Osvěžující kombinace: tyrkysová a růžová!

23.7.2013 | Mgr. Monika Kovačková | Inspirace pro bydlení | Komentářů 2 |

Pokud hledáte tu pravou barevnou kombinaci pro svěží kuchyň, útulný obývací pokoj, nebo hravý dětský pokojíček, máme pro vás zaručený tip: kombinaci tyrkysové s růžovou. Růžová se obecně považuje za holčičí a romantickou barvu; tyrkysová je zase sama o sobě příliš výrazná a může působit až chladně – to je také důvod, proč nejsou tyto dvě nádherné barvy v českých interiérech příliš k vidění. Pokud je však dáte dohromady, získáte perfektní dvojku, kterou jen tak něco nepřekoná.

Osvěžující kombinace: tyrkysová a růžová! - foto, Hyperbydleni.cz

Nádherně vypadá spojení mrazivě modré a syté růžové. Prolnutí studených a teplých tónů v interiéru vytvoří harmonickou atmosféru. Pokud s barvami začínáte, ideálně je používejte ve formě interiérových doplňků, jako jsou závěsy, potahy, polstrování a dekorace. Ledově modré odstíny nádherně vyniknou na saténových tkaninách; syté růžové to zase bude nejvíce slušet na sametu či šifónu.

Osvěžující kombinace: tyrkysová a růžová!, fotka

 

Jestliže jste zastánci umírněnějších změn, vsaďte na pastelové barvy. Proměna interiéru nebude tak výrazná, a přesto si budete moci vychutnat krásu a kouzlo použitých barev.

Osvěžující kombinace: tyrkysová a růžová!, fotka

 

Růžovo-tyrkysová kombinace má tu výhodu, že je její užití poměrně široké. Můžete ji využít v moderních, luxusních či retro interiérech. Dojem, který za sebou toto spojení zanechává, je honosný, příjemný a milý, stejně jako hravý a veselý. Skvělým vyvážením tohoto barevného mixu jsou neutrální barvy: výborně vypadají především odstíny bílé a šedé.

Osvěžující kombinace: tyrkysová a růžová!, fotka

 

Působení barev:

Jelikož růžová jako jediná barva nemá žádné negativní asociace, je její působení velmi pozitivní. Jde o barvu jemnou, nežnou a sladkou, zároveň však i živou, zábavnou a vitální. Růžová je koketní barva, která se pojí s náklonností a radostí a vyvolává příjemné pocity a dobrou náladu. V interiéru růžová barva signalizuje eleganci a vytříbený vkus a stará se o navození poklidné a pohodové atmosféry. Její předností je skutečnost, že prostor opticky zvětšuje a zútulňuje.

Osvěžující kombinace: tyrkysová a růžová!, fotka

 

Tyrkysová se pokládá za barvu podporující sympatie, přátelské city, družnost a komunikaci. Je to velmi šarmantní, půvabná a hravá barva, která posiluje sebevědomí, vynalézavost, spontánnost a fantazii, a proto se může stát velmi nápomocnou pro člověka nesmělého, pro něhož je problematické navazovat kontakty a udržovat mezilidské vztahy. V interiéru může tyrkysová působit chladně, proto je třeba ji skombinovat s teplými odstíny. Vyvolává však velmi příjemné pocity a dojmy a působí svěže, čistě a elegantně.Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Jan: Já bych volil tapety se...< Odpovědět

Petr: Současným trendem jsou...< Odpovědět

počet příspěvků: 2

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »