11 kuchyňských trendů pro rok 2013

7.3.2013 | Mgr. Monika Kovačková | Inspirace pro bydlení | Komentářů 0 |

Kuchyň vedle praktické a estetické funkce převzala také funkci sociální a stává se prostorem, kde se scházíme se svou rodinou a přáteli. Proto by kuchyň měla být nejenom funkční, ale navíc působit příjemným a harmonických dojmem. Zde jsou některé trendy, které by neměly chybět v žádné moderní kuchyni pro rok 2013.

11 kuchyňských trendů pro rok 2013 - foto, Hyperbydleni.cz

1. Skleněné plochy. Sklo je velmi stylové a praktické, a proto není divu, že je v moderních interiérech čím dál populárnější. Pro účely kuchyně je sklo ideálním volbou, neboť je velmi hygienické a dobře se čistí. Navíc skleněné prvky každou místnost projasní a prozáří, a tím ji dodají dojem svěžesti, lehkosti a vzdušnosti. Kromě prosklených skříněk, skleněných polic, židlí, stolů a barových pultů je trendem číslo jedna skleněná deska, která rámuje okolí kuchyňské pracovní plochy, a tím chrání stěnu před poškozením a nečistotami.

11 kuchyňských trendů pro rok 2013, fotka


2. LED osvětlení. LED osvětlení je velmi stylové a energeticky úsporné a představuje neuniverzálnější alternativu moderního osvětlení. Proto je jeho užití populární nejen v kuchyních, ale také v obývacích pokojích, ložnicích, koupelnách a dokonce i venku na terasách i zahradách. Tzv. LEDky jsou tedy perfektním doplňkem každé nadčasové kuchyně, ve které vytvoří tu správnou světelnou pohodu.

11 kuchyňských trendů pro rok 2013, fotka


3. Vysoký lesk. Pokud chcete, aby byla vaše kuchyň elegantní a chic, vsaďte na lesklé povrchy. Ty působí honosným, avšak vzdušným dojmem a mohou se pyšnit širokou škálou barev. Skvělé je, že nemusíte kompletně měnit zařízení celé kuchyně – mnohý nábytek stačí pouze nechat zrenovovat a díky moderním povrchovým úpravám je okouzlující lesk ihned na světě.

11 kuchyňských trendů pro rok 2013, fotka


4. Dotyková baterie. Moderní kuchyně se nejvíce zaměřují na praktičnost, a proto není divu, že se jejich nezbytnou součástí stále častěji stávají dotykové baterie. Dotykové baterie jsou velmi praktické, hygienické a úsporné, nemluvě o jejich moderním nadčasovém designu.

11 kuchyňských trendů pro rok 2013, fotka


5. Přírodní materiály. Pokud chcete držet krok s nejnovějšími trendy, vybavte svoji kuchyň masivní pracovní deskou, přičemž naprostým hitem jsou desky z přírodních materiálů, jako je dřevo, kámen, beton nebo křemen. Desky z těchto materiálů jsou vysoce funkční a estetické. Pokud chcete i trochu ušetřit, vyberte si z široké nabídky pracovních ploch z umělých materiálů, které ty přírodní dokonale imitují.

11 kuchyňských trendů pro rok 2013, fotka


6. Dřevěná podlaha. Dřevo je velmi univerzální, elegantní a stylové, a proto je v rámci moderních interiérů jedním z nejoblíbenějších materiálů. Pokud chcete, aby vaše kuchyň působila příjemným, harmonickým a klidným dojmem, zkrátka, aby dýchala tou pravou atmosférou domova, dřevěné podlahy jsou trefou do černého. Dřevo je příjemné nejen na pohled, ale i na dotek a navíc se poměrně dobře udržuje. Další velkou výhodou dřevěných podlah je jejich široká nabídka.

11 kuchyňských trendů pro rok 2013, fotka


7. Hluboký dřez. I malý detail, jakým je dřez, dokáže změnit vzhled celé kuchyně. Bytoví architekti za trend roku 2013 zvolili hluboké dřezy – ty jsou velmi praktické a svým výrazným vizuálním efektem se snadno stanou dominantním dekorem celé místnosti. I materiál dřezu je pro jeho konečný vzhled určující – například kamenné, keramické či granitové dřezy vypadají originálně a působivě.

11 kuchyňských trendů pro rok 2013, fotka


8. Vestavěné spotřebiče. Většina kuchyní se vyznačuje prostorově úspornými řešeními. Funkčního a důmyslného uspořádání prostoru docílíte vestavěním všech spotřebičů, které by jinak působily rušivě a zabíraly podstatnou část pracovní plochy.

11 kuchyňských trendů pro rok 2013, fotka


9. Mix barev a povrchových úprav. Bývaly doby, kdy veškerý kuchyňský nábytek byl sjednocený, měl stejnou barvu i povrchovou úpravu. Současné trendy fandí veselým kombinacím barevných odstínů i různých povrchů, které vytváří dynamický a živý dekor.

11 kuchyňských trendů pro rok 2013, fotka


10. Minimalismus. Jednoduché a minimalistické designy jsou velmi populární, neboť jsou vzdušné a čisté. Díky čistým liniím působí kuchyně organizovaně, upraveně a nadčasově. Skvělou inspirací vám může být tzv. skandinávský styl, který je čím dál oblíbenější.

11 kuchyňských trendů pro rok 2013, fotka


11. Mosazné kohoutky. Dalším výrazným trendem letošního roku jsou mosazné kohoutky, které jsou velmi elegantní a stylové. Díky své všestrannosti se stanou skvostnou ozdobou vaší kuchyně bez ohledu na styl zařízení, typ výzdoby či použité barvy. Mosaz je sice náročnější na údržbu, ale jeho kouzlo je nezaměnitelné.

11 kuchyňských trendů pro rok 2013, fotkaDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 2

Diskuze

Článek 11 kuchyňských trendů pro rok 2013 zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »