Nepodceňte technickou přejímku bytu

19.4.2012 | Monika Kovačková | Inspirace pro bydlení | Komentářů 0 |

Koupě úplně nového bytu je zajisté radostnou událostí. Bydleni v novostavbách přináší řadu výhod, komfort a pohodlí. Jako u všech nákladných a dlouhodobých investic i v tomto případě musíte vše pečlivě zvážit a do nejmenších detailů zkontrolovat. Zvýšená pozornost při podpisu smlouvy je samozřejmostí; před podepsáním se však také pečlivě ujistěte, co vlastně kupujete. Podrobná technická přejímka bytu může v na první pohled dokonalém příbytku odhalit velké množství nedostatků, které by vám nadšení z vlastního bydlení pravděpodobně velmi brzy zkazily.

Nepodceňte technickou přejímku bytu - foto, Hyperbydleni.cz

Koupě bytu je opravdu drahou záležitostí a navíc je jisté, že výběr budoucího příbytku do velké míry ovlivní váš budoucí život. Proto se opravdu vyplatí dát si načas, abyste si již při podepisování smlouvy byli stoprocentně jistí, že je vaše volba správná. V případě, že se chystáte koupit byt, šetříte každou korunu – i v takovém případě však stojí za to zaplatit si odborníka, aby vám profesionálně poradil především při technické přejímce bytu, která probíhá po dokončení stavebních prací, a při následném podepsání smlouvy.

 

Nepodceňte technickou přejímku bytu, fotka

 

I zcela nový byt může mít některé nedostatky na kráse a vy si možných chyb a nešvarů jako laici jen stěží všimnete, popřípadě vám pro kvalitu budoucího žití budou připadat bezvýznamné. Pravdou však je, že byste měli financovat pouze stoprocentně kvalitní a bezchybné bydlení. Proto se nebojte dalších nákladů za práci a rady odborníka – mohou se vám několikanásobně vrátit v podobě ušetřených peněz i času při napravování možných škod a vad.

 

Nepodceňte technickou přejímku bytu, fotka

 

Většina zájemců se rozhoduje na základě lokality, velikosti, výhledu a ceny bytu. Avšak vnitřní dispozice a vybavení jsou pro příjemné bydlení neméně důležité. Zatímco vy si při prohlídce bytu budete plánovat, jak jednotlivé místnosti zařídíte, odborník se zaměří na kontrolu stavu a funkčnosti bytu a neopomine ani takové „drobnosti“ jako je rovnost stěn a podlah, správné těsnění oken, uvolnění prahů či kvalitu tmelení spár. Jelikož s bytem se většinou stáváte majitelem sklepních či půdních prostorů nebo parkovacího stání, nezapomeňte zkontrolovat i tato místa.

 

Nepodceňte technickou přejímku bytu, fotka

 

Rozhodující je znění Smlouvy o budoucí kupní smlouvě. Rozhodně trvejte na tom, aby smlouva byla přesná, podrobná a vypracovaná do nejmenších detailů. Pečlivě rozepsán by tu měl být každý prvek interiéru společně s uvedením výrobce, jména výrobku a katalogového čísla. Pokud smlouva opomíjí či zkresluje některé informace, trvejte na jejím přepracovaní – na pozdější odvolání nikdo nebude brát zřetel. Ideální je, když vám developeři spolu s podrobným popisem vašeho budoucího bydlení nabídnou i přehledně zpracovaný technický výkres. Podrobněji přezkoumejte především řešení kuchyně a koupelny, aby uspořádání těchto prostorů bylo pro každodenní provoz praktické. V kuchyni by měly být zabudovány všechny důležité spotřebiče a navíc by zde měl být i dostatečný prostor na doplnění chybějícího vybavení. Také věnujte pozornost otevírání dvířek skříní, lednice či spíže- pokud jsou vyřešeny neprakticky, budou vám zabírat zbytečně mnoho místa a ztěžovat vám práci den co den. To samé si ohlídejte i v případě koupelny. Zaměřte se i na rozmístění vany, sprchového koutu, umyvadla a popřípadě toalety a také si zjistěte, zda vám zbude místo na pračku.

 

Nepodceňte technickou přejímku bytu, fotka

 

Výsledkem celé technické kontroly by měl být tzv. protokol o vadách. Vady z tohoto seznamu jsou tzv. vady viditelné a měly by být odstraněny do třiceti dnů - až po tomto termínu probíhá kolaudace objektu. Je samozřejmé, že některé vady se odhalí až s každodenním užíváním bytových prostorů: v takovém případě se jedná o vady skryté, které můžete reklamovat – novostavby obvykle nabízí dvouletou záruční lhůtu.

 

Nepodceňte technickou přejímku bytu, fotka

 

Kvalita bydlení je jedním z rozhodujících faktorů kvality života, a proto při koupi bytu požadujte ze strany developerů maximálně dokonalé služby, abyste se ze svého sídla mohli jen a jen těšit.
 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 1

Diskuze

Článek Nepodceňte technickou přejímku bytu zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »