Nechte se okouzlit krásou Itálie

13.1.2012 | Monika Kovačková | Inspirace pro bydlení | Komentářů 3 |

Itálie je zemí hřejivého slunce, šumícího moře, nádherných horských masivů; je zemí okouzlující historie, vášnivého temperamentu a nekončícího veselí – proto má své nevšední kouzlo a nezaměnitelnou atmosféru. Italská jídla a vína jsou proslulá po celém světě. Nejinak je tomu i s italským nábytkem. Nechte se tedy i vy inspirovat italským stylem a vpusťte si do svých domovů nádech nespoutané Itálie.

Nechte se okouzlit krásou Itálie - foto, Hyperbydleni.cz

Dlaždice, dlaždice a zase dlaždice

Pro italské příbytky je charakteristická všudypřítomnost chladivých dlaždic. Dlaždice se vyskytují nejen v kuchyních a koupelnách, jak je to běžné i u nás, ale také na chodbách a v obývacích pokojích a zdobí nejen podlahy, ale mnohdy i celé stěny. Dlaždice totiž skvěle splňují hlavní kritéria italského stylu: jsou hladké, elegantní, čísté a moderní. Pokud i vy chcete pomocí dlaždic přiblížit svůj interiér italskému stylu, pamatujte, že čím větší a starší dlaždice, tím lépe. Barvu obkladů volte vždy v souladu s italskými trendy, tedy ve škále bílých a přírodně neutrálních odstínů - ideální je slonovinový nebo béžový. Vyvarujte se pestrobarevných motivů a výrazných vzorů, které by lehkost a vzdušnost interiéru narušily. Povoleny jsou drobnější reliéfy, mozaiky či pásové zdobení stěn.

 

Jelikož dlaždice na podlaze by v našem chladnějším prostředí mohly působit až příliš studeně, nic nezkazíte, zvolíte-li místo nich klasické dřevěné parkety, u kterých opět platí, že starší vzezření není na škodu. Parkety můžete zvolit i tmavší, aby optimálně doplňovaly a korespondovaly se světlým zařízením. Pokud si přeci jen potrpíte na koberce, upřednostněte raději menší rozměry koberců. Jelikož v žádné italské domácnosti nenajdete koberec sahající ode zdi ke zdi a pokrývající celou plochu podlahy, rozmístěte třeba i několik menších koberců po místnosti podle své libosti.

 

Italský chic nábytek

Obkléknout strarý interiér do nového italského hávu nemusí být nikterak finančně nákladné. Při výběru nábytku, který by ladil s italským duchem, si užijí především milovníci bazarů. Můžete si sice koupit zcela nový historizující nábytek, ale trefou do černého bude i nákup strarého oprýskaného nábytku za rozumnou cenu. Kusy nábytku by měly být opět zvdušné a lehké, oblých a ladných tvarů, nejlépe s ornamentálním zdobením. Pokud je nábytek starý, nemusíte si s jeho rekonstrukcí přiliš lámat hlavu - případné oděrky nebo praskliny v případě italského stylu dělají spíše parádu.


 

Při zařizování interiéru dbejte na to, že prostor by měl být vzdušný a prostorný, proto místnost nepřeplňte masivními kusy nábytku. Přímořský vzhled dodají vašemu bytu malé kusy nabytku, které můžete v každé místnosti doplnit jedním mohutnějším kouskem, třeba velkou starožitnou komodou. Pokud jste majitelé menšího prostoru, opticky ho rozšíříte velkými zrcadly, vzdušnými, dlouhými záclonami, bílými stěnami a světlými podlahami.

Jestliže nechcete měnit vzhled vašeho bytu, a přesto byste nádech italského prostředí rádi začlenili do svého bydlení, užijte si vábivé jižanské atmosféry třeba na balkóně. Italský duch snadno vykouzlíte světlou dlažbou, kovovými židlemi a stolečkem s výraznými ornamenty a množstvím květin a bylinek zasázených ve velkých, světlých porcelánových květináčích.

 

Perly Středomoří

Nechte se inspirovat vkusem a kreativitou Italů i při výběru dekorace. Potěšte se starožitnostmi, které nemusí být jen na ozdobu. Zařiďte si kuchyň starým, porcelánovým nádobím, otlučenými hrnci a proutěnými košíky na ovoce a zeleninu. Nezbytností je také dřevěný stojánek na vína a velké sklenice z čirého skla. V obyvacím pokoji a ložnici atmosféru dokreslí velké starožitné svícny a čerstvě natrhané květiny v porcelánových džbáncích. Útulnost větším pokojům dodají nařasené závěsy v béžových barvách. Byt si můžete dozdobit také poklady, které jste si dovezli z dovolených - z mušlí můžete vyrobit napříkad originální rám zrcadla. S dekorací to však příliš nepřehánějte a především se vyhněte křiklavým, zářivým barvám. Drobné změny a správná volba nábytku a doplňků dokážou zázraky a vy si budete moci užívat dotyku italské krásy den co den.Diskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 7


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Monika Kovačková: Dobrý den, děkujeme Vám za...< Odpovědět

Kristýna Nováková: Článek mně moc pomohl....< Odpovědět

Josef Ohlídal: Vážená paní...< Odpovědět

počet příspěvků: 3

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »