Trendy barvy pro starý nábytek

20.3.2013 | Mgr. Monika Kovačková | Inspirace pro bydlení | Komentářů 0 |

Pro moderní interiéry je charakteristické kombinování a prolínání jednotlivých stylů. Buď si můžete v různých stylech zařídit celé pokoje, nebo pouze jejich části. Nádherného efektu lze docílit také zkrášlením neutrálního zařízení doplňky a dekoracemi, které se liší právě svým stylem. Vytvořit takovýmto způsobem harmonický a příjemně působící domov je opravdový kumšt – chce to nejen dostatek fantazie, ale také vytříbený vkus.

Trendy barvy pro starý nábytek - foto, Hyperbydleni.cz

Velmi oblíbené jsou v současnosti styly, které dokážou vyvolat atmosféru dávných časů. Je libo zámecký, venkovský či snad retro styl? Ať už dáte přednost jakémukoli z nich, můžete si být jisti, že držíte krok s nejmodernějšími trendy. Zařídit si interiér vzácnými starožitnými kousky je opravdu finančně náročné, proto raději dejte přednost levnějšímu nábytku a doplňkům z bazarů a antikvariátů. Opravdové poklady se mohou také skrývat na vašich půdách a ve sklepech.

Nemusíte se obávat opotřebovaného vzhledu vámi zvoleného nábytku – naopak, všechny praskliny a nedokonalosti se v rámci některých stylů považují spíše za estetický doplněk. Starý nábytek stačí jen přebrousit, nalakovat a natřít. Jaké barvy však zvolit, abyste ho zasadili do požadovaného stylu?

Tyrkysová ladí s venkovem

Venkovský nebo také country styl představuje dokonalé spojení tradice, přírody a nejnovějších trendů moderního bydlení. Venkovskému interiéru nejčastěji dominují odstíny přírodních barev, jako je písková, béžová, hnědá a šedá, v kombinaci s bílou. Aby barevné ladění nepůsobilo příliš nudně a usedle, používá se k oživění výraznější barva, a to nejčastěji sytě tyrkysová. Ta skvěle evokuje atmosféru středomořských oblastí, v nichž má country styl silné kořeny. Obdobného efektu docílíte také užitím levandulové.

Trendy barvy pro starý nábytek, fotka

 

Na zámek patří oranžová

Zámecký styl je velmi honosný, luxusní a přepychový. Pro interiéry v zámeckém stylu je typická nepřehlédnutelná výzdoba a dekorace, nejčastěji v podobě tapet se zámeckým vzorem, velkých uměleckých děl, zrcadel s bohatě zdobenými rámy, kožešin, keramických soch či mohutných kovových svícnů. Jednoduše řečeno, z takového prostoru jen oči přecházejí. Převládajícím materiálem v takto zařízených interiérech je dřevo, zlato a kov. Zvolit k těmto materiálům odpovídající barevné ladění není vůbec snadné – vedle béžových, hnědých a narůžovělých odstínu velmi příjemně vynikne sytě oranžová, která zámecký styl nádherně oživí.

Trendy barvy pro starý nábytek, fotka

 

Retro fandí citronově žluté

Styl bydlení šedesátých, sedmdesátých a osmdesátých let má své příznivce i odpůrce, a to oprávněně.  Proto si z něj vyberte jen to povedené a vytvořte unikátní retro styl, který bude dýchat nezaměnitelným kouzlem poměrně nedávných časů. Základem jsou výrazné syté barvy, geometrické vzory, velké květinové motivy, nápadné doplňky a dekorace (tapety, dobové plakáty, plechovky, retro zařízení a přístroje). A pokud tápete, které barvy jsou jednoznačně s tímto stylem spjaté, volba citronově žluté bude trefou do černého – ať už půjde o tapetu, nábytek nebo jen malý dekorativní doplněk.

 

Trendy barvy pro starý nábytek, fotka

 

Pro více rad a tipů se k nám přidejte na našich facebookových stránkách.

 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Článek Trendy barvy pro starý nábytek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »