Sklo: světlo a zář luxusního domova

12.1.2012 | Monika Kovačková | Inspirace pro bydlení | Komentářů 0 |

Sklo bylo objeveno již roku 3000 př. n. l. v Egyptě a již v té době s sebou neslo nádech luxusu: bylo používáno na zdobení přepychových předmětů, šperků, amuletů a keramických nádobek. Nové technologie dnes umožňují tento prastarý materiál vyrobit dokonale čirý a čistý, nejrůznějších tvarů a barev. Tak se nechte inspirovat širokými možnostmi využití skla a rozzařte si svůj domov.

Sklo: světlo a zář luxusního domova - foto, Hyperbydleni.cz

Dříve mělo sklo v interiéru jen doplňkovou, ozdobnou funkci, obliba jeho používání však díky jeho nezaměnitelným výhodám a kvalitám postupně rostla a dnes v mnohých bytech sklo nejenže převažuje, ale nahrazuje i samotný stavební materiál. Jelikož vlastnosti skla mohou být do velké míry měněny, například tepelným zpracováním nebo přimícháním různých sloučenin, můžete ho využít opravdu velmi různorodě.

 

Sklo: světlo a zář luxusního domova, fotka

 

Bytový interiér ze skla

Dá se říci, že sklo se často navzdory svým nekonečným možnostem využívá trochu jednostranně, omezeně. Kromě skleněných okenních tabulí se se sklem v interiéru běžně setkáváme v podobě výplně do dvěří nebo skříní. Někdy jsou k vidění sklěněné desky pro stoly či celé konferenční stolky a police. Pro prosklení nábytku nemusíte volit běžné čiré sklo, ale můžete zvolit vzhled modernější, díky kterému si skutečně pohrajete se světlem, odrazy i barvami. Trendy podobu sklu dodají nejrůznější motivy, například leptané, ryté nebo broušené.

 

Sklo: světlo a zář luxusního domova, fotka

 

Díky nadstandardní odolnosti kaleného skla můžete různé módní vychytávky využívat skutečně ve velkém. Celoskleněné dvěře, skleněné příčky, panely, stěny, zábradlí, kuchyňské a koupelnové obklady či sprchové kouty obzvláštní interiér a dodají mu specifický, lehký a prostorný ráz. I v případě velkých skleněných ploch si můžeme vybrat z velkého množství barevných variací, motivů a vzorů. Sklo je tak nezbytným doplnkěm komfortního bydlení: je elegantním rozdělením prostoru při zachování soukromí na straně jedné a lehkosti a vzdušnosti na straně druhé. Sklo izoluje tepelně i zvukově a na rozdíl od jiných materiálů nezatěžuje prostor.

Sklo pro fajnšmekry 

Ze skla se dá vyrobit opravdu cokoli. Milovníci skla si mohou pohrát s vlastními nápady a nechat si podle svého designového návrhu vyrobit, co se jim zlíbí. Nechte se inspirovat uměním sklářů a zapojte sklo i tam, kde byste ho běžně nečekali. Módním hitem jsou naříklad skleněné radiátory, které nejsou jen potěchou oka - vedle úžasného designu, nevšedních tvarů a atypických barev jsou zárukou usporného topení. Odolnost skla proti rozbití, poškrábání i změnám teplot lze několikanásobně zvýšit tzv. kalením, , takže se můžete potěšit i nevšedním skleněným křeslem, sedačkou nebo zcela prosklenými schody, které ve spojení s podsvícením dodají nezaměnitelnou atmosféru každému bytu. Protiskluzového povrchu skleněného schodiště lze snadno dosáhnout několika způsoby; hojně využívaný je pískovaný (leptaný) povlak. Klasické schodiště lze také zvýraznit skleněnými balustrádami. Stejně tak i zcela prosklená vana různých barev a tvarů se může stát opravdovou luxusní a originální perlou vaší koupelny. Takovýchto nadčasových zásahů do interiéru je v případě použití skla bezpočet. Sklo je výhodné nejen díky svým nadstandartním estetickým kvalitám, ale také díky své snadné udržbě a odolnosti vůči všem čistícím prostředkům, což oceníte především v kuchyni a koupelně.

 

Sklo: světlo a zář luxusního domova, fotka

 

Jedno zrcadlo tisíckrát jinak

Abyste si sklem vylepšili a prozářili byt, nemusíte se pouštět do nákladných investic. Stačí obyčejné zrcadlo správně umístit. Zrcadlu dodáte nádech přepychu, vyměníte-li klasický dřevěný rám za rám prosklený. Zrcadlo je velmi vhodným interiérovým doplňkem, a to především v tmavých a malých prostorech, ve kterých byste nedostatek místa a slunečního světla řešili jen obtížně. Správně umístěné zrcadlo, například na stěně proti oknu nebo proti druhému zrcadlu, odrazí světlo proudící z oken do všech zákoutí místnosti a doslova ji prozáří. Zrcadla navíc prostor opticky zvětší; tuto funkci nejlépe plní vodorovně umístěná zrcadla.

 

Sklo: světlo a zář luxusního domova, fotka

 

Tak jako sklo může mít nekonečně mnoho podob, může mít také nekonečně mnoho využítí. Ať zvolíte velkoformátové sklo nebo jen skleněné doplňky, výsledkem bude vzdušný a moderní domov.

Autor: Monika KovačkováDiskutovat Tisknout článek

Hodnocení článku

hlasů: 4


Související odkazy a zdroje informací

Diskuze

Článek Sklo: světlo a zář luxusního domova zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

počet příspěvků: 0

Zobrazit diskuzi » Přidat příspěvek

Najděte si své bydlení

Vybírejte z více jak 114000 nemovitostí v ČR

Nemovitost

Kraj

Obsahuje text

Poradna

V tuto chvíli neexistují žádné záznamyveletrhy

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Velkolepé spojení oblíbených veletrhů krásy, Hyperbydleni.cz

Velkolepé spojení oblí...

17.09.2019

Dva největší beauty veletrhy s mnohaletou...

Veletrhy - foto, Ochutnávka FOR ARCH 2019: Které novinky a trendy ze stavebnictví se představí v Letňanech?, Hyperbydleni.cz

Ochutnávka FOR ARCH 20...

13.09.2019

Strojní zdění, chytré zdivo nebo moderní...

Veletrhy - foto, Podzimní FOR DECOR & HOME nastíní směr designu letošních Vánoc, Hyperbydleni.cz

Podzimní FOR DECOR & H...

28.08.2019

Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací,...

Další veletrhy »