NOVÁ KOLEKCE LENE BJERRE: NOSTALGIE, ROMANTICKÝ DESIGN I MODROBÍLÁ KOMBINACE

1.2.2013 | Tisková zpráva | Inspirace pro bydlení | Komentářů 0 |

Dánská značka Lene Bjerre Design, kterou v Česku exkluzivně prodává interiérový butik À LA MAISON, představuje řadu novinek pro vybavení domácnosti. Letošní jarní kolekce připomíná staré dobré časy. Výrobky navozují atmosféru prastaré lékárny, hodiny botaniky z 18. století nebo náladu v pracovně začínajícího básníka. Keramické zboží s vyrytými texty napodobuje staré lékárenské nádoby. Sklenice jsou potištěné dekorativními a textovými prvky, typickými pro počátek sázených tiskovin. Konfekční závěsy a ubrusy na sobě mají elegantní vzorek ručně psané poezie. Duch doby minulé jejich prostřednictvím doslova promlouvá. Severský styl nám připomínají polštářky zdobené písmeny å, æ, ø, která najdeme jen ve skandinávských jazycích. Vybrané předměty dostali i „pečeť uznání“ v podobě retro emblému, který připomíná, že značka Lene Bjerre zásobuje svět interiérového designu již od roku 1975.

NOVÁ KOLEKCE LENE BJERRE:  NOSTALGIE, ROMANTICKÝ DESIGN I MODROBÍLÁ KOMBINACE - foto, Hyperbydleni.cz

Nový katalog Lene Bjerre nabízí vše potřebné pro vytvoření útulného domova. Od nábytku až po doplňky a textil, které se k sobě skvěle hodí a lze je vhodně zkombinovat. Kolekce Classic a kolekce Romantic dávají na výběr z bohaté nabídky lamp, luceren, nábytku včetně zahradního, dekorativních polštářků, váz, dóz, košíků, nádobí, závěsů, ubrusů a mnoha dalších výrobků. Dnes je to zejména romantický dekor, který se při výzdobě interiérů stává populární. Jeho rustikální provedení od Lene Bjerre zaujme naše smysly nádhernými barvami a působivými textilními kombinacemi.

NOVÁ KOLEKCE LENE BJERRE:  NOSTALGIE, ROMANTICKÝ DESIGN I MODROBÍLÁ KOMBINACE, fotka

 

Romantický textilní design dobře dokumentuje nový vzorek Annabelle Rose, připomínající estetiku počátku 20. století. „Text a motivy se zde vhodně propojují s florálními a botanickými ilustracemi, které se kdysi používaly ke vzdělávacím účelům a nyní se staly cennou sběratelskou komoditou. Diskrétní růžový motiv na pozadí elegantně ladí s barevnými kyticemi plamínku, růží a zimolezu v popředí,“ popisuje novinku Lenka Kocourková, majitelka interiérového butiku À LA MAISON. Výrobky z kolekce Annabelle Rose, například dekorativní polštářky či kosmetické taštičky, se vyrábějí za pomoci nejnovějších technologií digitálního tisku. Ten umožňuje velmi širokou paletu barev, odstínů, tónů a detailů a je navíc šetrný k životnímu prostředí, protože minimalizuje spotřebu vody i barviv.

NOVÁ KOLEKCE LENE BJERRE:  NOSTALGIE, ROMANTICKÝ DESIGN I MODROBÍLÁ KOMBINACE, fotka

 

Mezi novinkami Lene Bjerre zaujme také série ratanového nábytku, která čerpá z éry evropské kolonizace vzdálených zemí z přelomu 19. a 20. století. Vliv kolonistů na původní obyvatelstvo nebyl jednostranný. I Evropané přejímali místní způsoby, nakupovali zdejší oblečení či tradiční řemeslné výrobky. Lodě z Dálného východu přiváželi právě ratanový nábytek, tolik odlišný od tehdy typického vybavení evropských domácností. „Značka Lene Bjerre se při vytváření nové série nechala inspirovat původními francouzskými koloniemi v Indočíně a nábytek adaptovala na drsnější severské podnebí. Celá kolekce je proto vyrobena z umělého polyratanu, který je odolný vůči všem negativním vlivům počasí. Nábytek si ovšem zachovává svůj rustikální styl, je upleten tradiční cestou a vypadá jako z pravého ratanu. Každý výrobek má praktickou kovovou konstrukci, která napomáhá stabilitě. Pro pohodlné letní posezení stačí ze sortimentu Lene Bjerre doplnit příjemné dekorativní polštářky, běhounový ubrus na stůl, pěkné nádobí, lucernu či příjemnou svíčku a krásný letní večer si můžeme vychutnávat plnými doušky,“ vysvětluje Lenka Kocourková.

NOVÁ KOLEKCE LENE BJERRE:  NOSTALGIE, ROMANTICKÝ DESIGN I MODROBÍLÁ KOMBINACE, fotka

 

Novou řadou značky Lene Bjerre je kolekce Scandinavia, která nabízí vysoce kvalitní nábytek vyrobený podle klasické severské tradice. Tato řada sestává z jídelního stolu, kredence ve čtyřech různých stylech, lavičky a odkládacího stolku ve dvou různých velikostech. Nábytek byl navržen v Dánsku a ručně vyroben truhláři podle skandinávských tradic za použití velmi pevných materiálů, jako například břízy a MDF (polotvrdých dřevovláknitých desek). Jednotlivé kusy jsou malovány neutrálními barvami na šedo, na bílo nebo na černo. Díky tomu je možné nábytek ladit jak se subtilními přírodními barvami, tak s jiskřivými a jasnými nebo pastelovými barvami. „Obecně platí, že trend pastelových barev stále sílí, stává se z nich jakási „nová černá“ – univerzální, oblíbená, kombinovatelná. Tyto barvy přinášejí poetiku do našich domácností. Navíc nás změna interiéru nemusí stát příliš času ani peněz. Stačí k neutrálnímu dekoru vybrat třeba záclony, pár polštářků a svíček v pastelových tónech a rázem získáme svěží jarní výzdobu,“ radí Lenka Kocourková.

NOVÁ KOLEKCE LENE BJERRE:  NOSTALGIE, ROMANTICKÝ DESIGN I MODROBÍLÁ KOMBINACE, fotka

 

Lene Bjerre s oblibou využívá modrou barvu. Ta představuje obrovskou paletu nádherných odstínů a nekonečných možností. Klasickou sérii glazur známou jako Madam Blue zná v Dánsku každý, především pak ikonickou modrou konvici s „husím krkem“. Výrobky jarní kolekce Lene Bjerre pokračují v této modré kuchyňské tradici a předvádějí rozvernou kombinaci klasických a moderních prvků. Jak dodává Lenka Kocourková, široká paleta modrých odstínů zejména doplněná přírodními barvami a materiály domácímu dekoru vyloženě prospívá. „Do interiéru přináší doslova až snovou náladu. Nebeská modř je v křesťanském světě považována za barvu svatosti a duchovnosti, modrá také bývá barvou myšlenek, úvah a snění. Nebe se zrcadlí ve vodě, což vytváří z nebeské modři za slunečného dne nádhernou královskou modř. Při zataženém počasí naopak na hladině sledujeme splývání modré a šedé. Námořnická modř společně s bílou sladěná s vyběleným dřevem a pískovými barvami poskytuje jedinečný pohled. Klasické pruhy na polštářcích a keramice řadí novou kolekci Lene Bjerre do tradičního amerického stylu Cape Cod, na kterém můžeme stále pozorovat špetku Skandinávie. Modrobílá kombinace interiér našeho bytu či domu zaručeně oživí.“

NOVÁ KOLEKCE LENE BJERRE:  NOSTALGIE, ROMANTICKÝ DESIGN I MODROBÍLÁ KOMBINACE, fotka

 

Mnoho novinek rozšířilo také sortiment lamp včetně stolních a závěsných ve funkcionalistickém stylu. Jejich provedení a konstrukce z kovových nastavitelných dílů jsou charakteristické pro starožitné lékárnické svítilny. Lampy Mary a Anna vyzařují strohou, ale nostalgickou atmosféru. Obě jsou lesklé a smaltované, jedna z nich však má i tmavošedou matnou verzi. Bílá stolní lampa je navíc zakončena látkovou šňůrou, která jí dodává na starožitném vzezření.Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 1

Diskuze

Článek NOVÁ KOLEKCE LENE BJERRE: NOSTALGIE, ROMANTICKÝ DESIGN I MODROBÍLÁ KOMBINACE zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »