Změnou dodavatele energií se dají ušetřit tisíce korun

4.6.2012 | Centropol Energy | Inspirace pro bydlení | Komentářů 0 |

Velcí dodavatelé elektřiny a plynu už dávno nemají svou pozici jistou. Od roku 2006, kdy se u nás zcela uvolnil trh s energiemi, přešly statisíce lidí k alternativním dodavatelům. Ti totiž nabízejí nižší ceny při zajištění srovnatelného servisu. K nejúspěšnějším mezi alternativními dodavateli patří CENTROPOL ENERGY, která již má zhruba 300.000 odběratelů. Co všechno může zákazník změnou dodavatele získat?

Změnou dodavatele energií se dají ušetřit tisíce korun - foto, Hyperbydleni.cz

„V první řadě naši zákazníci zaplatí za elektrickou energii i zemní plyn méně než odběratelé velkých společností. Je to jednak díky tomu, že máme nižší provozní náklady než velké firmy a zároveň dokážeme na trhu nakoupit energie za výhodnější ceny," říká odborník z CENTROPOL ENERGY Jaromír Vrchota. Nižší cena však již podle něj není vše, co zákazníci požadují. Zákazníci k nižší ceně požadují také širokou škálu služeb, ať už jde o zákaznickou linku nebo hladký a z pohledu zákazníka zcela bezpracný přechod od dosavadního dodavatele k nám. „Naše společnost například nově rozjela program CENTROPOL Odměňuje. V rámci tohoto programu jsme pro naše zákazníky připravili speciální nabídku různých výrobků za bezkonkurenční ceny," doplňuje Jaromír Vrchota.

Změnou dodavatele energií se dají ušetřit tisíce korun, fotka

 

Úspora až tisíce korun

I přesto je však cena rozhodující motiv, na základě kterého se lidé rozhodují o změně dodavatele energií. V souvislosti s alternativními dodavateli se mluví o úsporách. Kolik peněz může odběratel vlastně uspořit? „Konkrétní úspora je závislá na tom, kolik elektřiny nebo zemního plynu odebíráte a na jakém území. Řádově se úspory pohybují v tisících korun ročně," říká Jaromír Vrchota.

Jako konkrétní příklad uvádí majitelé rodinného domu ve východních Čechách, který je vytápěný zemním plynem. V tomto případě může být spotřeba přibližně 20MWh plynu ročně. Pokud zákazník odebírá zemní plyn od VČP Net, přechodem k CENTROPOL ENERGY ušetří ročně téměř 5.500,- Kč. Zhruba stejnou sumu mohou ušetřit lidé na severní a jižní Moravě. „To už je, myslím, slušná úspora. Pokud byste u naší společnosti zůstal i po čtyři roky, můžete si ušetřit na slušnou letní dovolenou pro dva," doplňuje Jaromír Vrchota a přidává další příklad možné úspory.

V případě majitele rodinného domu, který je na distribučním území skupiny ČEZ vytápěný elektrickými přímotopy, dosahuje roční spotřeba elektřiny bude v tomto případě zhruba 30MWh. Z toho je přibližně šestina ve vysokém a zbytek v nízkém tarifu. „Ročně tak v cenách roku 2012 ušetří majitel domu přechodem k CENTROPOL ENERGY přes 6000 korun," dodává odborník.

Změnou dodavatele energií se dají ušetřit tisíce korun, fotka

 

Cena elektřiny se skládá ze dvou částí

Úspory by podle Jaromíra Vrchoty mohly být ještě větší. Cena elektřiny se totiž skládá ze dvou částí. Takzvanou distribuční část ceny mají všichni dodavatelé, dominantní i alternativní, stejnou. Určuje ji stát. Různé ceny pak mohou dodavatelé stanovit jen u silové elektřiny, která tvoří druhou složku konečné ceny elektřiny. „No a přesto, že můžeme ovlivnit pouze tuto část, ušetří naši zákazníci i tisíce korun," dodává odborník z CENTROPOL ENERGY.

Garance nejnižší ceny

CENTROPOL ENERGY poskytuje svým zákazníkům tzv. Garanci nejnižší ceny. O co přesně jde? Garance nejnižší ceny zákazníkovi zaručuje, že po dobu smluvního vztahu s CENTROPOL ENERGY na dodávky elektřiny či zemního plynu bude mít vždy nižší cenu elektřiny nebo plynu než mu poskytne dominantní dodavatel na daném území. Tato Garance je uvedena přímo ve smlouvě. Pokud zákazník prokáže, že na jeho území mu dominantní dodavatel poskytuje nižší cenu, než nabízí CENTROPOL ENERGY, musí cenu upravit tak, aby Garance dál platila. „Pokud bychom to z jakéhokoliv důvodu zajistit nedokázali, může od nás zákazník okamžitě odejít. To je, myslím, velmi férový přístup," uzavírá Jaromír Vrchota.

 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 1


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Změnou dodavatele energií se dají ušetřit tisíce korun zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »