Bydlení, které boří mýty

20.10.2015 | Mgr. Monika Kovačková | Inspirace pro bydlení | Komentářů 1 |

Zabojujte proti všednímu bydlení a nechte se inspirovat trendy, které jsou v českých domácnostech méně obvyklé, přesto však velmi působivé a módní. Pro vytvoření zajímavého, originálního a nepřehlédnutelného interiéru většinou postačí pár drobných změn. Tak vybočte ze zaběhlých kolejí a užijte si stylového bydlení, které reprezentuje nejžhavější módní trendy.

Bydlení, které boří mýty - foto, Hyperbydleni.cz

Uskutečněte svůj sen o perfektní ložnici!

Velká postel. V českých ložnicích nejčastěji najdeme úzké, nízké a nenápadné postele, které jsou voleny s cílem co nejvíce opticky zvětšit prostor. Výsledný efekt však mnohdy bývá zcela opačný, proto se ani do menší místností nebojte zvolit velkou honosnou postel s nepřehlédnutelným dekorativním čelem, která každé ložnici dodá punc jedinečnosti. Pohodlná postel s líbivým designem promění ložnici v místo, kde se budete cítit výjimečně a exkluzivně.

Bydlení, které boří mýty, fotka

 

Tmavé stěny. Užití tmavých barev v interiéru se obecně mnoho lidí obává: panuje názor, že takové barvy prostor opticky zmenšují a vytvářejí ponurou a depresivní atmosféru. Ve skutečnosti jsou tmavé odstíny velmi elegantní a nadčasové a oplývají mimořádnou krásou. Zkuste proto tradiční bílé nebo pastelové stěny ložnice nahradit například hlubokými odstíny námořnické modré nebo sladké čokoládové. Výsledek vás určitě mile překvapí.

Bydlení, které boří mýty, fotka

 

Velkolepé lampy. Ložnice jsou mnohdy vybaveny nejrůznějšími dekoracemi a doplňky. Množství maličkostí však může prostor zbytečně zatížit a zahltit. Větší pozornost proto věnujte lustru a lampám: ty jsou často brány jen jako praktické zařízení, přestože se mohou stát úchvatným dekorativním prvkem. Při výběru svítidel se zaměřte na luxusnější kousky s atypickým designem, který vás bude bavit.

Bydlení, které boří mýty, fotka

 

Nezaměnitelné kouzlo obývacího pokoje

Mix stylů. Moderní a elegantní interiéry se vyznačují zajímavou a neobvyklou kombinací stylů. Vyzkoušejte tento nový trend při zařizování obývacího pokoje, v němž trávíte nejvíce času. Ideálně vsaďte na klasiku, kterou představuje snoubení moderního interiéru a oblíbených vintage prvků, což jsou staré kousky nábytku a doplňky s viditelnými známkami času.

Bydlení, které boří mýty, fotka

 

Nádech zlaté. Zlatá barva a třpytivé a lesklé odstíny se znovu vrací na výsluní a stávají se oblíbeným dekorem moderních interiérů. Zlaté akcenty vypadají honosně a elegantně a obývacímu pokoji dodají jiskru, záři a šarm. Bonusem je navíc příjemný a uklidňující dojem slunečních paprsků.

Bydlení, které boří mýty, fotka

 

Velké rostliny. Vyplňte prázdné rohy a nevyužitá místa velkými rostlinami a užívejte si osvěžujícího pocitu, který jejich přítomnost vyvolává. Velkým kladem všech živých květin a rostlin je jejich univerzální vzhled, díky kterému jsou skvělou ozdobou jakéhokoli prostoru.

Bydlení, které boří mýty, fotka

 

Netradiční posezení. Pryč jsou doby, kdy obývacímu pokoji vévodila velká sedací souprava. Zkuste se raději poohlédnout po moderních gaučích a lavicích, historicky vyhlížejících lenoškách, praktických taburetkách nebo retro křeslech. Čím více stylů nábytku zkombinujete, tím lépe. Stejný nápad použijte i při zařizování jídelny či jídelního koutu: stůl doplněný lavicí, křesly a židlemi bude vypadat mnohem zajímavěji, než okoukaná klasika, na kterou jsme léta zvyklí.

Bydlení, které boří mýty, fotka

 

Všudypřítomná bílá. Pokud nechcete na svém interiéru v budoucích letech nic měnit, sáhněte po bílé. Bílé interiéry vypadají prostě skvěle a jsou mimořádně nadčasové, takže se i za deset let budete moci pochlubit moderním bydlením. Jejich další předností je fakt, že jsou vzhledově neutrální, a tak si budete moci dosyta vyhrát s barevnými doplňky a zařízením.

Bydlení, které boří mýty, fotka

 

Vyzkoušejte některé z našich tipů a užívejte si krásné proměny svého domova.

Inspiraci pro moderní bydlení najdete také na našem facebooku!Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 3

Diskuze

Jakub: Zdravím, když to tak vidím,...< Odpovědět

počet příspěvků: 1

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »