Předsíň - vstupní brána bytu i domu

3.2.2012 | Byty, Domy, Zahrady.cz | Inspirace pro bydlení | Komentářů 0 |

Je první místností, s níž přicházíte do styku nejen vy sami, ale i ti, kdo přijdou na návštěvu. Měla by tedy být čímsi jako vizitkou. I když vybavení předsíně nemusí být zrovna výkřikem posledního designu, ani tady se nejspíš nevyhneme trendům.

Předsíň - vstupní brána bytu i domu - foto, Hyperbydleni.cz

 

Patří k nim jednoznačně jednoduchost, vzdušnost a praktičnost, která vstupnímu prostoru dovoluje stoprocentně splnit jeho podstatnou funkci: tedy odložit si sezónní oděvy a obuv tak, aby byl dodržen účel při současném pocitu komfortu. Všechno samozřejmě primárně vychází z dispozic a velikosti místnosti, kterou máme k dispozici. Pokrok nastal i z hlediska barevnosti, není nutné sázet na “nemastné neslané“ tóny. I když nejčastěji padne volba na dekor dřeva, i předsíň snese odvážnější řešení. Rozhodně lze doporučit vybavení v jednom stylu. Trh naštěstí nabízí množství speciálních předsíňových programů s množstvím užitečných prvků, k nimž kromě odkládacích stěn, skříní a polic patří také botníky a komody. V materiálech převládá masivní dřevo, lamino, nově se objevují plochy s vysokým leskem, které dominují interiéru celkově.

 

Předsíň - vstupní brána bytu i domu, fotka

 

Řešení i pro malý prostor

I když skromnější rozměrové podmínky vyžadují více přemýšlení a skutečně přesnou hru s centimetry, lze najít vyhovující variantu, která pomůže využít veškerou plochu, každý kout. Především si však můžeme pomoci několika triky, díky nimž se prostor opticky zvětší. Není-li v předsíni okno, vsaďte spíše světlejší nábytek i podlahovinu, stejný postup je rozumné zvolit i pro stěny. Pokud je to možné, instalujte do malé předsíně zrcadlo, čím větší, tím lepší. Vyplatí se investovat i do zrcadlové stěny (například ve formě posuvných dveří vestavěné skříně). Díky odrazu se interiér předsíně zdvojnásobí, dá mu hloubku. Jsou-li rozměry předsíně menší než malé, budete se muset nejspíš spokojit s jednoduchou odkládací stěnou s věšáky a alespoň malým botníkem.

 

Předsíň - vstupní brána bytu i domu, fotka

 

Značka ideál

Velká předsíň je rájem s dostatkem odkládacích ploch a úložného prostoru, dovoluje zařizovací rozlet v podobě doplňků, které v malé místnosti musíme oželet, jako jsou nejrůznější skříně, police, odkládací a sedací plochy, komody. Vedle věšáků pro aktuální oblečení lze do předsíně situovat i komfortní vestavěné skříně, kam je možné skrýt kromě sezónního oblečení a obuvi například i různé sezónní vybavení či úklidové prostředky. Pokud však máte vedle velké předsíně k dispozici například objemnou šatnu, můžete pro vstupní prostor zvolit trendy minimalistický styl.

 

Předsíň - vstupní brána bytu i domu, fotka

 

Kam s botami

Botník je rozhodně nepostradatelnou součástí předsíně. V malé se budeme muset spokojit jen s místem na odložení základních, aktuálně používaných párů a domácích přezůvek, pro ostatní obuv bude nutné najít místo jinde. Ostatně, místo určené pro čerstvě zutou obuv určitě bude účelné i v prostoru velkém. Tam samozřejmě nebude problém instalovat opravdu velkokapacitní botník, kam lze uložit veškerou zásobu bot, k nimž samozřejmě patří kromě sandálků, lodiček, střevíčků, polobotek a sportovní obuvi také kozačky.

 

Předsíň - vstupní brána bytu i domu, fotka

 

Pokud je to jen trochu možné, vyvarujte se ukládání bot společně s oděvy. Botník by měl mít formu samostatného boxu s poličkami a dvířky, je-li součástí předsíňové skříňové stěny, měl by tvořit oddělenou sekci. Nevhodnější je ukládat obuv napnutou na „kopyta“ nebo „péra“, která drží formu bot a brání poškození svršku. ˇBotbník by měl být členěn do polic nejlépe perforovanými nebo drátěnými policemi, díky nimž obuv větrá. Pokud jde o polohu, je optimální jsou police rovné, ovšem je-li místa málo, budeme se muset smířit s užšími výklopnými skříňkami, do nichž se obuv ukládá s větším či menším sklonem.

Text: Byty, Domy, Zahrady.cz
Foto: Sconto nábytek, IKEADiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 1


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Předsíň - vstupní brána bytu i domu zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »