Jak si zařídit útulný čtecí koutek

15.11.2012 | Mgr. Monika Kovačková | Inspirace pro bydlení | Komentářů 0 |

V zimních dnech asi neexistuje příjemnější relaxace než schovat se před nepřízní počasí v teple domova a volný čas strávit nad oblíbenou knížkou. Abyste si pravou zimní atmosféru užili, vytvořte si doma útulný koutek, ve kterém vám bude příjemně. Stačí jen pár metrů čtverečních a můžete se pustit do budování svého ráje na zemi.

Jak si zařídit útulný čtecí koutek - foto, Hyperbydleni.cz

Každý občas potřebuje vydechnout a načerpat novou energii – a právě k tomuto účelu je čtecí koutek ideální. Jeho velkou výhodou je, že si jej můžete stvořit přesně k obrazu svému a obklopit se v něm pouze věcmi, které vás nabíjí pozitivní energií. Abyste si takové útočiště vytvořili, nepotřebujete ani spoustu volného prostoru, ani finanční úspory – ve skutečnosti vám postačí jen trocha fantazie.

Jak si zařídit útulný čtecí koutek, fotka

 

Popřemýšlejte, k čemu vlastně budete svůj koutek využívat, a podle toho zařizujte. Ať už je to čtení, sledování filmů, meditace či spánek, koutek by neměl obsahovat nic rušivého, nic co vás z klidu a pohody bude vytrhávat zpět do reality každodenních starostí. Obecně pozitivně působí knihy, květiny, obrazy a fotografie.

Jak si zařídit útulný čtecí koutek, fotka

 

Čtecí koutek by také měl být maximálně pohodlný. Ať už ho vybavíte postelí, křeslem, pohovkou nebo jen matrací, nezapomeňte na velké množství polštářků, které umocní celkový příjemný dojem. Pohrajte si s výběrem látek – jejich barevným laděním a nejrůznějšími vzory můžete snadno, levně a rychle vykouzlit požadovaný výsledný dojem.

Jak si zařídit útulný čtecí koutek, fotka

 

Nezapomeňte také na dobré osvětlení, který by mělo poskytovat dostatek světla, což ocení především vaše oči, a zároveň vytvářet klidnou atmosféru celého zákoutí. Hezkým designovým doplňkem jsou stojací či nástěnné lampy, které ladí se stylem celého relaxačního koutku. Velmi moderně působí také bodovky. Pokud své útočiště chcete využívat výhradně ke čtení, není nad přirozené světlo. Využijte tedy místa v těsné blízkosti oken, které mnohdy leží ladem – takto řešené zákoutí vypadá stylově a zútulní celou místnost.

Jak si zařídit útulný čtecí koutek, fotka


 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 1

Diskuze

Článek Jak si zařídit útulný čtecí koutek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »