Nejčastější chyby při výběru barev a jejich kombinování

14.3.2013 | Mgr. Monika Kovačková | Inspirace pro bydlení | Komentářů 0 |

Výběr palety barev pro interiér není snadné. Existuje spousta věcí, které musíte vzít v úvahu, jako je styl interiéru, osobní preference, velikost místnosti a mnoho dalších aspektů. Rad a tipů, jak barvy správně kombinovat, je nespočet. Proto se zde naopak zaměříme na nejčastější chyby, kterých se lidé dopouštějí při výběru barev pro svůj domov.

Nejčastější chyby při výběru barev a jejich kombinování - foto, Hyperbydleni.cz

Při výběru barev pro vnitřní prostory se nejčastěji zapomíná na úlohu osvětlení. Zvolenou barvou ideálně vymalujte pouze malou část zdi, nebo využijte vzorky a vyzkoušejte, jestli se vám barva libí a ladí s interiérem jak na přirozeném, tak na umělém světle i v přítmí. Teprve barvu, která obstála při různých intenzitách světla, si vyberte pro zkrášlení svého domova.

Nejčastější chyby při výběru barev a jejich kombinování, fotka

 

Pravdou je, že šedé a béžové odstíny působí neutrálně, proto jsou skvělou volbou v kombinaci s pestrými barvami či živým barevným mixem. Správně užité neutrální odstíny působí harmonickým dojmem a prostory příjemně sjednocují – to však není pravidlem. Pokud to s odstíny šedé a béžové v interiéru přeženete, výsledkem bude nudný, nesjednocený a nemoderní vzhled. Proto se nebojte výrazných barev, u kterých -stejně jako u těch méně výrazných- platí, že v jednoduchosti je krása.

Nejčastější chyby při výběru barev a jejich kombinování, fotka

 

Každá barva je jedinečná a má své kouzlo, proto je také tak těžké se při zařizování interiéru rozhodnout, jaké barvy jej budou zdobit. Toto dilema může skončit chaosem, v němž se mísí spousta barev najednou. Interiér bude mnohem krásnější, když si zvolíte pouze jednu ze tří základních barev, a to červenou, žlutou či modrou. Jejich výrazné působení se bude skvěle vyjímat například ve formě působivého interiérového doplňku či zařízení. Pro další dekory pak zvolte jemnější odstíny použité barvy. Pokud se však barevnosti nechcete vzdát, volte vždy pastelové barvy, které jsou velmi jemné, decentní, a přesto živé a působivé.

Nejčastější chyby při výběru barev a jejich kombinování, fotka

 

Sledování módních trendů moderního bydlení je velmi užitečné – díky nim se dozvíte, co je in, a to nejen po stránce estetické, ale i praktické. Nezapomínejte však na to, že trendy se neustále mění a ne vždy se jedná o záležitosti, které se shodují s vaším osobním vkusem. Takže pokud patříte mezi milovníky nejnovějších trendů, vždy mějte v představách konečný vzhled interiéru, kterého chcete dosáhnout. Zkrátka řečeno, z novinek si vybírejte jen to, co se vám hodí – tak se vyhnete vytvoření všehochuti, která by s moderním stylem měla společného jen pramálo.

Nejčastější chyby při výběru barev a jejich kombinování, fotka

 

Velmi hluboce zakořeněným zvykem je rozdělovat barvy podle pohlaví. Nejznámější genderový úzus vytyčuje růžovou pro dívky a modrou pro chlapce, a to opět bez ohledu na osobní vkus či preference. Při výběru barev se vyhněte všem předsudků a užijte si jejich krásy, jak je vám libo. Jelikož se barvy vyznačují silným psychologickým působením, vyberte si ty barvy, které na vás mají pozitivní vliv.

Nejčastější chyby při výběru barev a jejich kombinování, fotka

 

Jaké téma Vás zajímá? Napište nám na naše facebookové stránky!Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 1

Diskuze

Článek Nejčastější chyby při výběru barev a jejich kombinování zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »