Fígle, jak zvětšit malý byt

6.9.2012 | Monika Kovačková | Inspirace pro bydlení | Komentářů 0 |

Malý prostor a mnoho věcí – to je neustálý problém většiny z nás. Pokud bydlíte v malé garsonce, nemusíte se vzdávat své představy o moderním bydlení, které bude splňovat všechny funkce, které má, a přitom bude působit příjemně a vzdušně. A naopak – pokud se vám nepovedl výběr barvy, tvaru a velikosti zařízení, můžete se cítit stísněně a zavaleni věcmi i v relativně velkém bytě.

Fígle, jak zvětšit malý byt - foto, Hyperbydleni.cz

O důležitosti barev toho již bylo napsáno mnoho. Všichni víme, že světlé barvy prostor opticky zvětšují, proto je do malých prostorů určitě využijte a jejich efekt podpořte třeba velkými zrcadly, která místnost dobře prosvětlí.

Inspirace: Jak vybrat nábytek do malého bytu: Vsaďte na světlé barvy, sklo a oblé hrany!

Velmi rušivým dojmem, který pocítíte především při nedostatku místa, je mix barev. Nábytek, který je- jak se říká – „každý pes jiná ves“, prostor příliš neodlehčí. Naopak si vytvořte představu o celkové koncepci a jí se po celou dobu zařizování a vybavování držte, neboť „poslepované“ kusy nábytku místnost opticky zatíží.

 

Fígle, jak zvětšit malý byt, fotka

 

Nezapomeňte ani na podlahy – podlaha by měla být v ideálním případě ve všech místnostech stejná, a to jak materiálem, tak barvou i případnými vzory či motivy. Sjednocená podlaha interiéru propůjčí harmonický vzhled. Sladěný vzhled se především v malých prostorech snažte udržet, proto zapomeňte na extrémně výrazné prvky, které by sice působily dekorativně, ale místnost by opticky zmenšily.

Zkuste využít tzv. monochromatické schéma: pokoj slaďte pouze do jedné světlé barvy, za to ji však využijte ve všech jejích odstínech a tónech. Monochromatické schéma vám může výrazně pomoci tam, kde jedna místnost musí plnit více funkcí. Jednotlivé funkční zóny si pak můžete oddělit právě různými odstíny jedné barvy. Pokud se bez barev neobejdete, vždy kolorujte pouze jednu stěnu, která se tak stane dominantou pokoje – ostatní stěny a především strop nechte bílé či světlé (samozřejmostí je i světlá podlaha).

 

Fígle, jak zvětšit malý byt, fotka

 

Ačkoli to zní nelogicky, do malých prostorů vždy volte velké kusy nábytku. Ty vám totiž nabídnou dostatečně velký odkládací a úložný prostor. Pokud si pořídíte menší nábytek, bude sice v místnosti působit jemně a nenápadně, ale brzy zjistíte, že je třeba pro uložení věcí pořídit další a další kusy. Pokud nechcete, aby váš byt působil roztříštěným a přeplněným dojmem, ideální volbou je velká zabudovaná skříň. Skříň může zabírat i celou jednu stěnu a nebojte se ani té, která sáhá až úplně ke stropu – na méně dostupná místa ve výšce můžete ukládat třeba sezónní věci.

 

Fígle, jak zvětšit malý byt, fotka

 

Aby byt působil maximálně lehce, vzdušně a čistě, vyvarujte se množství nejrůznějších doplňků. Vyberte si jen pár kousků a těm nalezněte místo, kde nebudou překážet. Existuje i řešení pro ty, kteří mají mnoho dekorativních předmětů a nechtějí se jich vzdát. Drobnosti si uložte a pro okrasu si vyberte vždy jen pár ladících dekorací. Když je čas od času prostřídáte, zařízení vašeho interiéru vám nikdy nezevšední. Ale pamatujte, že pro malé prostory (a nejen pro ně) vždy platí, že méně znamená více.Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 2


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Fígle, jak zvětšit malý byt zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »