5 tipů, jak vytvořit radostný domov

6.11.2015 | Mgr. Monika Kovačková | Inspirace pro bydlení | Komentářů 0 |

Říká se, že doma je tam, kde je srdce. Není nic lepšího než, když máte domov, který dýchá přátelskou a harmonickou atmosférou a kam se všichni rádi vracejí. Přitom stačí jen pár maličkostí, aby toto prostředí působilo přívětivým a veselým dojmem. Máme pro vás několik tipů, které vám při tvorbě šťastného domova zajisté pomohou.

5 tipů, jak vytvořit radostný domov - foto, Hyperbydleni.cz

Zarámujte vzpomínky

Všechny rodinné fotografie mají něco společného, ať už dokumentují zážitky z dovolené, promoci, svatbu nebo sraz s přáteli. Vždy fotíte pouze veselé a příjemné okamžiky, proto není divu, že jsou snímky přímo nabité pozitivní energií. Fotografie můžete vystavit na každém volném místě; módním hitem však je vytvořit z fotografických snímků jakousi koláž, která se stane nepřehlédnutelnou dekorací nejen jedné stěny, ale také celého prostoru.

5 tipů, jak vytvořit radostný domov, fotka

 

Zdravé dobroty

Čerstvé květiny, živé rostliny a voňavé bylinky dokážou prozářit a osvěžit každou místnost. To samé platí i o čerstvém ovoci a zelenině. Mísa sytě žlutých citrónů, svěže zelených jablek nebo svazek ohnivě červených čili papriček vykouzlí pravou domácí atmosféru. Mile působí také miska bonbónů, která vás může vítat hned ve vstupní hale, nebo skleněné nádoby plné domácích sušenek nebo cookies, které mohou být rozmístěny po celém bytě – všudypřítomné dobroty ocení nejen děti, ale i dospělí a zajisté i mile překvapené návštěvy.

5 tipů, jak vytvořit radostný domov, fotka

 

Pište si vzkazy

Obyčejné černé tabule se stávají čím dál populárnějším doplňkem moderních interiérů. Kromě seznamu položek, které je třeba nakoupit, jsou skvělým místem pro předávání vzkazů, vyjadřování emocí, pocitů a myšlenek. Tabule tak přinese velkou radost dětem, které konečně budou mít prostor pro vybití své kreativity; tabule však zajisté uvítají i všichni hraví dospělí.

5 tipů, jak vytvořit radostný domov, fotka

 

Barvy a vzory

Jak je známo, barvy mají silné psychologické působení, proto se obklopte těmi, které na vás mají pozitivní vliv. Užití veselých výrazných barev vnese do interiéru více života. Pokud se bojíte velkých změn, barvy využijte ve formě doplňků, jako jsou polštáře, závěsy a drobné dekorace. Jestliže je váš interiér neutrálních barev, můžete si dovolit do něj zasadit zajímavý kus nábytku oplývající výraznou barvou. Do barevného kombinování se pouštějte opatrně: samozřejmě záleží na vašem osobním vkusu, ale i přesto byste měli dodržovat pravidla ladění a kombinování barev, tedy zjistit si, jaké barvy spolu ladí a jaké ne. Nepřehlédnutelného efektu také dosáhnete díky vzorům.

5 tipů, jak vytvořit radostný domov, fotka

 

Všudypřítomná vůně

Vonné svíčky, tyčinky, aromalampy s esenciálními oleji a katalytické lampy nádherně provoní každý prostor. Svěží vůni získáte také z domácího lektvaru: stačí ve vodě povařit kůru pomeranče a skořice. Stejně tak si můžete snadno připravit osvěžovač vzduchu, který připravíte z 1 lžíce citronové šťávy, 1 lžíce sody a půl litru vody. Všechny ingredience promíchejte a až roztok vyšumí, přelijte ho do rozprašovače. Občasné rozprášení roztoku vzduch dokonale osvěží a zbaví ho nepříjemných pachů.

5 tipů, jak vytvořit radostný domov, fotka

 

Šťastný domov příjemně působí na všechny lidské smysly, proto ani na jeden z nich nezapomínejte.Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 3

Diskuze

Článek 5 tipů, jak vytvořit radostný domov zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »