JAK DOCÍLÍTE FUNKČNÍHO A ESTETICKY DOKONALÉHO BYDLENÍ?

27.11.2012 | Tisková zpráva | Inspirace pro bydlení | Komentářů 0 |

Jelikož žijeme v mírném pásmu, potřebujeme věci na několik různých sezón. Vezměte si, kolik místa nám zabere jen oblečení a boty. Když k tomu přičteme výbavu na cestování a na provozování koníčků, je jasné, že tyto věci „spolknou“ doslova kubíky prostoru.

JAK DOCÍLÍTE FUNKČNÍHO A ESTETICKY DOKONALÉHO BYDLENÍ? - foto, Hyperbydleni.cz

V mnohých bytech se to hemží solitérními kousky skříní, skříněk a polic plných věcí. A stejně to nestačí. Cenné čtvereční metry v obýváku nejednou „zdobí“ sušák s prádlem a žehlicí prkno, v dětském pokoji visí občas na stěně kolo a pod postelí zabírají prostor kufry, protože je není kam jinam dát. Je to tím, že místnosti v bytech jsou často řazeny bez ohledu na životní styl a hlavně, chybějí šatny i místo na ukládání sezónních věcí. Problémem bývají malé předsíně s velkým počtem dveří, které dělají z nejfrekventovanějšího místa bytu nepřehlednou křižovatku. A naopak, jiné místnosti jsou zbytečně předimenzované.

Nebojte se „zkrotit“ prostor

Problém s úložným prostorem mají nejčastěji obyvatelé garsonek, malých bytů s kuchyňským koutem a bytů, kde žije víc lidí pohromadě. Díky rekonstrukcím přibývá atypických bytů: moderní jsou podkrovní a půdní vestavby i dvoupodlažní mezonetové byty. Čím je byt menší, tím více záleží na jeho důmyslném vnitřním uspořádání. Vzhledem k tomu, že půl metru čtverečního zabírají jedny otevírací dveře a další místo dvířka skříněk a skříní, můžete ušetřit místo buď tak, že klasické dveře vyměníte za harmonikové, skládací či zasouvací; a dvířka skříněk za posuvná, anebo se rozhodnete udělat razantnější, ale praktičtější krok – necháte si vyrobit vestavěný úložný prostor na míru. Využijete tak místo od podlahy až po strop, a zaplníte i jinak „hluchá“ místa v bytě – výklenek, zešikmenou stěnu v podkroví, malý prostor v chodbičce, koupelně či kuchyni. Takový nápad vám může ušetřit až pět metrů čtverečních plochy bytu! Vestavěná skříň dá prostoru zcela nový nádech. Velký pokoj naopak překvapivě zútulní, zejména pokud ji použijete jako objekt dělící menší koutky. Může se dokonce stát unikátním designovým prvkem celého interiéru. Záleží na tom, jaký si vyberete materiál, systém otvírání, úchytky a vzhled dvířek. V předsíni lze skříně skrýt za zrcadla nebo použít jako výplň exotické materiály, například ratan nebo bambus. V pokojích se můžete inspirovat dávnou minulostí a ozdobit dveře skříní ornamenty a květinovými dekory.

JAK DOCÍLÍTE FUNKČNÍHO A ESTETICKY DOKONALÉHO BYDLENÍ?, fotka

 

Plocha skříňových dveří – inspirativní prostor pro originální ztvárnění

Esteticky velmi zajímavou výplní je barevné sklo. Poutavou hrou stínů, světel a barev je atraktivní samo o sobě. Oživené zajímavým vzorem se stává ještě působivějším. Může nést jakýkoli motiv, grafickou tapetu, různé dekorativní prvky, ale i celoplošné fotografie. Renomované firmy vám nabídnou hotové návrhy, ale vyhoví i jakémukoliv specifickému požadavku. Stačí dodat kvalitní fotografii a docílíte velmi individuálního vzhledu pokoje. Pokud vás lákají extravagance či módní výstřelky, využijte je raději v detailech. V malém prostoru jsou vhodnější drobné motivy, ty velké a výrazné si naopak můžete dopřát v rozlehlejších místnostech. Opakování stejného nebo podobného dekoru na více místech v domácnosti dodá vašemu interiéru na ucelenosti. V každém případě vám vestavěná skříň pomůže neotřelým způsobem dovršit jednotné ladění bytu nebo domu, a vytvořit tak ojedinělou atmosféru. A ještě něco: vyplatí se využít zkušeností odborníků, kteří váš návrh doladí a zrealizují k vaší naprosté spokojenosti.

www.halbos.cz
 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 1

Diskuze

Článek JAK DOCÍLÍTE FUNKČNÍHO A ESTETICKY DOKONALÉHO BYDLENÍ? zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »