Luxfery nejen jako dekorace

26.3.2012 | Monika Kovačková | Inspirace pro bydlení | Komentářů 0 |

Nejmodernější trendy v bydlení kladou důraz na snoubení propracovaného designu interiéru a maximálního pohodlí jeho obyvatel. Interiér by měl být vzdušný a prosvětlený, působit svěže a čistě, přičemž dosažení oné svěžesti a čistoty by mělo být snadné díky použití snadno omyvatelných a odolných materiálů. Interiér by měl být také tepelně a zvukově izolovaný, přičemž jeho zařízení je v ideálním případě nadčasové a drží krok s módními hity v oblasti bydlení a zároveň odráží náturu i životní styl jeho majitelů. Skvělým interiérovým prvkem jsou proto luxfery, skleněné tvárnice, které díky svým vlastnostem lehce dotváří kouzlo originálního a komfortního domova.

Luxfery nejen jako dekorace - foto, Hyperbydleni.cz

Luxfery nejsou v českých domácnostech žádnou novinkou, avšak díky novým technologiím prodělaly velké změny, a to jak po stránce estetické, tak praktické, a stal se z nich výjimečně funkční i elegantní interiérový doplněk. Není to tedy pouze vzhled, díky čemu se skleněné tvárnice drží na předních místech oblíbenosti u bytových architektů a designérů. Sklo je velmi využívaným stavebním materiálem, neboť z něj můžete postavit pevnou a odolnou zeď, kterou prochází světlo. Skleněné luxfery jsou tedy vhodné použít především (ale nejen) tam, kde by nepropustná stěna působila až příliš tíživě – světelná propustnost je u čirých tvárnic téměř 80% a u barevných modelů se pohybuje v rozmezí 50 a 70%. Kromě propustnosti světla jsou luxfery ceněny i díky schopnosti zvukové a tepelné izolace, takže se při zkrášlování prostoru zároveň postarají o příjemnou atmosféru.

 

Luxfery nejen jako dekorace, fotka


Můžete si pořídit luxfery čiré, jejichž hlavní předností je především jejich neutrálnost, díky níž je snadno začleníte do jakéhokoli interiéru a lehce zkombinujte s různými barvami či vzory. Opravdovým lákadlem dnešního trhu s luxfery jsou však téměř neomezené možnosti barev, vzorů či povrchových úprav tvárnic, kterými můžete navíc regulovat průhlednost luxfer, a tím i množství procházejícího světla. Luxfery se usídlily především v koupelnách, ale velmi oblíbené jsou také v podobě baru v kuchyni či dělících stěn a příček, které mohou být nejen rohové, ale i obloukové. Fantazii se meze nekladou, takže si můžete v každé místnosti pohrát s barvami, tvary i světlem. Nejčastěji užívané jsou luxfery pastelových barev, a to jak matné, tak lesklé, a dále luxfery s povrchovou úpravou – nejoblíbenější je zvlněný povrch.  

Luxfery nejen jako dekorace, fotka

 

Pokud jste vyznavači moderního stylu, můžete si pořídit tvárnice tmavších odstínu s metalickými odlesky. Naopak pro milovníky originálních doplňků a nespoutaného životního stylu jsou na trhu k dostání tvárnice s nejrůznějšími netradičními vzory nebo vtipnými obrázky. Luxfery jsou jako chameleóni – mohou decentně dotvářet ladění celého interiéru nebo se stát jeho dominantním prvkem; mohou příjemně sladit pokoj hýřící barvami nebo naopak mdlému prostoru dodat na svěžesti a originalitě – záleží jen na vaší fantazii, přáních a potřebách.
 

Luxfery nejen jako dekorace, fotka


O výjimečný efekt se postarají luxfery se speciálním, zrcadlícím nástřikem, který zvýrazňuje odraz paprsků světla, které na ně dopadají. Obdobného výsledku snadno dosáhnete, když luxferovou stěnu nasvítíte bodovým či LED diodovým světlem. Luxfery mohou být „ledkami“ nasvíceny i zevnitř – jedinečnou image získáte pomocí diod s proměnným světlem.

 

Luxfery nejen jako dekorace, fotka

Luxfery nejen jako dekorace, fotka

 

Aby byl výsledek realizace dokonalý, obraťte se na profesionály. Ti vám pomůžou zvolit vhodný stavební systém, neboť i takové „bezvýznamné“ spáry mohou změnit celkový vzhled. Konečná podoba je luxferům často vtištěna klasickým zděním, přičemž se nemusíte bát obyčejného šedého betonu – naopak, tento typ výstavby využívá originální barevné zdící směsi. Z luxferů si navíc nemusíte postavit celé zdi, ale můžete jimi ozvláštnit a prosvětlit zdi plné. Jedničkou mezi zdícími systémy je pak pevnostní silikon, který je takřka neviditelný a pro zdění nesavých materiálů jako je sklo je vhodnou volbou.
 

Luxfery nejen jako dekorace, fotka

Tak vyhrajte si se začleněním luxfer do vašeho interiéru a budete překvapeni, jakých proměn s nimi snadno docílíte.
 

Luxfery nejen jako dekorace, fotka

 

Autor: Monika Kovačková

 Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 1


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Luxfery nejen jako dekorace zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »