších prospěšných článků z rubriky „Rádce v životních situacích“ u Home Creditu .
 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Článek Chválíme Čechy za zodpovědnější přístup k penězům zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »