Harmonické bydlení podle feng-šuej (2. díl)

17.1.2012 | Monika Kovačková | Inspirace pro bydlení | Komentářů 0 |

Toužíte-li po něčem novém a originálním a zvažujete-li přestavbu bytu či výměnu doplňků, nechte se inspirovat východní filozofií feng-šuej a vpusťte si do svých domovů závan exotiky. Feng-šuej pracuje s energií prostoru a podporuje její správné proudění přítomností přírodních živlů a prvků, z kterých sálá životodarná síla. Prostorové uspořádání podle principů feng-šuej nabízí harmonické bydlení plné klidu a relaxace.

Harmonické bydlení podle feng-šuej (2. díl) - foto, Hyperbydleni.cz

Dětský pokoj

Děti jsou velmi vnímavé a citlivé, a proto by je prostorové uspořádání a barevné ladění jejich dětského pokoje mělo vhodně stimulovat. Mezi barvy, které na děti správně působí a prospívají jim, patří zelená, modrá a bílá. Pokoj by měl být prosvětlený; volte různé druhy osvětlení s různou intenzitou, které budou vhodně korespondovat s různou denní dobou. Místo, kde si děti hrají nejčastěji, prozařte nástěnnými lampami tak, aby osvětlení směřovalo vzhůru. Postýlka dítěte symbolizuje bezpečnou skrýš, a proto ji umístěte co nejdále od dveří a všech elektrických zařízení, kterých by v dětském pokoji mělo být jen nutné minimum. V pokoji by měly převažovat přírodní materiály - ideální je dřevěná podlaha a kvalitní dřevěná postýlka. Nebojte se vrátit do minulosti a obdarujte své dítko dřevěnými hračkami.

 

Harmonické bydlení podle feng-šuej (2. díl), fotka

 

Vybavení a zařízení pokoje plánujte vždy spolu s dítětem: i malý člověk intuitivně vycítí, co mu dělá dobře a co mu bude vyhovovat. Nechte dítě, ať si v pokoji vytvoří svou vlastní realitu podle svých představ. Jestliže sdílí jeden pokoj více dětí, podpořte jejich fantazii při budování vlastního koutku. Výsledkem nutně bude jistý stylový mix; pro příjemný a harmonický pocit dítěte je to však nejlepší volba.

 

Harmonické bydlení podle feng-šuej (2. díl), fotka

 

Koupelna

Koupelna je místem obnovující a osvěžující energie, která dodává sílu na den a očišťuje na noc. Ne nadarmo byly starověké lázně považovány nejen za očistu těla, ale také za čištění duše. V koupelně se soustředí obzvlášt velká síla díky přítomnosti vody. Její čistotu podpořte bílou barvou, její osvěžující chladivost zase skvěle doplní barvy zelených a modrých odstínů. Rozhodně se vyvarujte barev tmavých, a dále červené a růžové. Koupelnu udržujte vždy čistou a uklizenou. V ideálním případě by měla být oddělená od toalety. Pokud však koupelna a toaleta tvoří jednu místnost, oddělte toaletu zítkou nebo závěsem.

 

Harmonické bydlení podle feng-šuej (2. díl), fotka

 

Pracovna

Pracovna symbolizuje spojení mozkových hemisfér, racionální a duchovní stránky člověka, myšlení a kreativity, proto by její uspořádání mělo umožňovat volné proudění energie Čchi. Stejně jako u ostatních místností bytu je i v případě pracovny důležitá čistota, pořádek a vzdušnost. Pracovní stůl, na kterém se zhmotňují vaše nápady, představy a vize, by měl být z kvalitního dřeva, okrouhlého nebo oválného tvaru. Ideální je přirozené osvětlení stolu zleva. Pokud po levé straně stolu okno do pracovny nemáte nebo pokud pracovna nemá žádná okna, nahraďte je zrcadly. Člověk, který u stolu sedí, by měl vidět na dveře, nebo alespoň by neměl být ke vstupu zády. Pro volný tok myšlenek neumisťujte nic nad pracovní stůl a židli. Stěnu vedle stolu ozdobte obrazem, který symbolizuje vodu; při práci pro vás bude studnicí nevyčerpatelné energie. Vhodnými rostlinami do pracovny jsou na pěstování nenáročné rostliny jako kaktus nebo bambus - předají vám něco ze své otužilosti a nezdolnosti. Pracovní místnost by měla mít ideálně svůj vlastní vchod, aby domov a rodina byly od práce dostatečně odděleny. Jelikož si tento luxus může jen málokdo dovolit, zvolte pro pracovnu místnost co nejvíce vzdálenou od ložnice. Obě místnosti totiž vyzařují protikladnou energii: ložnice je místem odpočinku a regenerace, zatímco pracovna je místem růstu a inspirace.

 

Harmonické bydlení podle feng-šuej (2. díl), fotka

 

Podle učení feng-šuej má množství a kvalita energie Čchi přímý vliv na naše zdraví a vitalitu, mezilidské vztahy i lehkost, s jakou se pohybujeme v prostoru a čase. Principy feng-šuej mohou být inspirací, jak vybudovat útulný domov plný ozdravné síly a energie.

Autor: Monika KovačkováDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 3


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Harmonické bydlení podle feng-šuej (2. díl) zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »