Proměňte chaotický nepořádek v dekoraci interiéru

23.11.2012 | Mgr. Monika Kovačková | Inspirace pro bydlení | Komentářů 0 |

Ať se snažíme sebevíc, naše domácnosti lze jen stěží udržet dokonale uklizené. Pořádek vydrží maximálně několik dní a už se všude povalují drobnosti, které často potřebujeme a používáme. Tyto nezbytnosti, které většinou už není kam uskladnit, narůstají přímo úměrně s počtem členů domácnosti a to platí dvojnásob, pokud máme malé děti. Velkou výhodou však je, že se různé boxy, krabice, stojánky a sklenice pro uskladnění a utřídění drobností proměnily v moderní bytové doplňky, a tak nám pomohou nejen s úklidem, ale i dekorací interiéru.

Proměňte chaotický nepořádek v dekoraci interiéru - foto, Hyperbydleni.cz

Pokud vaše špajz nebo dokonce celá kuchyň přetéká neskladnými, otevřenými a mnohdy také poloprázdnými krabičkami a sáčky s nejrůznějšími surovinami a pochoutkami, je nejvyšší čas na změnu. Pořiďte si sklenice nejrůznějších velikostí a všechny kuchyňské ingredience v nich uskladněte. Takovýto způsob uchování potravin je nejen velmi moderní a vzhledově zajímavý, ale také přehledný, což zajisté oceníte při každém vaření. Už nemusíte vše schovávat za zavřenými dvířky skříněk, naopak – pestrobarevnou všehochuť klidně vystavte na světlo světa a užívejte si pohledu na různorodou sbírku.

Proměňte chaotický nepořádek v dekoraci interiéru, fotka

 

Problémy s nedostatkem místa a s nevzhledností shluku nejrůznějších drobností jistě každodenně zažívají ti, kteří se rozhodli mít vlastní domácí pracovnu. Tužky, pera, papírky, složky, diáře a kancelářské potřeby povalující se na stole nebudí příliš velkou důvěru a respekt a při práci spíše odvádějí pozornost, než aby všechny činnosti usnadňovaly. Řešením jsou chytře navržené police s množstvím krabiček, boxů, stojánků a věšáků, které velké množství věcí důmyslně uspořádají. Kreativní poličky budou vypadat stylově a uklizené a nápaditě zařízené prostředí jen zvýší vaši chuť do práce.

Proměňte chaotický nepořádek v dekoraci interiéru, fotka

 

Děti se každodenně pouští do velkého množství rozmanitých činností, a proto není divu, že jsou jejich pokoje zavaleny množstvím nejrůznějších věcí. Zkuste jim proto do pokojíčku pořídit velké proutěné nebo barevné plastové koše a boxy – s nimi bude úklid hračkou.

Proměňte chaotický nepořádek v dekoraci interiéru, fotka

 

Pokud se ve volných chvílích věnujete umění či řemeslu, je jisté, že potřebujete velké množství nástrojů, pro něž není vůbec snadné najít volné místo. Vaše koníčky nemusíte schovávat, ale naopak pro ně přichystejte speciální koutek plný všeho, co máte rádi, který vám bude zaručeně zvedat náladu. Pokud budete mít prostředky své zábavy více na očích, budete se k ní i častěji vracet.

Proměňte chaotický nepořádek v dekoraci interiéru, fotka

 

Nebojte se kombinovat různé barvy, tvary a materiály úložných dekorací. Abyste však zachovali jednotnost a celistvost stylu, vždy slaďte jeden parametr, tedy zvolte stejnou barvu, stejný tvar či stejný materiál pro všechny úložné boxy, krabice, sáčky apod.
 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 2

Diskuze

Článek Proměňte chaotický nepořádek v dekoraci interiéru zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »