Organizace šatního prostoru

19.4.2013 | Mgr. Monika Kovačková | Inspirace pro bydlení | Komentářů 0 |

Nedostatek volného místa, malé úložné prostory, nepořádek – to jsou nejčastější problémy, které mnozí z nás prožívají v souvislosti s obsahem šatních skříní. Řešením je správná organizace prostoru, která nám každý den může ušetřit spoustu času i energie. Uklizené skříně doporučují i psychologové – přestože jejich obsah mnohdy není vidět, podvědomě na nás působí, a to buď chaoticky, nebo organizovaně.

Organizace šatního prostoru - foto, Hyperbydleni.cz

Správně uspořádaný obsah skříně oceníte nejen z hlediska estetického, ale také praktického a dokonce i hygienického. Co nám tedy v tomto směru radí odborníci?

Organizace šatního prostoru, fotka

 

Základem je oddělování svrchního a spodního oblečení: tyto druhy oblečení by měly mít vymezenou vlastní část. Především kabáty, bundy, saka, svetry, kalhoty, sukně a kostýmky by měly být pověšeny a uskladněny v oddělené části, neboť ačkoli se zdají být čisté, z venku nachytávají množství prachu, roztočů a alergenů. Toto oblečení by mělo být striktně odděleno především od spodního prádla, které je v přímém styku s kůží. Zvlášť uskladněné by měly být i boty, kterým by měl být vymezen speciální botník. Stejná pravidla oddělování, která ocení nejen alergici a astmatici, by měla platit i pro čisté a nošené prádlo.

Organizace šatního prostoru, fotka

 

Pro uložení spodního prádla jsou ideální plastové nebo papírové krabice, které jej nejlépe ochrání před nečistotami. Aby spodní prádlo neztratilo nic ze své krásy, potřebuje dostatek prostoru – to platí především pro podprsenky, jimž by nedostatek místa mohl nenávratně zdeformovat tvar.

Organizace šatního prostoru, fotka

 

Skříně se z úsporných důvodů v mnohých domácnostech stávají jakýmsi univerzálním úložným prostorem, který se často velmi snadno mění v odkladiště. Do skříně zkrátka schováváme vše, co nechceme mít na očích. Sušák na prádlo, žehlička, žehlicí prkno či právě vyprané prádlo čekající na vyžehlení se dají tolerovat, koš se špinavým prádlem či vysavač, jehož vnitřek je plný prachu a nečistot, nikoli.

Organizace šatního prostoru, fotka

 

Vysoké skříně sahající až ke stropu s členitým vnitřkem jsou velmi praktické, protože nabízejí mnoho úložného prostoru. Méně dostupná místa jsou jako stvořená pro uložení sezónních věci. Před uskladněním sezonní oblečení vyperte, boty vyčistěte a ošetřete určenými přípravky a uskladněte do krabice či pytle.

Organizace šatního prostoru, fotka

 

Zapomeňte na chaoticky přetékající skříně a pusťte se do úklidu, k němuž nutně patří i vyhazování nepotřebných věcí. Výsledky své práce budete oceňovat každý den, třeba jen v podobě pohodového vypravení se do práce.
 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 1

Diskuze

Článek Organizace šatního prostoru zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »