Jak zvládnout stěhování v klidu a pohodě?

1.8.2013 | Mgr. Monika Kovačková | Inspirace pro bydlení | Komentářů 0 |

Stěhování je zdlouhavý a po všech stránkách náročný proces a ti, kteří jej ve svém životě zažili vícekrát, chápou, že na přísloví „Lepší jednou vyhořet, než se dvakrát stěhovat“ opravdu něco je. Proto Vám přinášíme několik osvědčených tipů, jak stěhování zvládnout s čistou hlavou, bez fyzického vyčerpání a nekončícího chaosu.

Jak zvládnout stěhování v klidu a pohodě? - foto, Hyperbydleni.cz

Balte systematicky

Při každém stěhování platí, že krabic není nikdy dost, proto si před naplánovaným termínem přesunu, zajistěte jejich dostatek. Přestože vás bude lákat začít s balením v předstihu, není to úplně nejefektivnější postup. Logicky byste jako první zabalili věci, které méně používáte a potřebujete. Výsledkem by však byla chaotická všehochuť, která by vám při vybalování přidělala spoustu práce.

S balením začněte nejlépe naráz a obsahu každé skříně, komody, šuplíku atd. vymezte samostatnou krabici, kterou nezapomeňte popsat. Když budete mít přehled, co jednotlivé krabice obsahují, jejich vybalování už bude hračka.

Zbavte se všeho nepotřebného!

Stěhování je jako stvořené pro vyhození všech nepotřebných věcí. Zbavit byste se měli všeho, co jste více než půl roku nepoužívali (výjimkou jsou sezónní věci), všeho nefunkčního a všeho, co vám jen zbytečně zabírá místo ve skříni. Nejen, že si tak výrazně ulehčíte stěhování, ale v novém bytě, který nebude zavalen zbytečnostmi, se budete cítit mnohem lépe. Zrevidujte svůj majetek a na vlastní kůži pocítíte, proč je uklízení a vyhazování nepotřebných věcí považováno za účinnou psychoterapii.

Zapojte rodinu a přátele

Stěhování je obecně vnímáno jako stresující událost, která nás vyčerpá jak po stránce fyzické, tak i psychické. I když jste zvyklí si všechno dělat sami, zkuste právě při stěhování udělat výjimku a požádejte o pomoc své známé a blízké. Nejenže si tak ušetříte spoustu práce, ale navíc strávíte čas ve společnosti, která je vám blízká, a o zábavu určitě nebude nouze.

Dejte tomu čas

Přestože se asi nikomu nelíbí život mezi krabicemi, ozbrojte se trpělivostí a nespěchejte. Nejprve smontujte nábytek, který zabírá nejvíce místa, a postupně začněte vybalovat věci, které nejvíce potřebujete, jako je oblečení, nádobí, kosmetika. S dekoracemi, bytovými doplňky a dalšími maličkostmi si můžete vyhrát později, až zase naberete sílu a chuť svůj domov zdokonalovat.

Vezměte si volno

Pokud se stěhujete v rámci jednoho města, máte nárok na jeden den neplaceného volna. V případě, že se stěhujete do jiného města, máte nárok na dva dny neplaceného volno. Jestliže vaše stěhování probíhá v zájmu zaměstnavatele, máte nárok na náhradu mzdy ve výši průměrného výdělku. Tak toho určitě využijte!Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 1

Diskuze

Článek Jak zvládnout stěhování v klidu a pohodě? zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »