Ložnice inspirované tropy

6.2.2013 | Mgr. Monika Kovačková | Inspirace pro bydlení | Komentářů 0 |

Hřejivé sluneční paprsky, šumící moře a rozpálený písek – tak si většina z nás představuje ideální dovolenou. Pokud však chcete atmosféru exotických krajů zažívat den co den, vyzkoušejte některé z designérských návrhů, které přímo evokují prostředí tropů. Ideálním místem pro takovou proměnu je ložnice. Díky několika málo trikům se vám v ní bude usínat jako v tom nejluxusnějším přímořském letovisku.

Ložnice inspirované tropy  - foto, Hyperbydleni.cz

Všudypřítomná zeleň

Nádherná a zdravá zeleň charakterizuje prostředí tropických krajů, proto ji přivítejte i do své ložnice. Stěny vymalované v zelených odstínech budou skvěle korespondovat s hnědou a bílou barvou, proto zařízení volte v těchto barvách. Tropický vzhled k dokonalosti dovede květinový nebo listnatý potisk, a to ve formě tapety, povlečení, závěsů či potahů na polštářky. Samozřejmostí by měla být přítomnost tropických rostlin, jakými jsou například banánovníky, které i v interiéru mohou dosahovat poměrně velkého vzrůstu, či aloe vera, které vás okouzlí svým působivým vzhledem. Zelená barva v ložnici působí velmi harmonicky a životadárně, takže se jí můžete dosyta obklopit.

Ložnice inspirované tropy , fotka

 

Nádherný výhled

Hotely, vily a letoviska na pobřeží mnohdy těží z nádherného výhledu do nejbližšího okolí. Váš domov nemusí obklopovat písečné pláže a palmové stromy, a přesto můžete velmi snadno tuto iluzi navodit. Pokud okna vaší ložnice vedou na terasu či balkón, vytvořte si právě na těchto místech malý rostlinný ráj. Výhled do zeleně oceníte více než výhled na sousedící dům. Velkou službu vám také prokážou velké tapety a fotografie, které zobrazují prostředí exotických krajů a které vám výhled z okna nahradí. Jelikož chcete navodit atmosféru slunných oblastí, nezapomeňte na dostatek světla – ideální jsou všudypřítomné bodovky.

Ložnice inspirované tropy , fotka

 

Skvělé podlahy

Dřevěné podlahy jsou v ložnicích exotických interiérů naprostým základem. Čím více se přibližujete rovníku, tím častěji se v interiérech namísto dřevěných podlahových krytin objevuje chladivý obklad, porcelán či mramor. Místo čistě bílých obkladů zvolte obklady světlých odstínů, jako je odstín slonovinový, béžový či světle šedý. Použít můžete i koberce-v takto zařízených interiérech se budou lépe vyjímat koberce menších rozměrů.

Ložnice inspirované tropy , fotka

 

Nepostradatelný bambus

Materiál, který v tropických interiérech nikdy nechybí, je samozřejmě bambus – ten je používán jako stavební materiál i dekorace. Do ložnice je ideální bambusový nábytek nebo nábytek s bambusovou výplní, bambusové rohože a dekorativní prvky. Bambusem můžete ozdobit strop, stěny i podlahu. Požadovanou atmosféru vykouzlí i dřevěná váza s rákosem.

Ložnice inspirované tropy , fotka

 

Lůžko skryté za síťovinou

Ačkoli síť okolo lůžka má v tropických krajích spíše praktickou funkci, a to ochranu před hmyzem, v našich zeměpisných šířkách může sloužit spíše jako zajímavý interiérový doplněk. Síťovina z jemného dekorativního pletiva bude vypadat skvěle a dokonale vytvoří představu horkých letních nocí. Obdobného efektu dosáhnete také stropními či stojanovými větráky.
 

Ložnice inspirované tropy , fotkaDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 2

Diskuze

Článek Ložnice inspirované tropy zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »