Inspirace minimalismem

25.6.2013 | Mgr. Monika Kovačková | Inspirace pro bydlení | Komentářů 0 |

Pokud se alespoň trochu zajímáte o trendy moderního bydlení, jistě jste již slyšeli o minimalistickém stylu. Ten je vskutku mnohými i věhlasnými bytovými architekty a designéry chválen a upřednostňován, a to především v těch interiérech, které bojují s nedostatkem místa a stísněností a potřebují odlehčit a opticky zvětšit a prosvětlit. Pokud jsou tyto problémy i pro vás překážkou v dosažení dokonalého bydlení, mohl by vám pomoci právě minimalistický styl. Zde je pár tipů pro začátek:

Inspirace minimalismem - foto, Hyperbydleni.cz

Krok první: Vytvořte si plán

Než se pustíte do změny, měli byste přesně vědět, čeho chcete dosáhnout a jak by měl váš interiér po proměně vypadat. Nechte se inspirovat fotografiemi, návrhy i skutečnými domovy například vašich blízkých. Vytvořte si v mysli jasnou představu a ji se snažte do nejmenších detailů naplnit.

Inspirace minimalismem, fotka

 

Krok druhý: Zbavte se všeho nepotřebného

I když to může být zpočátku velmi těžké, vyhoďte všechno, co ve skutečnosti nepotřebujete. Minimalistické interiéry jsou velmi odlehčené a vzdušné, a pokud bude váš byt zanesen věcmi, nikdy té pravé minimalistické atmosféry (i přes sebevětší snahu) nedosáhnete. Proto zapomeňte na obhajobu typu „Někdy by se mi to mohlo hodit“ a rozlučte se se vším, co jste půl roku nepotřebovali (výjimkou jsou sezónní věci). Nebudete se cítit provinile; naopak v uklizeném interiéru pocítíte uvolnění – to je také důvod, proč je úklid interiéru a vyhazování nepotřebných věcí považováno za účinnou terapeutickou metodu.

Inspirace minimalismem, fotka

 

Vyzkoušejte si trik psychoterapeutů a bytových designérů, kteří pomáhají lidem zbavit se zlozvyku hromadění věcí. Na každou místnost si nechte dvě minuty, během nichž označte všechny věci, které jsou pro vás nepostradatelné a důležité. Tak si vyznačíte ten nejcennější majetek a vše ostatní by mělo jít pryč.

Inspirace minimalismem, fotka

 

Krok třetí: Volte renesanční nábytek!

Když projdete touto očišťovací fází, příště budete vše do interiéru nakupovat s větším rozmyslem a pečlivě zvažovat, zda se vám to či ono opravdu hodí a zda to potřebujete. V ideálním případě volte multifunkční nábytek, který šetří místem, oplývá minimalistickým stylem a pyšní se moderním designem. S minimem nábytku místnost vůbec nezatížíte. Výborným příkladem je například kuchyňský ostrůvek, který může sloužit jako kuchyňská linka, kredenc, bar i pracovní stůl.

Inspirace minimalismem, fotka

 

Krok čtvrtý: Využívejte úložné prostory

Minimalistický styl vyniká jednoduchým a čistým vzhledem, proto to s nejrůznějšími dekoracemi a interiérovými doplňky příliš nepřehánějte. Abyste vytvořili ničím nerušený dojem, vše, co můžete, skryjte. Ideální jsou postele, sedačky a taburetky s úložným prostorem, vysoké skříně, dekorativní krabice a boxy nebo praktické vakuové pytle.

Inspirace minimalismem, fotka

 

Krok pátý: Kouzlete s hrou světel

Dostatek světla je nejdůležitější prvkem pro úspěšnou tvorbu minimalistické stylu, protože místnosti propůjčuje pocit prostornosti a jasnosti. Podpořte pronikání přirozeného světla z venku a volte velmi jemné, průsvitné záclony, nebo okna nechte úplně bez nich. Nezapomínejte také na dostatek umělého osvětlení. To ještě podpořte užitím světlých barev, lesklých povrchů, prosklených ploch a velkých zrcadel.

Inspirace minimalismem, fotka

 

Podpořte nás na facebooku!Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 2

Diskuze

Článek Inspirace minimalismem zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »