Rychlý úklid, když se blíží nečekaná návštěva

23.8.2013 | Mgr. Monika Kovačková | Inspirace pro bydlení | Komentářů 0 |

Nejlepší návštěvy jsou ty zvané, ale tu a tam se přeci jen stane, že nás někdo překvapí nečekaně. A podle zákonu schválnosti to bude určitě přesně v té chvíli, kdy se nám to nejméně hodí. Proto pro vás máme několik chytrých tipů na rychlý úklid interiéru, který nezabere více než několik minut. A vy se díky němu blýsknete jako skvělí hostitelé, kteří mají svou domácnosti vždy pod kontrolou.

Rychlý úklid, když se blíží nečekaná návštěva - foto, Hyperbydleni.cz

Začněte u vstupní haly

Vstupní hala či chodba je první místností, kterou vaše návštěva uvidí, proto se na její úklid vrhněte jako první. Hosté si při pohledu na uklizený vstupní prostor vytvoří pozitivní první dojem, který je nejsilnější, a tak ho pozdější nedostatky vaší domácnosti jen stěží pozmění. Srovnejte boty, úhledně pověste kabáty a vše, co půjde, schovejte do skříní a komod.

Rychlý úklid, když se blíží nečekaná návštěva, fotka

 

Do kuchyně se hosté jistě podívají

Kuchyň je sociálním prostorem, kde se lidé nejčastěji shlukují. I v případě, že máte kuchyň oddělenou od obývacího pokoje, kam chcete své hosty usadit, počítejte s tím, že se za vámi do kuchyně, kde jim budete chystat občerstvení, určitě podívají. Nepřehlédnutelný je dřez a jídelní kout nebo stůl. Pokud už nestíháte umýt nádobí, schovejte ho do myčky, skříně či špajzu. Umyjte i samotný dřez, aby zářil čistotou – jeho lesk zlepší celkový dojem z místnosti. Také se ubezpečte, že nádobí, na kterém budete občerstvení podávat, je dokonale čisté.

Rychlý úklid, když se blíží nečekaná návštěva, fotka

 

Nezapomeňte na koupelnu

Ačkoli vás možná láká nepořádek schovat do koupelny či na toaletu, je to opravdu nejhorší řešení, které můžete zvolit. Vaši hosté si během návštěvy budou jistě chtít odskočit, a proto je třeba mít tyto dvě místnosti, v nichž se obzvláště dbá na hygienu, v pořádku. Pro začátek stačí vyměnit ručníky za čisté a doplnit toaletní papír. Největším faux pas je špinavá WC mísa a umyvadlo, proto i toto zkontrolujte.

Rychlý úklid, když se blíží nečekaná návštěva, fotka

 

Nejvíce pozornosti strhává televize

Pokud už nestíháte důkladněji uklidit obývací pokoj, alespoň skryjte vše, co se po něm povaluje, jako jsou knihy, časopisy či ovladače. Středobodem obývacího pokoje je často televize – a právě na ni budou automaticky směřovat zraky příchozích i sedících. Proto z televize setřete prach a pokliďte její nejbližší okolí. V každé místnosti také srovnejte záclony a závěsy.

Rychlý úklid, když se blíží nečekaná návštěva, fotka

 

Příjemná vůně zkrášlí každý interiér

Zapalte vonné svíčky a rovnoměrně je rozmístěte po celém interiéru. Tak vytvoříte příjemnou a útulnou světelnou pohodu a váš domov bude vonět čistě a svěže.

Rychlý úklid, když se blíží nečekaná návštěva, fotka

 

Tip: Do mrazáku si uložte několik balíčků listového těsta a zavařte několik sklenic strouhaných jablek. Chutný domácí štrúdl tak upečete doslova za několik minut, a tak své hosty překvapíte čerstvým zákuskem. Jako bonus přidejte nádhernou vůni, která se rozvine do všech koutů vašeho domova a podpoří pohodovou atmosféru.
 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Článek Rychlý úklid, když se blíží nečekaná návštěva zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »