Základní pravidla feng-šuej pro šťastný domov!

15.1.2016 | Mgr. Monika Kovačková | Inspirace pro bydlení | Komentářů 1 |

Feng šuej je staré čínské učení zabývající se fyzickým prostředím, které nás obklopuje. Feng šuej věří, že všechny objekty mají určitou energii a mohou tak ovlivňovat různé aspekty našeho života, přes vztahy a zdraví až po kariéru a bohatství. Feng šuej učí s touto energií zacházet a vytvářet tak harmonické a vyrovnané prostředí, které vede ke spokojenému životu. Přestože tato filosofie může na první pohled vypadat tajemně až mysticky, její principy jsou velmi jednoduché-proto je zkuste využít při zařizování svého domova.

Základní pravidla feng-šuej pro šťastný domov! - foto, Hyperbydleni.cz

Harmonická ložnice prospěje vašemu zdraví

Postel je podle feng šuej nejmagičtějším místem celého interiéru. Správně umístěná postel je zárukou kvalitního spánku, který se projeví pevným zdravím a klidnou myslí. Postel ideálně umístěte diagonálně proti dveřím tak, abyste z ní pohodlně viděli na dveře i okna. Tak se budete cítit v bezpečí a užijete si klidného a hlubokého spánku. Čelo postele přisuňte ke zdi – tím své lůžko uzemníte a získáte pocit jistoty a kontroly nejen při spánku, ale také v životě.

 

Základní pravidla feng-šuej pro šťastný domov!, fotka

 

Správně umístěný stůl usnadní práci i studium

Obdobná pravidla platí i pro umístění stolu – stůl by se měl opět nacházet diagonálně proti dveřím tak, abyste viděli na dveře, okna i do celé místnosti. Tak budete mít dokonalý přehled a kontrolu nad tím, co se v místnosti děje, což se pozitivně promítne i do kvality vaší práce či studia. Nikdy neseďte zády ke dveřím, nebo proti velkému oknu či zdi – takové uspořádání působí rušivě na všudypřítomnou proudící energii a negativně ovlivňuje koncentraci a kreativitu. Odborníci na feng šuej také varují před umístěním domácí kanceláře či pracovního koutu do ložnice, která má sloužit čistě jako relaxační a uklidňující zóna. Proto také nikdy nepracujte v posteli.

 

Základní pravidla feng-šuej pro šťastný domov!, fotka

 

Dostatek světla vyvolává pocity štěstí

Světlo představuje jangovou energii, která podporuje pocity štěstí a inspirace. Svítidel nejrůznějších druhů tak podle feng šuej není v interiéru nikdy dost. Pro maximalizaci pozitivní energie napodobte co nejvíce preferovanou denní dobu. Ranní ptáčata by svítidly měla vybavit především jižní stranu pokoje, zatímco nočním sovám bude vyhovovat osvětlení západní strany místnosti. Nenahraditelné je samozřejmě přirozené světlo, a tak jsou místnosti s oknem a navíc příjemným výhledem velkým plus. Důležité je také zastínění oken – zapomeňte na rolety a žaluzie a zvolte měkké látkové závěsy, které vytvoří uklidňující a intimní prostředí.

 

Základní pravidla feng-šuej pro šťastný domov!, fotka

 

Pořádek doma – pořádek ve vztazích

Prvním krokem ke šťastnějšímu životu je většinou obyčejný úklid. Nepořádek a chaos, který nás obklopuje doma, nás většinou provází celým životem. Zbavte se proto všeho nepotřebného, nefunkčního či rozbitého. Také vyhoďte vše, co vám připomíná nepodařené vztahy, nenaplněné sny či zkrachovalou kariéru. Pokud budete interiér přizpůsobovat měnícím se podmínkám a situacím, rozproudíte stojící mrtvou energii a budete tak lépe připraveni na nové změny a výzvy, které život přináší.

 

Základní pravidla feng-šuej pro šťastný domov!, fotka

 

Elektronika vysílá rušivé signály

Před nákupem nového elektrického přístroje se skutečně ujistěte, že ho nutně potřebujete. Feng šuej doporučuje množství elektroniky v interiéru snížit na minimum – dvojnásobně toto doporučení platí pro ložnici.

 

Základní pravidla feng-šuej pro šťastný domov!, fotka

 

Rostliny symbolizují růst, prosperitu a štěstí

Rostliny představují ideální způsob, jak do interiéru vnést svěžest a čistotu přírody. Budujete podnik, nebo vás čeká těžká zkouška? Obklopte se rostlinami, které svým růstem směřují vzhůru – ideální je například bambus. Naopak rostliny rozrůstající se do šířky a se zaoblenými listy mají uklidňující účinek, a tak jsou skvělou volbou, je-li vaším cílem harmonie a vyrovnanost.

 

Základní pravidla feng-šuej pro šťastný domov!, fotka

 

Zrcadla se postarají o rozptyl energie

Zrcadla jsou jedním z nejvýznamnějších prvků feng šuej, neboť mají schopnost odrážet proudící energii. Z toho důvodu je neumisťujte přímo proti oknům a dveřím, aby nebyla přicházející energie odražena zpět. Překvapivě ani do ložnic nejsou zrcadla nejvhodnějším doplňkem – zrcadla míchají energie a jsou symbolem aktivity a činnosti, což příliš nekoresponduje s oblastí odpočinku. Pokud už zrcadlo v ložnici máte, neměli byste na něj vidět z postele.

 

Základní pravidla feng-šuej pro šťastný domov!, fotka

 

Odborníci feng šuej upozorňují, že toto učení není všelékem na všechny naše problémy. Spíše jde o vědomější využití prostoru, které může vést k uvědomělému nastolení rovnováhy v životě. Harmonii můžeme čerpat z různých oblastí – a pokud je jednou z nich náš vlastní domov, máme vykročeno ke spokojenému a šťastnému životu.

Připojte se k nám na našem facebooku.Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

pm: Dnes je ukazatelem spíš co...< Odpovědět

počet příspěvků: 1

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »