5 důvodů, proč je „in“ bydlet v Brně

15.4.2013 | Mgr. Monika Kovačková | Inspirace pro bydlení | Komentářů 1 |

Život v Brně představuje zajímavou syntézu žití ve velkém městě s veškerým zázemím, ale zároveň možností kdykoli se vydat na procházku do přírody. Nejblíže leží Drahanská vrchovina a úrodný Dyjsko-svratecký úval s množstvím vinic a pohostinných sklípků. Nad celým Brnem pak po staletí bdí tajuplný hrad Špilberk – možná proto je město tak poklidné a pohostinné.

5 důvodů, proč je „in“ bydlet v Brně - foto, Hyperbydleni.cz

1. Zajímavé pracovní příležitosti

Na portálu Jobs.cz najdeme k dnešnímu dni 1 511 nabídek k práci ve městě Brně. Vykonávat tu můžete mimo běžných povolání jako je právník, psycholog nebo architekt i specializované IT funkce – od webového analytika až po testera. Brno je co do počtu obyvatel oproti Praze pětinové – má něco přes 400 000 obyvatel. Na jednoho dospělého tak připadá skoro více pracovních míst než v Praze. Důvody nezaměstnanosti v Jihomoravském kraji mají hlubší kořeny, nesouvisí tolik s pracovními příležitostmi samotnými.

5 důvodů, proč je „in“ bydlet v Brně, fotka

 

2. Možnosti sebevzdělávání na všech frontách

V Brně sídlí hned několik vysokých škol. Právě studia bývají nejčastějším důvodem, proč studenti shánějí u prodejců realit v Brně svá dočasná útočiště. Kromě nejslavnější Masarykovy univerzity tu sídlí ještě Mendelova univerzita, Vysoké učení technické v Brně a Veterinární a farmaceutická univerzita. Na dalších soukromých i státních školách tu lze vystudovat téměř jakýkoli obor a některé dokonce jako jediné v republice – například veterinární fakultu. Možnosti postgraduálního studia a celoživotního vzdělávání jsou zde rovněž srovnatelné s hlavním městem.

3. Bydlení tu není předražené

Pronájmy zde vyjdou podobně jako v Praze – malá garsoniéra v novostavbě vyjde zhruba na 8 000,- Kč měsíčně + 2 000,- Kč je třeba počítat za energie. Zato nabídky prodeje bytů v Brně vycházejí v poměru k Praze výhodněji. Malý rodinný domek postavený na klíč v Útěchově u Brna stojí necelé 4 000 000,- Kč. Bytů v novostavbách tu v současné době moc volných není, ale nejpoptávanější 2+kk kolem 50 m2 se tu vejde do 2 milionů i s pěkným vybavením.

4. Zázemí velkoměsta s množstvím zeleně

V Brně najdete snad víc parků než zastávek místní šaliny. Nejmladší park Pod Plachtami dokonce vznikl místo panelových domů – trend je tedy přesně opačný než v mnohdy přeplněné Praze. Oblíbené procházky jsou také na Kraví horu nebo po Sadech národního odboje, kde gestapo zadržovalo za války odbojáře. Uprostřed sídliště Lešná pak najdete park Čertova rokle, jehož návštěva je díky přítomnosti temných sil jen pro silnější nátury. A nesmíme také zapomenout na procházky na legendární Špilberk.

5 důvodů, proč je „in“ bydlet v Brně, fotka

 

5. Příjemní lidé, pohostinnost

Také v Brně plně sedí označení „bodrý Moravák“ na většinu místních. I cizí lidé tu spolu běžně zajdou na pivo při čekání na tramvajový spoj. Všichni jsou tu zkrátka docela spokojení a nemají proč být nepříjemní na okolí. Důvodem možná může být i údajně stále klesající cena Starobrna.Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 1

Diskuze

Jarek: No už to není co bývalo, na...< Odpovědět

počet příspěvků: 1

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »