Bydlení jako z pohádky

1.2.2012 | Monika Kovačková | Inspirace pro bydlení | Komentářů 0 |

Pokud jste milovníky historie a během letní dovolené musíte navštívit všechny zámky v okolí, neboť vás lákají svou noblesou a luxusem, můžete si snadno i svou ložnici či obývací pokoj proměnit v nádhernou zámeckou komnatu, z které vás budou oči přecházet. Půjdete-li na to chytře, vykouzlíte si elegantní atmosféru dávných časů rychle a za pár korun.

Bydlení jako z pohádky - foto, Hyperbydleni.cz

Zámecké tapety

Pokud toužíte žít v pokojích, které se budou podobat pálácovým komnatám a sálům, ve splnění tohoto snu vám pomůže zlatá barva. Ta byla od pradávna symbolem luxusu a bohatství a po celá století hojně zdobila všechna významná místa. Abyste radikálně změnili ráz celého pokoje, pusťte se do výmalby nebo tapetování. Tato změna je poměrně levná a rychlá a přitom prostorům propůjčí zcela nový nádech. Tapety i výmalba vytváří dokonalou iluzi a v několika málo minutách vás přenesou na vzdálená místa a do dávno zapomenutých časů. Pokud se pustíte do výmalby, volte lesklé barvy, nejlépe se zlato-hnědým nádechem, který obyčejný pokoj promění v honosný sál.

 

Bydlení jako z pohádky, fotka

 

Velkým trendem jsou zámecké tapety s ornamentálními vzory 18. století – opět nezapomeňte na zlatavý nádech. Malbu a tapety můžete také nakombinovat tak, aby tapety nepokrývaly celou plochu stěn pokoje, ale byly jen dekorativním doplňkem.

 

Bydlení jako z pohádky, fotka

 

Nákladnější řešením jsou zlaté ornamentální keramické obklady či mozaiky, které do vašeho pokoje vnesou originální zář.

 

Bydlení jako z pohádky, fotka

 

Stěnám můžete poměrně snadno přizpůsobit i látky a textilie pokoje. Zlatou barvu krásně doplní hnědé nebo oranžové závěsy či přehozy a potahy na křesla, židle či polštářky s barokními motivy a ornamenty. S tímto vybavením bude skvěle korespondovat dřevěná podlaha. Pokud dáváte přednost kobercům, vhodné jsou bílé koberce s dlouhými chlupy nebo koberce s ornamentálními či květinovými vzory. Koberce by měly být menší, tedy nepokrývat celou plochu podlahy, a tím pádem jich může být více v jednom pokoji.

 

Bydlení jako z pohádky, fotka

 

Kouzelné doplňky

Vyměnit všechen starý nábytek za historické kousky by bylo finančně velmi nákladné, a proto se pokuste vyhrát si s tím, co máte, a vybrat drobné doplňky, které zámeckou atmosféru podtrhnout. Se zlatou barvou skvěle ladí dřevo a sklo, takže pokud jste ze svého bytu do sklepa odstěhovali velkou dřevěnou komodu, staré hodiny nebo skleněný lustr, můžete je směle přivítat zpět. Na dřevěný nábytek rozestavte velké svícny, dřevěné nebo skleněné, s pozlacenými svíčkami, zlatavé vázy a lampy se žluto-zlatými stínítky. Své místo by mělo mít v historickém příbytku i železo - železné svícny, ornamenty či krbové tyče mohou být vhodnou ozdobou.

 

Bydlení jako z pohádky, fotka

 

Velkou službu vám prokáží stará velká zrcadla, jež můžete zvýraznit mohutnými dekorativními třpytivými rámy.

 

Bydlení jako z pohádky, fotka

 

Zaměřte se i na zdánlivé maličkosti – výborným doplňkem zámeckého stylu jsou zlaté kliky, závěsy či svíčky svázané zlatými mašlemi či dekorativní pyramida z polínek dřeva nebo velkých šišek.

 

Bydlení jako z pohádky, fotka

 

Vytváření malého soukromého zámeckého sídla vás bude jistě bavit a vaše dílo bude pulsovat atmosfétou a energií velkolepé historie.

Autor: Monika KovačkováDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 1


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Bydlení jako z pohádky zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »