Poskládejte si nábytek

1.3.2012 | Monika Kovačková | Inspirace pro bydlení | Komentářů 0 |

Jednou z nejrozšířenějších a nejpopulárnějších počítačových her, kterou si zahrál snad každý, je hra zvaná tetris. Tetris se po svém veleúspěchu v oblasti her uchytil i v rámci umělecké tvorby. Nyní proniká i do bytového designu, který velí, že si svůj nábytek můžete podle aktuálních požadavků a potřeb poskládat.

Poskládejte si nábytek - foto, Hyperbydleni.cz

Zahrajme si tetris

Tetris vyvinul roku 1984 Rus Alexej Pažitkov inspirovaný hrou pentomino. Tetris se brzy rozšířil po celém světě, objevil se na každém přístroji, na kterém se dají hrát hry, a dočkal se i mnoha variant. Tetris spočívá na skládání tzv. tetromin, tedy čtyř-čtverečkových kostek padajících po obrazovce. Díly tetrisu jsou ve tvaru jednoho ze sedmi písmen – I, J, L, O, S, T, Z. Hráč se snaží kostky různých tvarů směrovat a natáčet tak, aby na dolním konci hrací plochy vznikl zcela zaplněný vodorovný řádek, který následně zmizí. Hráč se tedy snaží vytvářet řádky bez děr, tedy co nejvíce „odmazávat“ řádky, přičemž za každý odstraněný řádek získává body. Tetris je pojmenován podle tahu, při němž zmizí najednou čtyři řádky. Hra končí, když zeď složená z kostek dostoupí horního okraje hrací plochy.

 

Poskládejte si nábytek, fotka

 

Tetris design interiéru

Tetris nábytek nabízí spoustu úložného prostoru, je praktický, originální a působí moderně a vzdušně. Velmi oblíbené a rozšířené jsou především tetris regály, které si můžete poskládat přesně podle své libosti a tak je dokonale přizpůsobit prostorovým podmínkám i vzhledu celého interiéru. Maximálně praktické jsou velkoplošné optické předěly v podobě tetris, které se obejdou i bez zadní stěny - ideální řešení pro oddělení jednotlivých místností s dokonalým zachováním lehkosti a částěčné průhlednosti.

 

Poskládejte si nábytek, fotka

 

Tetris design skvěle obzvláštní i nástěnné regály, které mohou mít podobu jednoduchých pravidelných geometrických tvarů nebo tvarů stupňovitých. Jednotlivé kostky mohou být různě barevné, a tak skvěle zvýraznit a podtrhnout vzhled prvků v nich uložených. Regály mohou být také různě hluboké prostřednictvím naklížení zadní stěny dopředu. Tato varianta vytvoří zajímavý plastický vzhled a je vhodnou volbou pro uložení věcí, které nezaberou celou hloubku plochy, např. knih či CD. Na trhu je velký výběr tetris regálů; zručný kutil si tento interiérový kousek může celkem snadno vyrobit sám.

 

Poskládejte si nábytek, fotka

 

Tetris design se od regálů a polic přesunul i k jiných kusům nábytku. Tetris pohovku, křeslo či jiné vybavení interiéru si budete moci složit podle svého vkusu či konkrétního požadavku či potřeby – v každém případě se připravte na pestrou paletu barev a nekončící možnosti originálních tvarů. Předností skládacího nábytku je, že vás nikdy díky snadné proveditelnosti změn neomrzí a váš domov vám díky malým úpravám bude připadat stále nový a originální. Stálý tetris design zdobí i mnohé vykládání a čalounění nábytku. Tetris tak nadchne nejen milovníky her, ale také přiznivce atypickýct tvarů, pestrých barev a nevšedního nábytku.

 

Poskládejte si nábytek, fotka

 

Autor: Monika KovačkováDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 3


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Poskládejte si nábytek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »