Obklad z miniaturních kostiček: krása v každém v detailu

27.9.2013 | Mgr. Monika Kovačková | Inspirace pro bydlení | Komentářů 1 |

Z miniaturních obkladových kostiček si můžete nechat vytvořit velmi originální a atypické obrazce, ornamenty a mozaiky, můžete si však jimi nechat jednolitě pokrýt velké plochy, a tak celý prostor sjednotit. Obklad nemusí zdobit jenom podlahy, ale podle vašeho přání i stěny nebo jejich části. Zvolit si můžete keramiku, sklo, kámen, dřevo i nadčasový moderní kov, přičemž jednotlivé materiály můžete neomezeně kombinovat. Ať už vaše volba bude jákákoli, je jisté, že obklad z drobných či větších, různorodých či stejných komponent dodá prostoru půvab elegance a luxusu.

Obklad z miniaturních kostiček: krása v každém v detailu - foto, Hyperbydleni.cz

K nejčastěji využívaným materiálům patří keramika či sklo, a to v podobě tradičních čtverečků a obdélníčků různých velikostí. Velmi dekorativní jsou také kosočtverce, kolečka a různé ovály, stejně jako méně obvyklé tvary, jako jsou mušle či lístky, a nepravidlené úlomky a střípky. Pokud se rozhodnete použít obklad malých formátů, tedy o rozměrech 1 x 1 cm, můžete se těšit na přepychový vzhled obložené plochy, přičemž obklady z miniaturních částí jsou ideální pro aplikaci na nestandardní, různě zaoblené či zakřivené povrchy. Nejmenší formáty se pro snadnější manipulaci lepí na podkladovou síťku či papír. Samozřejmě můžete použít i obkladové komponenty větších rozměrů, přičemž dekorativně působí kombinace velkých obkladů a do nich vsazených detailně propracovaných mozaik z miniaturních kousků. Nejen obklady malých a velkých rozměrů se skvěle doplňují – obdobně můžete propojovat a kombinovat různé materiály a vytvářet tak originální motivy. Výsledný efekt si můžete dotvořit přesně podle svého vkusu a v souladu s laděním okolního interiéru,a to díky velké variabilitě nejen velikostí a materiálů, ale i barev, tvarů a povrchových úprav obkladu.

Obklad z miniaturních kostiček: krása v každém v detailu, fotka

 

Nejžádanější jsou obklady laděné v jednom barevném odstínu či s použitím omezené barevné škály. Pokud jste však milovníky nezaměnitelných a jedinečných originálů, můžete si nechat vyrobit mozaiku s hodnotou uměleckého díla. Zvolíte-li si kompozici sestavenou na objednávku, můžete do ní promítnout všechny své požadavky, nároky i přání. Maximálně jedinečná je ručně vyráběná mozaika; na vrcholu oblíbenosti se také drží velmi odolná mozaika skleněná, která se díky moderním technologickým úpravám může pyšnit prostorovým 3D efektem. Designově propracované je především sklo matné nebo naopak skleněné obklady s metalickými záblesky. Nemusíte si volit pouze hladké povrchy, velmi módní jsou povrchy strukturované s nepravidelnými zaoblenými nebo naopak ostrými okraji. Povrchové úpravy jsou nejen estetickou záležitostí, ale také praktickou: zvyšují odolnost a životnost materiálů, a tak si i do prostoru, jako je koupelna, můžete zvolit jakýkoli materiál, včetně speciálně upraveného dřeva.

Obklad z miniaturních kostiček: krása v každém v detailu, fotka

 

Výsledný efekt velkou měrou ovlivní i způsob pokládky. Nejběžnější je kladení čtverců či obdélníků do vertikálních či horizontálních řad. Pokud si však chcete pohrát s optikou, dejte přednost proplétání a provázání obkladových pásků -výsledkem může být vzhled připomínající klasickou cihlovou zeď nebo textílie.

Obklad z miniaturních kostiček: krása v každém v detailu, fotka

 

Aby obklady vytvořily očekávanou strukturu a prostor zkrášlily přesně podle vašich představ, obraťte se raději na profesionály, kteří si snadno poradí i s miniaturními částmi obkládky a pomůžou vám nejen s možnostmi kombinace různých tvarů, barev a materiálů, ale také s praktickými věcmi, jako je použití správné stavební chemie, volba druhu lepidla či barvy spárovací hmoty.

Obklad z miniaturních kostiček: krása v každém v detailu, fotka

 

Fantazii se meze nekladou a zajisté budete překvapeni, jak široký sortiment je na výběr a jak takový „obyčejný“ obklad vtiskne podlahám i stěnám ráz dokonalosti.Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 2


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Lenka Příhodová: Super článek, díky za...< Odpovědět

počet příspěvků: 1

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »