Zařiďte si domácí posilovnu

15.3.2012 | Monika Kovačková | Inspirace pro bydlení | Komentářů 4 |

Jaro se blíží, odkládáme teplé kabáty a bundy, a tak není divu, že se mnozí z nás snaží spolu se svršky shodit i nějaký ten kilogram. I když nabídka fit center, wellness studií a sportovních klubů je více než bohatá, nemusí cvičení mezi cizími lidmi a pod dohledem trenérů vyhovovat každému. Pokud se chcete vrhnout do aktivního a zdravého životního stylu, ale organizované cvičení vás příliš neláká, zařiďte si domácí posilovnu. Když na to půjdete chytře, nemusíte mít ani uspořené závratné částky, ani velkou plochu volného prostoru.

Zařiďte si domácí posilovnu - foto, Hyperbydleni.cz

Tělocvična za pár korun

Domácí posilovna má množství výhod - máte soukromí, můžete si nastavit intenzitu i délku cvičení přesně podle svých možností a aktuálního stavu a cvičení provádíte v klidu domova, v prostředí, kde je vám příjemně. Navíc se za fyzickou aktivitou nemusíte nikam dopravovat a nebudete ani utrácet za poměrně drahé hodiny cvičení s profesionály. Zřídit si domácí posilovnu není nijak náročné, ani finančně nákladné. Stačí jen několik metrů čtverečních a můžete začít s tvarováním vysněné postavy. Vybavení domácí posilovny se bude samozřejmě odvíjet od toho, jaké tělesné partie potřebujete protáhnout a zpevnit a co od cvičení vlastně očekáváte.

Mezi základní vybavení, které vás brzy dostane do formy a přispěje k protažení a posílení i hluboko uložených svalů, patří měkká podložka, gymnastický míč (overball), posílovací guma (gumový expander) a obyčejné švihadlo. Od věci nejsou ani jednoruční činky – pokud s cvičením začínáte, svaly rukou skvěle posílíte jen odporem vlastní váhy nebo cvičením s PET lahvemi naplněnými vodou nebo pískem. Můžete si nechat namontovat i žebřiny (tzv. ribstoly), na kterých můžete nejen posilovat, ale především se příjemně protáhnout před cvičením i po něm, čímž své svaly dokonale připravíte na fyzickou zátěž. Fantazii se meze nakladou, takže si svůj cvičební koutek můžete vybavit přesně tím, co vás láká nebo co potřebujete. Všechno výše zmíněné náčiní vám v poměrně krátkém čase zlepší kondici a navíc si ho snadno pořídíte v řádu několika stokorun. Pro trénink nemusíte mít vyhrazenou speciální místnost, stačí jen odsunout lehké kusy nábytku stranou; zkrátka, místo na cvičení se najde kdekoli.

 

Zařiďte si domácí posilovnu, fotka

 

Jako v pravé posilovně

Pokud si chcete pořídit posilovací stroje, musíte počítat s větší finanční investicí i s dostatkem volného místa. Jisté je, že vaše domácnost nikdy nebude vybavena tak kvalitními a specifickými stroji, jakými se pyšní skutečné fitnesscentrum; na druhé straně však máte možnost sestavit si posilovnu přímo na míru a vybrat si jen ty stroje, které skutečně využijete a které vás budou bavit. Oblíbenými stroji jsou rotopedy a bežecké pásy, jejichž cena se může pohybovat již kolem pěti tisíc korun. Tyto přístroje jsou však dnes vytlačovány crossovým (eliptickým) trenažérem, který je pravděpodobně nejvýhodnější investicí. Crossový trenažér je výborným strojem na aerobní aktivitu; procvičíte a vytrénujete s ním svaly celého těla a navíc posílíte i srdce - nejjednodušší modely lze zakoupit v cenovém rozmezí pěti až deseti tisíc korun.

 

Zařiďte si domácí posilovnu, fotka

 

Tyto stroje zvýší vaši fyzickou kondici, pokud však chcete spíše posílit a vytvarovat různé svalové partie, pořiďte si multifunkční posilovací věž. Ta vám umožní procvičení bicepsů i tricepsů, dále prsních, zádových a brišních svalů i svalů nohou. Jelikož si cvičební stroje jistě oblíbí všichni obyvatelé domácnosti, je třeba, aby věž byla vybavena dostatečným množstvím různě těžkého závaží. Tento stroj, který vám umožní posilování různých partii, různými způsoby a různou intenzitou, je k dostání již od osmi tisíc korun.

 

Zařiďte si domácí posilovnu, fotka

 

Především muži ocení efektivní a náročné posilování s velkou nakládací činkou. Vzpěračská tyč stojí kolem tisíce korun, ale je k ní třeba dokoupit závaží odpovídající vaší fyzické kondici a lavici, která by měla ideálně být polohovací se sklopnou opěrkou. Lavice, která vás příjde přibližně na dva tisíce korun, musí mít dostatečnou nosnost a nastavitelný stojan na odkládání činky.

 

Zařiďte si domácí posilovnu, fotka

Autor: Monika KovačkováDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 4

Diskuze

Zuzka: Ano, my máme od Fitham...< Odpovědět

Lenka: A byli jste s www.fitham.cz...< Odpovědět

Tom: Ano, ze stejného důvodu mne...< Odpovědět

Macek: Ahoj, ano domácí posilovna...< Odpovědět

počet příspěvků: 4

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »