Džínový nábytek

5.10.2012 | Monika Kovačková | Inspirace pro bydlení | Komentářů 0 |

Džíny neboli rifle jsou nejoblíbenějším a nejrozšířenějším druhem kalhot na světě. Tak jako se džínovina zabydlela v našich šatnících, proniká i do našich interiérů a stává se jejich originálním a nápaditým módním doplňkem.

Džínový nábytek - foto, Hyperbydleni.cz

Džínový nábytek, fotka

 

Trocha historie

S nápadem vyrobit z džínoviny kalhoty přišel jako první německý žid Levi Strauss. Ten po svém příchodu do Ameriky založil roku 1853 firmu nesoucí jméno Levi Strauss & Company. Společnost se však původně nespecializovala na výrobu svých celosvětově proslulých „Levisek“, ale z džínoviny, silné bavlněné látky, vyráběla stany a plátna na pokrývání vozů. Levi Strauss však přišel na to, že je tento materiál jako stvořený pro výrobu pracovních kalhot. Využil období zlaté horečky a zlatokopům nabídl džíny, které ihned sklidily velký úspěch. Původní cena džínsů byla jeden americký dolar, což je v porovnání s cenou některých dnešních značkových modelů směšná částka. Značka Levi’s, která v současné době patří mezi top módní značky světa, se také může pochlubit tím, že přinesla i historicky první džíny určené výhradně ženám. Dnes společnost sídlí v San Franciscu a je rozšířena do 110 zemí světa.

Džínový nábytek, fotka

Džínový nábytek, fotka

 

Látka na výrobu džínů byla dovážena z Francie a nazývala se serge de nimes – odtud vzniklo dodnes používané označení „denim“ (v překladu „džínovina“). Označení džíny pak pochází z francouzského označení pro barvivo, které se k barvení riflí používalo: bleu de Gênes neboli janovská modř.

Džínový nábytek, fotka

Džínový nábytek, fotka

Džínový nábytek, fotka

 

Recyklujte nenošení džíny!

Pokud jste milovníky džínů a riflového oblečení, možná vás nadchne i nekonvenčně vypadající „džínový“ nábytek. Jestliže ve vaší skříni zabírají místo staré rifle, můžete si z nich sami vyrobit nevšední interiérové dekorace, které upoutají na první pohled. Jelikož se „džínový“ nábytek díky svému vzhledu snadno stává dominantou celého prostoru, hodí se především do jednodušeji zařízených místností, které příjemně oživí.

 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 0

Diskuze

Článek Džínový nábytek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »