Změna dodavatele elektřiny a plynu? Nic složitého!

7.5.2012 | Centropol Energy | Inspirace pro bydlení | Komentářů 2 |

Jak složité je změnit dodavatele elektřiny nebo plynu? Co vše pro to musím udělat? Za jak dlouho mohu mít nižší účty za elektřinu nebo plyn? To jsou otázky, které si v souvislosti se změnou dodavatele energií klade čím dál více lidí. Že nejde o nic složitého svědčí statisíce lidí, kteří již využily možnost ušetřit za elektřinu a plyn a odešli od dominantních dodavatelů.

Změna dodavatele elektřiny a plynu? Nic složitého! - foto, Hyperbydleni.cz

Mnohým lidem se nelíbí příliš vysoké a stále rostoucí účty za elektřinu nebo plyn a rádi by rádi měnili dodavatele. Obávají se ale možných komplikací, které by s přechodem k novému dodavateli mohly být spojeny. Jsou tyto obavy opodstatněné? Člověk, který je dlouhá léta odběratelem jedné společnosti, může mít skutečně dojem, že změna dodavatele bude něco velikého, komplikovaného. Lidé se obávají, že je čeká spousta papírování a hlavně obcházení elektrárenských nebo plynárenských společností. "Tak tomu, alespoň u přechodu k CENTROPOL ENERGY, není. Celý proces změny dodavatele obstaráme my a zákazník ji vlastně ani nezaznamená. Tedy kromě nižšího účtu za energie," říká Jaromír Vrchota, odborník společnosti CENTROPOL ENERGY, která je s 250.000 zákazníků největším alternativním dodavatelem elektřiny.

Co je třeba pro změnu dodavatele…

Prvním krokem, který by měl zákazník učinit je vyplnění a podepsání smlouvy na odběr elektřiny nebo plynu od CENTROPOL ENERGY a doručit ji do sídla společnosti. "To stejně dobře může pro zákazníka zařídit obchodní zástupce, který jej navštíví, nebo je možné si sjednat schůzku," uvedl Jaromír Vrchota. Následující kroky nutné pro změnu, jako je výpověď u stávajícího dodavatele, nahlášení změny u operátora s elektřinou a nakonec uzavření smlouvy s novým dodavatelem, to všechno provede na základě plné moci za zákazníka CENTROPOL ENERGY.

Změna dodavatele elektřiny a plynu? Nic složitého!, fotka

Tři cesty k nové smlouvě

Novou smlouvu je možné získat třemi způsoby. "První je navštívit naše internetové stránky www.centropol.cz, a tam si v sekci „Domácnost“ najít on-line smlouvu. Tu vytisknout, vyplnit a poslat na naši adresu. Dál už se postaráme my," uvedl odborník. Další možností je zavolat na bezplatnou linku 840 222 222, kde operátorky se zákazníkem celý proces změny projdou, vysvětlí vše potřebné a pomohou smlouvu správně vyplnit. Na zákazníkovi je jen to, aby vyplněnou smlouvu doručil do sídla společnosti CENTROPOL ENERGY.

Třetí možnost je tu pro ty, kteří mají raději osobní přístup nebo se bojí, aby něco nespletli. "Ti si mohou telefonicky sjednat schůzku s naším obchodním zástupcem, který přijde k zákazníkovi až domů nebo na smluvené místo. Náš zástupce Vám poradí se sepsáním smlouvy a se vším, co bude třeba," doplnil Jaromír Vrchota.

Změna dodavatele elektřiny a plynu? Nic složitého!, fotka

 

Levnější účty za energie během čtyř měsíců

Levnější účty za elektřinu nebude zákazník, který přejde k CENTROPOL ENERGY, platit ihned po podepsání nové smlouvy. Je třeba respektovat zákonnou výpovědní lhůtu u stávajícího dodavatele. "Levnější energie od CENTROPOL ENERGY začne zákazník odebírat čtvrtý měsíc po podání žádosti o změnu," upřesňuje odborník. Zákonný postup je následující. První měsíc, ve kterém je žádost o změnu dodavatele podána, slouží k tomu, aby měl zákazník možnost si všechno ještě jednou řádně promyslet a zvážit. Teprve poté následuje tříměsíční proces samotné změny dodavatele. "No a od čtvrtého měsíce už můžete očekávat nižší faktury za elektřinu nebo plyn," uzavřel Jaromír Vrchota.
 

Přesto, zvyk je železná košile a leckomu se může zdát riskantní vyměnit velkého tradičního dodavatele za nového. "Takovým obavám rozumím, ale celý proces výměny je přísně podle zákona. I kdyby došlo k nějakému nedopatření, v žádném případě dodávky energií k zákazníkovi přerušeny nebudou, to je ošetřeno energetickým zákonem," dodává odborník. O tom, že není důvod k obavám, se přesvědčily stovky tisíc domácností, celá řada měst a obcí, firem a institucí jako jsou ministerstva nebo kraje. 
 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 4

Diskuze

L2.142.8.73.2 - Longines evidenza - Watchmaki: ...< Odpovědět

Martin: Ještě před podpisem smlouvy...< Odpovědět

počet příspěvků: 2

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »