Spojení se seriózním a silným partnerem se vyplatí

21.5.2012 | Centropol Energy, a.s. | Inspirace pro bydlení | Komentářů 0 |

Prodej elektřiny nebo plynu dnes nabízí již desítky firem a firmiček. Další desítky každý rok přibývají. Jak se v tak velkém počtu firem a nabídek vyznat? Podle čeho vybírat svého dodavatele? Je skutečně nejnižší cena jediným kritériem?

Spojení se seriózním a silným partnerem se vyplatí - foto, Hyperbydleni.cz

Před několika lety se v Česku otevřel trh s elektřinou a plynem. Do té doby jsme byli odkázáni prakticky na monopolní dodavatele. Nyní je na trhu celá řada firem, které nabízejí elektřinu nebo zemní plyn. K začátku letošního roku mohlo elektřinu nabízet na 350 firem, zemní plyn pak 144. To je počet licencí, které poskytl Energetický regulační úřad. Mnohé z těchto firem ale ve skutečnosti s energiemi vůbec neobchodují. Své reálné zákazníky má jen několik desítek společností.

Podle čeho vybírat dodavatele?
 

Pro zákazníka, který se rozhodne, že dosavadního dominantního poskytovatele vymění za nového, není úplně lehké vybrat si. Co všechno, kromě ceny elektřiny nebo plynu, by vlastně měl zákazník brát v potaz? „Pro běžného spotřebitele skutečně nemusí být úplně jednoduché se na dnešním trhu s energiemi orientovat. Je proto potřeba vybírat pečlivě. Udělat chybu ve výběru dodavatele energií není jako koupit si housku u špatného pekaře. Zákazník by si měl vybrat skutečně silného partnera," říká Jaromír Vrchota, odborník společnosti CENTROPOL ENERGY, která je s 250.000 zákazníků největším alternativním dodavatelem elektřiny. Je potřeba podívat se nejen na to, za kolik jednotliví dodavatelé nabízejí tu kterou sazbu elektřiny nebo plynu, i když o tu jde především. Je také důležité vědět, jaký následný servis poskytuje, kolik zákazníků se již pro jeho služby rozhodlo, nebo zda a kolik informací o sobě firma poskytuje.
 

V dnešní době internetu a elektronických médií je celkem jednoduché takovéto informace získat. Každá solidní firma má všechny tyto údaje zveřejněné na svém webu. Pokud se na ně zájemce o změnu dodavatele podívá, u toho solidního zjistí zcela určitě všechny důležité informace. „Na našem webu se dozvíte například také to, že CENTROPOL ENERGY je jedničkou mezi alternativními dodavateli elektřiny," dodává Jaromír Vrchota. Pokud vám ale některé informace přeci jen chybí, není nic jednoduššího než zvednout telefon a zavolat na zákaznickou linku.

 

Spojení se seriózním a silným partnerem se vyplatí, fotka

 

Nižší cena je jen základ
 

Nižší cena elektřiny a zemního plynu by měl být základem při volbě výhodnějšího dodavatele. To potvrzuje i Jaromír Vrchota. „Ano, jsme schopni nabídnout ceny elektřiny a plynu levněji než stávající dominantní dodavatelé. To je základ. Velký důraz ale klademe i na další servis," dodává. Zákazníci, kteří se rozhodnou vyměnit dosavadního dodavatele za Centropol, se například nemusí obávat složitého vyřizování. Všechno, co je se změnou spojené, zařídí nový dodavatel. Zákazníka v průběhu změny dodavatele CENTROPOL ENERGY také pravidelně informuje. „Snažíme se také být klientům co nejblíže. V Ústí nad Labem, kde sídlíme, jsme vybudovali zákaznické centrum a vlastní call centrem. Zákazníkům je tu k dispozici pět desítek operátorů, kteří pomůžou při vyplňování smluv nebo řešení reklamací nebo zodpoví případné dotazy," dodává odborník.

Mezi další faktory, které by měly hrát roli v rozhodování při přechodu k alternativnímu dodavateli energií, by měl být například počet zákazníků nebo třeba obrat firmy. CENTROPOL ENERGY dodává elektřinu a plyn téměř 300.000 zákazníků, což už svědčí o tom, že je skutečně silnou a zavedenou firmou. Pro představu, ze všech zákazníků, kteří se v posledních dvou letech rozhodli změnit dodavatele elektřiny, celých 40 procent přešlo k Centropolu. Tržby firmy loni překročily úctyhodných 4,5 miliardy korun. „Mezi našimi zákazníky je celá řada měst a obcí, firem a veřejných organizací jako jsou vysoké školy, ale také ministerstva spravedlnosti, vnitra či životního prostředí. CENTROPOL ENERGY je zkrátka příklad silné a stabilní společnosti," uzavřel Jaromír Vrchota.


 



Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 2

Diskuze

Článek Spojení se seriózním a silným partnerem se vyplatí zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamy







veletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »