Češi plánují za vánoční stromky letos utratit 200 – 499 Kč a ozdobit je do červena

11.12.2012 | Tisková zpráva | Inspirace pro bydlení | Komentářů 0 |

PRAHA – Nejkrásnější svátky v roce se kvapem blíží a s nimi i sezóna vánoč-ních stromků. Podle nezávislého průzkumu společnosti Hornbach se bude průměrná částka, za kterou Češi plánují stromek pořídit, pohybovat od 200 Kč do 499 Kč. Na vánočním stromku pak bude letos v tuzemských domácnostech převládat červená barva.

Češi plánují za vánoční stromky letos utratit 200 – 499 Kč a ozdobit je do červena - foto, Hyperbydleni.cz

Za vánoční stromek utratí 35,6 % Čechů v průměru 200 – 499 Kč. Téměř třetina Čechů (16,8 % mužů a 15,6 % žen) pak neplánuje vánoční stromek domů vůbec kupovat. Nejméně respondentů, pouze 2,2 %, předpokládá, že za stromek utratí do 99 Kč a jen 5,8 % Čechů chce utratit více než 1000 Kč.

„Průměrná cena za živý vánoční stromeček, který se prodává v Hornbachu, se sho-duje s představou Čechů, pohybující se od 200 do 499 Kč,“ říká Helena Ševčíková z hobbymarketů Hornbach a dodává: „Živé stromky v Hornbachu nabízíme již od začátku prosince. Vybraný stromeček zákazníkům zabalíme, aby se dobře přepra-voval, a na požádání zdarma ořežeme kmen, aby ho bylo možné dobře usadit do stojanu. Zákazníkům doporučujeme uchovávat stromek až do ozdobení nerozbale-ný v chladu. Důležité je ho po celou dobu pravidelně zalévat, aby voněl, udržel si silné větve a neusychal.“

Nejvíce se kupují právě živé stromky. I letos nabízí Hornbach dánské jedle NORD-MANNgold, které jsou speciálně pěstované jako vánoční stromky. Jejich jehličí vydrží déle zelené a předčasně neopadává. Navíc mají silné větve, a tak stromky vydrží i tíhu ozdob a neprohýbají se. Každoročně se také zvyšuje poptávka po umělých stromcích, jejichž výhodou je, že vydrží až desítky let. Zákazníci v Hornbachu naleznou také stromky v květináčích, které jsou ekologické, protože si je na jaře mohou zasadit na svých zahradách.

Ačkoliv jsou letošními trendy ve vánočních dekoracích fialová, bílá a ledové tóny, Češi raději sázejí na tradiční barvy Vánoc, jako je červená. 23 % respondentů od-povědělo, že bude o letošních zdobit stromek do červena, následovala kombinace různých barev u 19,8 %, stříbrná barva v 14,8 %, a zelená s 10,2 %. Nejméně bu-dou Češi volit moderní fialovou, pouze 2,8 %, a tyrkysovou, jen 1,6 %. Zajímavé je, že odpovědi byli téměř shodné napříč věkovými skupinami, jen ve věkové skupině 55 - 64 dominovala místo červené kombinace různých barev. Ženy kromě červené (13 %) preferují na vánočním stromečku spíše kombinaci více barev (11,8%), muži dávají po červené barvě (10 %) přednost zelené (9,6 %).

„V letošním sortimentu vánočních ozdob naleznou naši zákazníci interiérové i exte-riérové dekorace v různých barvách. Vedle tradiční červené, stříbrné, zelené a zlaté si mohou vybrat i moderní bílou, fialovou či tyrkysovou. V případě tvarů vévodí vý-zdobě světelné figury a další objekty. Jedná se o postavy sněhuláků, andělíčků, zvířat, sání, které jsou doplněny bílými LED žárovkami,“ říká k vánoční výzdobě Helena Ševčíková z Hornbachu.


Pro zákazníky, kteří ještě letos nestihli pořídit vánoční výzdobu, má Hornbach dobrou zprávu. Právě teď totiž v jeho hobbymarketech probíhá XXL výprodej vybra-ných vánočních dekorací, které tak lze pořídit až o 50 % levněji.

Sběr dat pro průzkum společnosti Hornbach, ve kterém bylo kvótním výběrem oslo-veno 500 respondentů, proběhl pomocí online panelu firmy Data Collect v termínu od 28.11. do 4.12. 2012.
 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Článek Češi plánují za vánoční stromky letos utratit 200 – 499 Kč a ozdobit je do červena zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »