Jak se zbavit problémů s všudypřítomnými chlupy domácích mazlíčků

1.2.2013 | Mgr. Monika Kovačková | Inspirace pro bydlení | Komentářů 0 |

Pokud máte doma chlupatého domácího mazlíčka, určitě máte i problém s jeho chlupy, které jsou takřka všude. Línání srstnatých zvířátek nezastavíte, ale můžete si byt zařídit tak, aby jeho devastující dopad na váš naklizený domov byl co nejmenší. Nejvíce záleží na volbě materiálů – právě ty vám mohou úklid výrazně ulehčit, nebo naopak ztížit.

Jak se zbavit problémů s všudypřítomnými chlupy domácích mazlíčků - foto, Hyperbydleni.cz

Pokud nechcete, aby byl váš interiér pokryt zvířecími chlupy, zapomeňte na materiály, jako je samet a hedvábí. Tyto materiály nejenže působí na zvířecí chlupy jako magnet, ale navíc jsou velmi jemné, takže ani v nejmenším nevydrží nápor ostrých drápků. Vhodnými látkami jsou syntetické tkaniny, které jsou odolné vůči skvrnám, pachům a bakteriím a vydrží i časté praní v pračce. Ideálně volte hrubší tkaniny s pestrým vzorem, kde se nějaké to puštěné oko snadno ztratí.

Jak se zbavit problémů s všudypřítomnými chlupy domácích mazlíčků, fotka

 

Skvělou volbou je také kůže, která je velmi odolná a snadno se čistí – nános chlupů z ní snadno setřete nebo vysajete. Samozřejmě i u těchto odolnějších materiálů může dojít k nenávratnému poškození poškrábáním, proto své mazlíčky od malička odvykejte zatínat své drápky do vašeho nábytku.

Jak se zbavit problémů s všudypřítomnými chlupy domácích mazlíčků, fotka

 

Řešením, jak se zbavit častého stírání prachu, vytírání a praní, mohou být spreje odpuzující prach a nečistoty. Vrstva spreje váš nábytek dočasně uchrání před nánosy prachu a chlupů z vašich mazlíčku. Jelikož však spreje obsahují chemické látky, vždy se ujistěte, že jde o tzv. ekologickou alternativu, tj. že sprej je šetrný k životnímu prostředí, hodí se pro použití v interiérech a není jedovatý pro vaše zvířátko.

Jak se zbavit problémů s všudypřítomnými chlupy domácích mazlíčků, fotka

 

Co se týče podlahy, ta se v případě, že je jedním z členů vaší rodiny chlupaté zvíře, vybírá poměrně těžko. U dřevěné podlahy může snadno dojít k jejímu poškrábání a jiné typy podlahových krytin, jakými jsou například keramické dlaždice, jsou poměrně kluzké a navíc pro zvíře nevytvářejí příjemnou tepelnou pohodu. Ačkoli se zdá, že koberec sahající od stěny ke stěně, je nejlepší nápad, ve skutečnosti tomu není úplně tak. Jelikož koberce absorbují pachy a ve velkém zachycují prach a zvířecí chlupy (což je v porovnání s jinými podlahovými krytinami jejich velká výhoda), je třeba je pravidelně vysávat a čas od času je i řádně vyčistit. Ideální proto jsou menší kusy koberců s protiskluzovou podložkou, které snadno vyperete v pračce.
 

Jak se zbavit problémů s všudypřítomnými chlupy domácích mazlíčků, fotka

 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 1

Diskuze

Článek Jak se zbavit problémů s všudypřítomnými chlupy domácích mazlíčků zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »