Nižší cena a stabilní zázemí - to získáte změnou dodavatele energií

28.5.2012 | Monika Kovačková | Inspirace pro bydlení | Komentářů 2 |

Nižší ceny – to je hlavní důvod, který už statisíce lidí v Česku přiměl k výměně dosavadního dodavatele elektřiny a plynu. U zavedených alternativních dodavatelů, jakým je CENTROPOL ENERGY, navíc získávají stabilní zázemí silné společnosti. Jak vlastně taková výměna dodavatele probíhá a kdo spotřebiteli zajistí, že vše bude tak, jak má být?

Nižší cena a stabilní zázemí - to získáte změnou dodavatele energií - foto, Hyperbydleni.cz

Už šest let máme v České republice možnost změnit dodavatele energií - elektřiny a zemního plynu. Co přesně změna dodavatele pro zákazníka znamená a na co se má připravit?
 

Určitě je dobré vybírat pečlivě. Pokud si jako svého nového dodavatele vybere silného partnera, změnu téměř nezaznamená. Jediným hmatatelným znakem jsou nižší faktury za elektřinu a plyn. Silný partner totiž veškeré úkony spojené se změnou, od technických záležitostí až po nutné formality, provede za zákazníka. „Naše společnost poskytuje zákazníkům kompletní servis. Na základě plné moci od zákazníka provádíme automaticky veškeré změny my," říká Jaromír Vrchota, odborník ze společnosti CENTROPOL ENERGY, která je s 250.000 zákazníků největším alternativním dodavatelem elektřiny u nás. Změna dodavatele je spojená s několika zásadními kroky. V první řadě je to výpověď stávajícímu dodavateli, nahlášení změny u operátora trhu s elektřinou nebo plynem a nakonec uzavření smlouvy s novým dodavatelem. „To všech probíhá v naší režii. Zákazník pouze vyplní formulář s názvem „Smlouva o sdružených službách dodávky elektřiny“. Popřípadě obdobný formulář k odběru zemního plynu. Oba je možné získat na internetu," dodává Jaromír Vrchota.

Nižší cena a stabilní zázemí - to získáte změnou dodavatele energií, fotka

 

Nižší faktura za energie: Za 4 měsíce

Celý proces změny dodavatele je popsán v zákoně, nejde ho tedy obejít ani zkrátit. Nad tím, aby se postupovalo skutečně správně, dohlíží Energetický regulační úřad. Ten kontroluje všechny povinné postupy a zároveň bdí nad tím, aby nebyly poškozeny zájmy spotřebitelů.
 

A jak dlouho změna trvá? Od podání žádosti o změnu dodavatele až k okamžiku, kdy zákazníkovi přijde první faktura od nového dodavatele, uběhnou 4 měsíce. První měsíc je takový rozehřívací. Slouží především klientovi, aby si vše dobře rozmyslel a pokud jeho zájem opadne, může od smlouvy odstoupit. „Drtivá většina zákazníků se ale rozhodne skutečně od naší společnosti odebírat elektřinu nebo plyn. Pro ně začneme připravovat veškeré kroky ke změně dodavatele. Tyto úkony mají své dané lhůty a není možné je urychlit," upozorňuje odborník z CENTROPOL ENERGY.
 

Pro některé zákazníky mohou být čtyři měsíce nutné ke změně dodavatele energií příliš dlouhé. Seriozní společnosti proto informují své budoucí zákazníky i v průběhu celé změny dodavatele. „Jsme si vědomi toho, že pro některé zákazníky může být doba tří měsíců nutná pro vyřízení změny dodavatele příliš dlouhá. Bohužel, zákonnou lhůtu nelze zkrátit. Z toho důvodu pravidelně informujeme naše budoucí zákazníky o úspěšném dokončení jednotlivých fází změny dodavatele. Nejčastěji je to formou textových zpráv," uzavírá Jaromír Vrchota.

Nižší cena a stabilní zázemí - to získáte změnou dodavatele energií, fotka

 

Energetický regulační úřad

- ERÚ je správní úřad, který má na starost například:

- regulaci cen

- ochranu zákazníků a spotřebitelů

- ochranu zájmů držitelů licencí

- šetření soutěžních podmínek

- podporu hospodářské soutěže v energetice

- dohled nad trhy s energiemi


 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 1


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Omega Seamaster Aqua Terra Automatic 231.53.3: ...< Odpovědět

MArtin: Z jakého zdroje jsou data o...< Odpovědět

počet příspěvků: 2

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »