V pražských ulicích začíná Týden barev

8.10.2012 | Tisková zpráva | Inspirace pro bydlení | Komentářů 0 |

Praha, 8.října - Dnes odstartoval Týden barev patřící do mezinárodní série akcí Colour Week výrobce prémiových interiérových a exteriérových barev Dulux. V týdnu od 8. do 12. října připomene, jak jsou barvy důležité v životě kolem nás. Do ulic Prahy přivede profesionální mimy a herce, aby oživili městský prostor a vyrušili nás z každodenní rutiny. Akci podporují známé osobnosti - herečka Anna Polívková a zpěvačka Klára Vytisková. Kromě toho, že ve svém životě využívají barvy neustále, podporují i celkovou myšlenku projektu, která do ulic přináší nejenom barvy, ale také umění.

V pražských ulicích začíná Týden barev - foto, Hyperbydleni.cz

Barvy ovlivňují naši náladu i chování. Mnozí už si zvykli využívat barvy kreativněji například v oblékání. Interiéry však barvami příliš nehýří. Barvy přitom dokáží zvýraznit přednosti prostoru, potlačit jeho nedostatky a podpořit účel, kterému má místnost sloužit. Značka interiérových barev Dulux společnosti AkzoNobel proto vypouští barvy do ulic, aby ukázala, jak mohou barvy oživit nevýrazný prostor a probouzet emoce. Zajímá vás, jak lze propojit barvy, emoce a pantomimu? Máte šanci přesvědčit se na vlastní oči. Od pondělí do čtvrtka budou barvy ztělesňovány profesionálními mimy a herci. Každý den bude mít převahu jedna barva. Začíná se pondělní žlutou, úterý je zelené, středa se nese ve znamení modré a čtvrtek zakončuje červenou. V pátek vše vyvrcholí rychlými „útoky“ na pražské dominanty. Kdo barevné lidi nezastihne, může se na stránkách www.tydenbarev.cz podívat na video a fotografie nebo sledovat jejich polohu online na mapě a zkusit je s trochou štěstí najít.

Barva roku 2013

Během Týdne barev bude představena také barva pro rok 2013. Jde o výsledek práce expertů přes módu, architekturu a design, kteří se sjedou z různých koutů světa, aby dali dohromady trendy ve svých oborech. Z jejich zjištění pak Estetické centrum společnosti AkzoNobel určí barevné trendy na příští rok. Tento rok byl ve znamení „možností“ a už ve středu 10. října se ukáže, jaké téma bude vládnout barvám v roce 2013.

Pantomima rozvíjí fantazii

„Chtěli jsme, aby jednotlivé barvy byly vyjádřeny jazykem pantomimy včetně emocí, které vzbuzují,“ říká Miroslava Plánková za Dulux, pořadatele Týdne barev. Splnění nelehkého úkolu se ujal Radim Vizváry, který pantomimu vyučuje na pražské HAMU, a vymyslel celou její koncepci během Týdne barev. „Pantomima diváka baví, protože ho nutí přemýšlet. Mim v něm svými gesty rozvíjí jeho kreativitu a fantazii,“ říká Radim Vizváry. Představení mimů budou také umocněna výraznými kostýmy, které vytvořily Petra Vlachynská a Lucia Škandíková, které stojí za kostýmy a výtvarnými koncepty známých inscenací. Nechaly se při tom inspirovat náladou a emocemi, které jsou s jednotlivými barvami spojovány. „Týden barev je výjimečný tím, že v něm účinkuje řada kvalitních mimů a herců,“ zve na Týden barev Vizváry. V roli „barevných lidí“ se představí například Václav Procházka známý jako tanečník z mnoha pražských muzikálů, Irena Kristeková, kterou znají návštěvníci Národního divadla a Divadla v Celetné nebo Roman Horák ze souboru Farma v jeskyni.

Čerstvé zprávy ze světa barev

Během Týdne barev budou vycházet barevné noviny. Budou se jmenovat podle jednotlivých barev, v pondělí proto kameloti nabídnou Žluté listy. Odpoví na otázky, jak barvy působí, jak je lze dobře využít v interiéru nebo popíšou význam barev v jednotlivých kulturách. Barevné listy budou rozdávat herci, kdekoliv se objeví.

Osobnosti podporují Týden barev – Anna Polívková a Klára Vytisková

Týden barev podporují také známé osobnosti. Kromě mima Radima Vizváryho je to Anna Polívková a Klára Vytisková. Všichni tři mají jedno společné: barvy jsou pro ně nutnou součástí života. Anna Polívková má velmi blízko k barvám i pantomimě. Barvy jí fascinují a ráda si je spojuje se zábavou a legrací. Zároveň uznává, že se s barvami musí umět pracovat. „Mám ráda červenou - když se cítím pod psa, beru ji. A tyrkysová je moje oblíbená, ale u obou hodně záleží na odstínu. A také bílá a béžová,“ popisuje Anna Polívková.

Klára Vytisková, zpěvačka skupin Toxique a Neřež, je doma ve světě módy a extravagance. Barvy pro ni znamenají nekonečnou inspiraci. To především znamená, že je má spojené se světem kolem sebe. „Všeobecně si barvy představuji za vším, za dny v týdnu, za čísly, za jmény,“ říká Klára Vytisková. Ráda využívá možnosti působení barev, například v kontrastech.
 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Článek V pražských ulicích začíná Týden barev zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »